Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Інформація

Одеський міжнародний кінофестиваль

Історія

Вперше Одеський міжнародний кінофестиваль був проведений в Одесі з 16 по 24 липня 2010 року. В рамках кіноогляду була показана конкурсна програма з 16-ти повнометражних картин-прем'єр 2010 років і позаконкурсна програма із понад 50 фільмів.

Основним майданчиком - Фестивальним центром, у якому проходять конкурсні покази і всі головні події фестивалю, став одеський кінотеатр «Родіна», а фестивальні покази охопили практично всі основні одеські кінотеатри. Для церемонії відкриття і закриття був обраний Одеський театр опери і балету - одна з найяскравіших архітектурних пам'яток України.

Вже перший фестиваль відвідало більш ніж 40 тисяч глядачів[2]. У наступному, 2011 року, динаміка зросла майже удвічі: покази відвідало більш ніж 70 тисяч глядачів, на фестивалі побувало більж ніж 5 тисяч гостей, було акредитовано близько 450 журналістів з України, Росії, Німеччини, США, Румунії, Італії і інших країн.

У рамках фестивалю також динамічно розвивається особливий спецпроект - «Літня кіношкола»: серія майстер-класів, які проводять знамениті гості фестивалю для студентів кіногалузі і кіноманів. На другому фестивалі «Літня кіношкола» була доповнена ще одним новим напрямом - «Сценарною майстернею»: семінари для обмеженого кола сценаристів, що пройшли попередній відбір в конкурсі сценаріїв. Також на другому Одеському кінофестивалі в 2011г вперше з'явилися нові напрями для кінопрофесіоналів - Кіноринокі пітчинг проектів. А в останній день своєї роботи Одеський кінофестиваль отримав відзнаку від авторитетного міжнародного співтовариства журналістів - Голивудской асоціації іноземної преси HFPA (Hollywood Foreign Press Association), що вручає премію «Золотий Глобус». Почесну відзнаку фестивалю передав член HFPA Габрієль Лерман.

Конкурсна програма

Основний розділ фестивалю - його конкурсна програма. У конкурс відбираються нові повнометражні фільми, зняті в період від першого січня попереднього року, і що ще не демонструвалися на території України. Формат фільмів конкурсної програми - плівка (35 мм) і DCP.

Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія фестивалю, а основним критерієм відбору є наявність у фільмах яскравого і неординарного почуття гумору в усіх його проявах, що є головною концепцією конкурсної програми.

Нагороди

Головний приз Одеського кінофестивалю, який вручає міжнародне жюрі, - статуетка «Золотий Дюк»,- оновлена версія однойменного призу, створеного відомим одеським скульптором Михайлом Ревою для колись резонансного кінофестивалю «Золотий Дюк» що відбувся в Одесі в 1988 році.

Міжнародне журі вручає премії і призи в наступних категоріях:

Головний приз фестивалю за кращий фільм — Приз «Золотий Дюк» (грошова винагорода 15 000 доларів режисерові фільму)

Найкращий режисер (грошова винагорода 10 000 доларів режисерові фільму)

Найкраща акторська робота (грошова винагорода 10 000 доларів актору/актрисі)

Журі може вручити додатково дві винагороди:

Спеціальні винагороди журі

Оргкомітет фестивалю також окремо організовує глядацьке голосування з метою визначення переможця в категорії:

Приз глядацьких симпатій (грошова винагорода 5 000 доларів режисерові фільму)

З 2011 року, разом з основними призами, на фестивалі вручається приз «Дон Кихот» журі Міжнародної федерації кіноклубів FICC, а також приз Національного журі кінокритиків, «Премія им.Миколи Шустова за кращий український фільм» за підсумками роботи журі «Українська лабораторія» і «Приз за кращий проект» за підсумками роботи жюрі пітчинга.

 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска