Увійти · Зареєструватися
Потік Афіші Галереї Інформація

Автори / Форум видавців / У Львові зберуть 25 тисяч книжок для сільських бібліотек

14 листопада в малій залі Львівської облради відбувся круглий стіл на тему "Сільські бібліотеки: хто перший – того й книжка?".

Акцію провів львівський "Форум видавців" в межах благодійної акції "Українські книги –сільським бібліотекам".

У дискусії взяли участь працівники 19-ти сільських бібліотек Львівської області, президент ГО "Форум видавців" Олександра Коваль, голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, редактори видавництв, місцеві депутати та представники громадських організацій.

За словами президента ГО "Форум видавців" Олександри Коваль, у рамках проекту "Українські книги – сільським бібліотекам" планують зібрати 25 тисяч книжок. Але наразі зібрано лише 5 тис. примірників.

"Ми намагаємось зібрати 25 тисяч книжок для 25-ти вибраних рекомендованих бібліотек, і поки що за півтора місяці вдалося зібрати лише 5-ту частину запланованої кількості. Мене дуже засмучує така низька активність і готовність львів'ян жертвувати чимось для інших. У Львові є, напевно, 1000 родин, які змогли б пожертвувати, як мінімум, по 100 книжок. Я думаю, що у їхніх домашніх бібліотеках є книжки, з якими можна розстатися. У селах є по 2-3 книжки на людину, ми ж не даємо цим людям можливості розвинутися – вони просто не мають шансів і доступу до культури, які маємо ми в місті", - розповіла Коваль.

Учасники круглого столу обговорили загальний стан і перспективи існування бібліотек у селах. На думку директора Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Івана Сварника громадськість, влада та ЗМІ мають допомагати благодійними акціями щодо поповнення бібліотечних фондів у селах.

"Те, що акція "Українські книги – сільським бібліотекам" відбувається традиційно, є великим плюсом, тому що вона змушує громадськість загалом згадати про бібліотеки, а надто – про сільські бібліотеки, які потребують особливої уваги. Кошти, як правило, виділяються на область і на місто – до села мало що доходить. Скажімо, нещодавно в Перемишлянському районі бібліотекар мені сказала, що жодної копійки вони не отримали – тобто на весь район немає фінансування. З того, що отримуємо по обласній програмі "Українська книга", на село теж потрапить кілька примірників книжок. А селу потрібно сто книг принаймні для того, щоб постійно оновлювати фонди. І тому, власне, будь-яка книжка – особливо сучасна книжка", - підкреслив Сварник.

 Дмитро СТРЕТОВИЧ, Gazeta.ua

 
 

Додав nady 17 листопада 2012

Про автора

Форум видавців у Львові – це унікальний комплекс виставкових та ярмаркових заходів, мистецьких та культурних акцій, скерованих, перш за все, на сприяння творенню в Україні цивілізованого книжкового ринку та піднесенню престижу української книги в су

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска