Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Статті Інформація

Автори / Мистецька аґенція Арт-Вертеп / Бий на сполох!


25 вересня на фестивалі повстансько-патріотичної пісні "Гайдамака.UA" в місті Ірпені, що під Києвом, відбувся флеш-моб "Бий на сполох!", спрямований на захист української мови.

Після виступу легендарного гурту "Рутенія" актор Євген Ніщук, відомий як "голос Майдану" (ведучий на сцені Майдану Незалежності під час Помаранчевої революції), закликав бити на сполох, щоб не допустити прийняття законопроекту про мови, внесеного правлячою коаліцією.

Під час флеш-мобу «Бий на сполох!» сотні людей слідом за барабанщиком «Рутенії» кілька хвилин відбивали ритм усіма підручними предметами – відрами, пластиковими пляшками з камінцями чи й просто долонями.

Організатори флеш-мобу – Рух добровольців «Простір свободи», Громадянський рух «Відсіч» і Громадська кампанія «Новий громадянин» у такий спосіб розпочали мобілізацію людей до акції протесту проти мовного законопроекту, що відбудеться 4 жовтня о 10.30 біля Комітетів Верховної Ради (вул. Грушевского, 18/2). Саме в цей час погоджувальна рада парламенту розглядатиме питання про внесення законопроекту до тижневого розкладу.

Правляча коаліція зареєструвала в Верховній Раді законопроект про мови, який проголошує «українсько-російську двомовність» і запроваджує тотальну русифікацію.

Наївно думати, що це лише передвиборчий маневр влади.

Якщо проект приймуть, російська мова швидко запанує у школах і вузах, на телебаченні і в кінотеатрах, у книгарнях і магазинах, в органах влади і війську. Українці стануть людьми другого сорту у власній країні. І це – не перебільшення. І сама Україна після цього швидко перетвориться на російську провінцію: не даремно Людміла Путіна заявила, що межі Росії проходять там, де й межі російської мови.

Влада хоче прийняти цей закон.

У них вистачає кнопок і тушок.

Їм невідомо, що таке совість, відповідальність і патріотизм.

Вони знають, що жоден суд не захистить наших прав.

Вони впевнені, що опозиція нічого не вдіє.

Вони розраховують, що мас-медіа недооцінять або замовчать загрозу.

Тому вже 4 жовтня погоджувальна рада парламенту може включити законопроект «Про мови» до порядку денного, а невдовзі Янукович і його коаліція зроблять його законом.

Ситуація критична. Не варто сподіватися на когось.

ЗУПИНИТИ ЇХ МОЖЕШ ЛИШЕ ТИ!!!

Якщо ти персонально вийдеш на вулицю 4 жовтня і закличеш до цього інших, їм доведеться відступити. Бо владі аж ніяк не вигідні рішучі протести людей. Однієї акції може бути замало. Можуть знадобитися активні дії по всій країні. Але критично важливий перший день -

понеділок, 4 жовтня, 10.30

біля Комітетів Верховної Ради

(вул. Грушевського, 18/2)

разом скажемо депутатам:

«ЗАЙМІТЬСЯ ДІЛОМ, А НЕ ЯЗИКОМ!»

Ми вимагаємо: зняти з реєстрації антиукраїнський закон «Про мови» і зайнятися натомість справами, які реально покращать життя українців.

Рух добровольців «Простір свободи»

 
 

Додав Chyzh 29 вересня 2010

Про автора

Мистецька Агенція «Арт-Вертеп» - громадська організація, заснована у 2001 році. Діяльність Аґенції охоплює всі напрямки сучасного мистецтва: музика, кіно/театр, література, образотворче мистецтво; ярмарки, спортивні змагання, історичні

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска