Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Афіші Інформація

Гурт Їжак

Склад Їжака:

Марко Андрейчик – ґітари, вокал

Ярина Якуб’як – клавішні, вокал, перкусії

Роджер Бодайн – бас

Крищин Гейс – барабани

Історія

Фаза №1

Їжак був створений Марком Андрейчиком (Raze, Underraga, Kavune) у 1995 році, як проект співпраці між музикантами Філадельфії і Львова. У 1996 Андрейчик записав альбом «Светер» на судії «Галвокс» у Львові спільно з музикантами груп «Мертвий Півень» і «Плач Єремії» (Олег «Джон» Сук, Тарас Чубай, Сашко Каменецький, Ярина Якуб’як, Роман Чайка, Місько Барбара і Любко Футорський). Альбом вмістив пісні, написані Марком Андрейчиком (який пише музику для Їжака), на тексти таких відомих сучасних українських поетів, як Віктор Неборак і Юрій Андрухович, а також модерніста Богдана-Ігоря Антонича. Альбом (акустичний у своїй більшості) з бас гітарою, скрипкою і сопілкою, був презентований українській публіці на концертах.

У 1998 році на «Студії Лева» у Львові з’явився на світ другий альбом «Вулканізація», за підтримки та продюсування Мистецького Об’єднання «Дзиґа». В записі взяли участь ті ж музиканти, які записали «Светер» (включно з продюсером альбому, Андрієм П’ятаковим, який грає на барабанах на одному з треків), щоправда цього разу виконуючи нові пісні, написані Марком Андрейчиком на тексти Івана Малковича, Костянтина Москальця, та Ігоря Римарука, а також на тексти Юрія Тарнавського (Нью-Йоркська Група) та Івана Франка. Альбом пропонує кінетичний ґітарний звук. Група відбула кілька концертів в Україні.

Фаза №2

Марко Андрейчик і Ярина Якуб’як одружилися в 1999 і поїхали в Канаду. Це означало тимчасову перерву для Їжака, який виступив всього кілька разів протягом тих років. Влітку 2005 року, у Львові, Марко Андрейчик зібрав деяких своїх попередніх співгрупників, а також нового учасника Їжака, Андрія Надольського (барабанщик «Плачу Єремії»), для запису нової збірки пісень. У 2006 побачив світ альбом «ХмаріПара», записаний на «Студії Лева» у Львові, а також у київській студії Тараса Чубая. У львівському клубі «Лялька» відбувся концерт за участі ґітариста Файно Мар’яна Приступи. В концерті пролунали як нові, так і старі пісні, а також пісні англійською мовою, написані Марком Андрейчиком за час перебування в Торонто.

Фаза №3

У 2007 Марко і Ярина повернулися до Філадельфії і почали репетиції з колишніми спів-музикантами філадельфійської музичної тусовки. Народилася ідея ознайомлення північноамериканської публіки з творами Їжака. Разом з Роджером Бодайном (Doomed To Obscurity, Underraga, Grisly Fiction) і Крищином Гейсом (Kavune, Father Jack and His Idle Hours, Nature Films), Марко Андрейчик і Ярина Якуб’як презентували пісні Їжака 21 листопада 2008 року у приміщенні Української Ліґи Філадельфії, в районі Фермаунт.

Їжак виступив 20 грудня 2008 в приміщенні Товариства ім. Шевченка в Нью-Йорку на Вечорі, присвяченому пам’яті видатного українського поета Ігоря Римарука (1958 – 2008). Альбом «Вулканізація» містить дві пісні, написані на вірші Ігоря Римарука.

25 квітня 2009 Їжак виступив у леґендарному нью-йоркському Cornelia Street Caf?, разом з видатними україно-американськими письменниками і музикантами.

Після трирічної перерви, філадельфійська інкарнація Їжака почала грати знову, переробляючи декотрі зі старих пісень і шліфуючи нові. Цей матеріал був винесений на публіку 18 травня 2012 під час концерту з назвою Crossing Дунай в Українській Лізі Філадельфії. Дора Шотурма додала бек вокал (Maiden Creek Lodge).

У липні 2012 Їжак вирушає до Європи з програмою Crossing Дунай, щоб виступити у Львові, а також на мистецькому фестивалі в Польщі. Ці виступи уможливлять співпрацю музикантів-учасників Їжака з різних фаз існування групи як в США, так і в Україні.

Після поверненна до Філадельфії Їжак почне запис нових пісень з сесій Crossing Дунай.

 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска