Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Павлюченко Тетяна Ляпунова Марина / Зеленодольські Ляльки-Обереги! Або чи зустрічав вже хтось Ляльку Масляну або Меланку?

Містечко Зеленодольськ розташоване в Апостолівському районі Дніпропетровської області, майже на кордоні з Херсонщиною. Саме там живуть та дають життя незвичним українським лялькам майстрині та подруги Тетяна Павлюченко і Марина Ляпунова. Бібліотекарки, колеги, подруги а також творчий дует з виготовлення народних ляльок оберегів. Тетяна, до речі, ще й професійна швачка. Займатися лялькарством почали у 2006 році. І, як то часто буває, поштовхом стала випадковість, а саме – почута розмова. Жінка жалілась, що її синочок просить на Святого Миколая подарувати йому «чи то покємона, чи то дракона, чи шось таке». Ось тут майбутні майстрині й жахнулись, мовляв, чим граються наші діти? Якимись китайськими монстрами. І вони взялися до справи.

 

Було перечитано багато спеціальної літератури, перериті власні спогади з дитинства, і ось який вийшов результат. Перша їх колекція складалась з 5 ляльок. Просто так було робити нецікаво, тож кожна була у вбраннячку, характерному для Катеринославського регіону.

 

 

 

 

 

 

Спочатку ляльку-мотанку майстрині розглядали як іграшку, потім дізналися про її властивості оберега. Навіть така звична справа – лялька на капоті весільної машини, бере свій початок від давньої української традиції. Раніше, коли йшли по наречену, гості несли в руках ляльок з побажаннями благополуччя, щастя, здорових діточок.

 

Тетяна та Марина мають за мету відтворювати традиції та передавати їх. Проводять майстер-класи для дітей та дорослих. Для дорослих це щось на кшталт терапії, вони відволікаються від проблем, коротше – релаксують. Одна з фішок майстринь – групові ляльки. Це такі наприклад як «Колядники». Часто ви бачили композиції з ляльок-мотанок? Ідей дуже багато, у тому числі щодо створення тематичних колекцій. Часто приводом стають календарні свята, як наприклад Масляна. Зараз майстрині працюють над лялечкою до Великодня.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У чому унікальність цих ляльок? Це поєднання багатовікової історії з сучасними технологіями, проте завжди тільки натуральні матеріали. Це подвійна позитивна енергетика, адже за роботу майстрині сідають тільки удвох і тільки у гарному настрої. А також – обов’язково під музику. У кожної ляльки є не тільки ім’я, а й практичне призначення – це одна з особливостей виробів майстринь. Ляльки-травниці, наприклад, наповнені пахучими м’ятою та мелісою, чудово заспокоюють та присипляють; ляльку-зерновушку просто приємно потримати в руках. Лялька «Поплакушка» - для тих моментів, коли треба виговоритись. Це, як особистий щоденник, дуже інтимна річ, її нікому не показували. Навіщо всілякі китайські «нецке», коли є лялька Бажаниця, спеціально для загадування бажань. Завжди актуальна лялька Варвара – оберіг для всіх, хто займається рукоділлям.

 

Усіх цих лялечок можна роздивитись та придбати на сторінці майстринь: http://artvertep.com/authors/Pavljychenkolyapunova та потримати в руках і обрати свій Оберег в Дніпропетровському Культурному Центрі «Арт-Вертеп» за адресою – вул. Червона, 11 («Білокнижник»).

Для бажаючих отримати Зеленодольських Ляльок для експозицій або колекцій (галереї, магазини,салони,музеї) звертайтесь до нас: artvertep@gmail.com або 050 361 62 82 (Людмила Хомяк.)

 

Придбати в інтернет-крамниці

 

Дарина Тітова

artvertep.com

 

 
 

Додав Nusya у середу о 15:05

Про автора

Тетяна Павлюченко та Ляпунова Марина – творчий дует з виготовлення народних ляльок-оберегів. Почали займатися лялькарством 2006 року. Розробили власну народну ляльку, яка відповідає традиціям українського народу.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска