Увійти · Зареєструватися
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Статті Інформація

Автори / Юрій Андрухович / В Україні тільки криза - і більше нічого

Український письменник Юрій Андрухович в інтерв'ю німецькому виданню заявив, що Україна повернулася до стану, у якому була до Помаранчевої революції.

"Від революції 2004 року залишився лише шанс, який ми згаяли. Сьогоднішні можновладці довкола Віктора Януковича роблять усе можливе для того, аби спалити мости за опозицією. Власне, будь-який українець, який намагається публічно висловлювати свою думку, перебуває у небезпеці: процес над Тимошенко – лише гучна історія. Будь-хто може стати жертвою сваволі міліції – і це відбувається щоденно", - заявив  Андруховуч німецькому виданню "Tageszeitung".

Письменник вважає, що нинішня атмосфера в Україні нагадує ту, що була десь у 1999 році, за часів президентства Леоніда Кучми.

"Це повернення до епохи Кучми, з тією тільки різницею, що зараз все набагато жорсткіше, ніж раніше. Кучмі було хоча б важливо, який імідж у його країни буде серед західних демократій", – вважає письменник.

На його думку, українці не готові до нових протестів, адже не бачать "сенсу і цілей". Студенти також не можуть бути рушійною силою нових "майданів", як це було наприкінці 90-х чи на початку 2000-х.

"Минулого року стало відомо, що органи державної безпеки змушували ректорати іти на співпрацю і регулярно повідомляти про політичну активність своїх студентів і співробітників. Відкрито заявити про це ризикнув лише ректор Католицького університету у Львові, а тисячі його колег просто погодилися співпрацювати із владою".

На тлі серйозних економічних проблем у Європі, ситуація в Україні виглядає ще більш похмуро.

"Всі розуміють: навіть якщо криза серйозно зачепить Європу, там все одно все буде краще, ніж у нас. У нас є тільки криза – і більше нічого", - підсумував Андрухович. 

 
 

Додав Chyzh 30 жовтня 2011

Про автора

Поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент АУП.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска