Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Інформація

Автори / Фестиваль Самарська Покрова / Свято Покрови Пресвятої Богородиці на козацькому фестивалі "Самарська Покрова-2012"

Фольклорно-етнографічний козацький фестиваль "Самарська Покрова-2012" багатий на цікаві пізнавальні культурно-мистецькі події: Козацьке Коло, освячення заходу козацькими батюшками, виставка археологічних знахідок з «Богородицької фортеці», показові виступи з традиційних козацьких бойових мистецтв, майстер класи по традиційній козацькій зброї, самозахист для дітей та жінок, традиційні козацькі забави, змагання лучників, метання списів та корчів, кінний герць, народні танці, ігри та забави, дитячи ігри та змагання,  лава на лаву! Відбудеться нагородження команди переможців міських змагань дитячо-юнацької козацько-патріотичної гри «Джура».

Патріотично налаштована, свідома, активна молодь та студентство, всі, хто планує жити у Єдиній Соборній Благодатній Україні, кожен хто вважає себе Громадянином України і прагне ним бути,  підприємці та бізнесмени, які вірять у те, що гріх бути бідному на Своїй землі - ласкаво просимо 6 жовтня 2012 року долучитися до святкування найбільшого та найзначущого козацького свята!
Місце святкування - прадавнє козацьке місто «Стара Самарь» - коріння м. Дніпропетровськ за адресою: селище Шевченко, Самарський р-н., м. Дніпропетровськ (Транспорт: маршрут № 98 від Нового Центру)
Початок святкування о 12:00. Вхід вільний!

Топографічна довідка: Древнє козацьке місто Стара Самарь з перевозом, саме так позначено у грамоті, польського короля Стефана Баторія, якою він визнавав Вільності Війська Запорозького низового. В церковних книгах найперша згадка про Стару Самарь датовано 1523р. Вже тоді в цьому місті знаходилася фортеця запорозьких козаків.Наприкінці 18 століття царським указом на місті Старої Самарі будують Новобогородицьку фортецю. Запорозькі козаки виходять у слободи. В кінці 20 століття запорозькі козаки почали відроджувати древнє козацьке місто Стара Самарь. Історична справедливість переможе!

Охорону громадського порядку забезпечує козацька осавульська служба.

В програмі фестивалю:

  • Виступ від лауреатів міжнародних фестивалів Фольклорно-обрядового театру "Родослав"
  • Майстер-класи з традиційних українських танців
  • Ярмарок народних промислів
  • Традиційні народні забави та ігри з дітьми
  • Майстер-класи з лозоплетіння, ляльки-мотанки, петриківського розпису, гончарство, ковальство та ін.
  • Козацькі показові виступи, змагання, стрільба з лука
  • Ведучий Тимофій Хом'як
  • Виступ гурту "Самсони"
  • Козацька кіннота
  • Гурт «Вертеп»: козацькі та героїчні пісні, січові та запальні - до танцю
  • Етно-дискотека

Історична довідка:

Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. В козацькій думі про Самійла Кішку співається:

А срібло-золото на три частини паювали:
Первую часть брали, на церкви накладали, На святого Межигорського Спаса,
На Терехтемировський монастир,
На святую Січовую Покрову давали –
Котрі давнім козацьким скарбом будували,
Щоб за їх, встаючи і лягаючи,
Милосердного Бога благали
.

Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.

 
 

Додав ceny bab 05 жовтня 2012

Про автора

Формат проведення: фольклорно-етнографічний козацький фестиваль.

Автори пов'язані с новиною

Гурт мандрівних дяків Вертеп , Мистецька аґенція Арт-Вертеп ,

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска