Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Інформація

Автори / Фестиваль українського духу «Бандерштат» / «Бандерштат-2011»: пісні, зустрічі та гутірки

Луцьк – Ім’я провідника ОУН не втратило популярності серед молоді після рішення донецьких судів про скасування Указу президента Ющенка про присвоєння Бандері і Шухевичу звання героїв України. Доказ цьому – щороку більша кількість музичних гуртів та глядачів зі всієї України на фестивалі «Бандерштат», котрий закінчився в Луцьку цієї ночі.

Учасники запорізького гурту «Хорта» з нетерпінням чекали цього свята, яке за кілька років свого існування здобуло славу фестивалю українського духу. Прибула до Луцька й нова білоруська команда «Terrakod», яка щойно здобула перше місце на батьківщині у фестивалі «Men's fest». 

Цьогоріч до рокової сцени «Бандерштату» додалася ще й акустична, тож глядачі могли обрати концерт за музичними вподобаннями – від рокової до народної музики. Серед учасників найбільше місцевих – рівнян та волинян, а проте київські, львівські, прикарпатські, хмельницькі гурти не оминають дійства, на якому не лише співають, а й дискутують, зустрічаються зі знаковими особистостями року, проводять літературні студії.

«В піку донецьким судам»

«Бандерштат» притягує всіх, хто стоїть на активних громадянських позиціях», – розповідає його ініціатор, керівник Всеукраїнської організації «Національний альянс» Ігор Гузь. За його словами, фестиваль від самих початків має ідеологічну суть. Він проходив у повстанській Гаразджі, українському музеї архітектури в Рокинях. Нині – в Луцьку, місті, яке цьогоріч зробило Степана Бандеру своїм почесним громадянином і нині збирає кошти на його пам’ятник.

«Є у нас вороги в зв’язку з цим, звичайно, тому що ми стверджуємо, що Бандера, УПА – герої, в піку Донецькому суду, в піку нинішній владі, – розповідає Ігор Гузь. – Але нас це не бентежить. Ми впроваджуємо свою позицію. Це вже 5-й за рахунком фестиваль, і з кожним роком на нього прибуває усе більше людей. Тут достатньо хороша музична, «гутіркова» програма. А якщо хтось каже про нас щось погане – ми запрошуємо: приїдьте, подивіться на ці молоді, інтелектуальні, усміхнені обличчя…»

Зустрічі та гутірки

Цього разу в центрі уваги учасників фестивалю опинилися письменник Василь Шкляр, син легендарного повстанського командира Романа Шухевича Юрій Шухевич, президент фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич, блогер Олена Білозерська, автор словника нових українських слів Юрко Зелений, економіст Андрій Новак. А ще – «тризубівці», котрі лише нещодавно вийшли із СІЗО, де їх тримали за підозрою в знищенні пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. Як зауважив один із них, Едуард Андрущенко, у Запорізькому СІЗО досі залишається ще троє людей: «Один із них, наш побратим Ігор Загребельний, показав себе найбільш принциповим, послідовним і незламним, в СІЗО він продовжує писати статті. Побажаємо йому швидшого визволення, і помоліться за нього – для нього це дуже важливо».

Збір благодійних коштів на лікування волинського журналіста Андрія Калахана, нові патріотичні ігри та квести, літературна студія під відкритим небом, бесіди з ветеранами УПА, арт-майстерні та майстерні патріотичного боді-арту, диспут із лідером гурту «Тартак» Сашком Положинським на тему про місце сучасної української пісні у вітчизняному ефірі – це далеко не всі заходи «Бандерштату».

Найбільш видовищними заходами стали вже традиційна реконструкція бою між загонами УПА й НКВС та флеш-моб, у якому учасники утворили на стадіоні слово «Бандера», підкресливши цим своє ставлення до цієї історичної особистості. Фестиваль завершився нічною ватрою.

Валентина Одарченко

http://www.radiosvoboda.org

 
 

Додав Sh.Ocean 15 серпня 2011

Про автора

У 2008 році традицію вирішили і далі втілювати в життя, і тому 9-10 серпня в с. Гаразджа поблизу м.Луцька пройшов ІІ-ий «Бандерштат», проведений на багато вищому організаційному рівні.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска