Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Статті Інформація

Автори / Історико-культорологічний фестиваль «Мамай-fest» / Історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest». Програма фестивалю

 Історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», започаткований у 2007 р. Музеєм історії Дніпродзержинська, набирає обертів, розширює поле мистецьких контактів, залучає нові колективи та нові імена. Цього року вже вчетверте в Дніпродзержинську зберуться шанувальники національних традицій, що склалися в Україні за козацьких часів. Музейне дійство традиційно відбудеться в кількох естетичних вимірах: художні твори та музейні предмети із закодованою в них пам’яттю народу, музика,  поезія, кіномистецтво, дитяча творчість, туризм.
        Відкриє фест  пленер з образотворчого мистецтва на тему «Кам’янське–Романкове: пам’ять землі», у якому візьмуть участь провідні митці України. Це зокрема заслужений діяч мистецтв України Феодосій Гуменюк (м. Київ),  заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп (м. Львів), члени Національної Спілки художників України Богдан Бринський (м. Івано-Франківськ),  Віктор Цапко (м. Санкт-Петербург),  Євген Прокоф’єв, Анжела Прокоф’єва (м. Запоріжжя) та інші митці.
Концепція пленеру полягає у висвітленні минулого нашого краю художніми засобами образотворчого мистецтва. Після ознайомлення з козацьким минулим краю художники створять полотна, які поповнять фонди Музею історії міста, а в подальшому стануть основою  Музею Мамая.
        В рамках фестивалю відбудеться відкриття двох стаціонарних художніх виставок.
На виставці «Україна в знаках і символах» будуть представлені твори сучасного образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, графіка і скульптура.
У рамках фестивалю експонуватиметься також персональна виставка відомого в Україні скульптора Володимира Наконечного, присвячена світлій пам’яті цього неординарного митця, який залишив нащадкам галерею Мамаїв.
На примузейній території всі бажаючі зможуть придбати вишиванки, іншу сувенірну продукцію на виставці-ярмарку  майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
         Музичний пласт представлятимуть гурт «Вертеп» з новою програмою «Гайдамаки» та вже добре відомий дніпродзержинцям заслужений артист України Тарас Компаніченко. Цього року виявив бажання долучитися до «Мамай-festу» фольклорний гурт із Мінська «Vurj», який відроджує білоруські народні традиції.
        На фестивалі велика увага буде приділена кіномистецтву: глядачі зможуть познайомитися з колекцією фільмів відомого українського режисера Юрія Ільєнка, які сам автор вважав найвищим своїм досягненням у кіномистецтві, а саме: «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Лісова пісня. Мавка», «Вечір на Івана Купала», «Легенда про княгиню Ольгу», «Лебедине озеро. Зона» та «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія».
        Підготовкою поетичного  блоку «Коло слова» займається член Національної Спілки письменників України Сергій Злючий, завдяки зусиллям якого літературна вітальня фесту  поповниться новими іменами відомих в Україні поетів.
       Набутий упродовж трьох років досвід  проведення «Мамай-festу» свідчить, що Мамай – це своєрідний код нації, оберег, який історично об’єднує Україну,  завдяки якому тримається пам'ять поколінь.

Програма IVісторико-культурологічного фестивалю Мамай-fest,
присвяченого Дню міста Кам
’янського – Дніпродзержинська

31 травня – вівторок

Заїзд учасників пленеру «Вольності Запорозькі. Пам’ять землі». Поселення в будинку відпочинку «Дніпровський».

1 червня – середа

Заїзд учасників пленеру та фестивалю. Реєстрація та поселення.

10:00 – 10:30 Коли були ми козаками… Засідання дитячого кіноклубу «Відродження» /кінозал/

11:00 – 12:00 Відкриття Мамай-фесту. Дитячий блок. Ми козацького роду. Підведення підсумків конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня»: вручення нагород /І поверх/

12:00 – 12:30 Прес-конференція учасників пленеру і фестивалю. Оголошення спонсорів фесту. Кінозал.

12:30 – 13:00  Основні творчі завдання та мета пленеру з образотворчого мистецтва. Виступ мистецтвознавця О. Годенко-Наконечної.
13:00 -13:40  На Романових курганах. Історія краю козацької доби.

Лекція для учасників пленеру «Вольності Запорозькі. Пам’ять землі» /кінозал/

13:40 – 14:00 Перерва на брейк-каву.

14:00 – 14:40 Презентація першого українського телефільму про Мамая (1988 р.) за участю режисера Олексія Барбарука-Трипільського /кінозал/. Круглий стіл «Образ Мамая у сучасному мистецтві»Робота на пленері

2червня – четвер

Заїзд учасників фестивалю

10:00 – 10:45 «Дивосвіт нашого роду». Свято музейної скрині /І експозиційний зал/

10:00 – 11:00 Хортиця. Презентація дослідження Сокульського Арнольда Леонідовича (Запорізький національний університет). Кінозал.

11:00 – 11:40 Перерва на брейк-каву.

    12:00–17:00 Екскурсія колишніми Вольностями Запорозькими«Стежками козака Мамая». Українська лінія, Китайгородські церкви, гора Калитва.

    17:30 Вечір сучасного українського кіно.

3 червня – п’ятниця

10:00 Відкриття виставки декоративно-прикладного мистецтва на примузейній території

13:00 Презентація повернутих Шевченківських раритетів (Каталог експонатів Київського музею ім. Шевченка, що були втрачені під час Другої світової війни та повернуті в Україну за сприяння Посольства США)

16:00 Відкриття персональної виставки Володимира Наконечного

16:30 Відкриття виставки «Україна у знаках і символах»

17:00 Концерт гурту «Вертеп» з новою програмою «Гайдамаки» /ІІ експозиційний зал/

18:00 Кобзарські співи: заслужений артист України Тараса Компаніченко, Сашко Лірник.

4 червня – субота

14:00– 17:00 Коло слова… Літературна гостина українських поетів: Мар’яна Кіяновська, Галина Крук, Анатолій Шкляр, Леся Степовичка, Володимир Сіренко, Сергій Злючий

17:00 Музичний блок на примузейній території

5 червня – неділя

13:00 Презентація творів учасників пленеру. Закриття фестивалю. Вручення учасникам пам’ятних дарунків.

 

Адреса оргкомітету:

   51900, Дніпродзержинськ, пр.Леніна, 39. (адреса музею)

  Відповідальні оргкомітету: Буланова Н.М.

 
 

Додав Тім 26 травня 2011

Про автора

Основне творче завдання фестивалю – козак Мамай, який глибоко захований у кожній українській душі, інтерпретація цього першотвору у різних жанрах та варіантах для створення українського простору.

Автори пов'язані с новиною

Маріанна Кіяновська , Леся Степовичка , Галина Крук , Володимир Сіренко , Лірник Сашко (Олександр Власюк) , Тарас Компаніченко , Гурт мандрівних дяків Вертеп ,

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска