Увійти · Зареєструватися
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Статті Інформація

Автори / Юрій Андрухович / У Києві презентують «Жлобологію», серед авторів якої Андрухович, Винничук, Подерв’янський, Жадан та Скрябін

Видивництво «Наш Формат» запрошують до клубу «Простір» на презентацію мистецько-культурологічного проекту «Жлобологія».

.Серед авторів «Жлобології»: Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Лесь Подерв’янський, Сергій Жадан, Богдан Жолдак, Володимир Єшкілєв, Іван Малкович, Олександра Коваль, Антон Соломуха, Влада Ралко, Іван Семесюк, Василь Цаголов, Арсен Савадов, Андрій Кузьменко (Скрябін), Володимир Бебешко, Олексій Титаренко, Олег Сидор-Гібелинда, Сергій Васильєв, Дмитро Горбачов, Олесь Доній та багато інших відомих постатей сучасного українського мистецтва і культури.

.

 «Що це? Стьоб? Знущання? Провокація?» – запитував у мене кожен, почувши слово «жлоб». Ми вирішили запросити людей до тривалої розмови, на, здавалося б, легковажні і «стьобові» теми, але усе – надзвичайно серйозно! – розповідає ідеолог видання, засновник Союзу Вольних Художників, автор та ведучий анархо-кабаре «Зелена лампа» на ТВі, Антін Мухарський. – Жлобство – це соціальна проблема, яка потребує не тільки мистецьких маркерів, реакцій і рефлексій, а й наукового підходу. Загалом робота над проектом тривала близько року, половину цього часу ми витратили на те, щоб зустрітися з 33-ма відомими, знаковими для України персоналіями – учасниками проекту. Кожен з них – висловлювався на цю актуальну тему».

 

Дві різноформатні версії розкішного ілюстрованого видання можна буде побачити вже у вересні на 20-му Форумі видавців у Львові.

.

«Жлобологія» – це не просто унікальне видання, в якому зібрано всю інформацію про арт-проект, опрацьовано тривалі інтерв’ю з видатними українськими культурологами, мистецтвознавцями, письменниками, художниками, громадськими діячами, – уточнює співавторка й упорядниця книги журналістка Інна Корнелюк.Це надзвичайно цікавий творчий експеримент. Це книжка з нервами, несподіваний подарунок для тих, хто шукає відвертих думок і нових емоцій. Нічого подібного українська інтелектуальна спільнота досі не створювала!»

.

«Жлобство, як на мене, – додає один з авторів та ілюстраторів видання, художник Олекса Манн, – давно набуло ознак такої собі сучасної «релігії». Як і кожен релігійний культ, це система світогляду та світосприйняття. Жлоб створює новий світ, де можуть бути огидно змішані всі стилі і зруйновані всі пропорції, починаючи з архітектури 30-поверхових ларьків і закінчуючи антикрилом на жигулях. Це він – створив жалюгідні Майдани, прикрашені позолоченими диспропорційними бабами та офісні центри, облицьовані туалетною плиткою. Це він створює телебачення і рекламу, від якої вивертає навіть жлобів, настільки це нудно, нав’язливо й одноманітно».

 

«ВАЖЛИВО, що проект «Жлоб. Жлобство. Жлобізм» є аполітичним, – ідеться у прес-релізі видавництва. – Ми свідомо  відмежовуємося від влади та держави, аби зберегти незалежний і неупереджений  погляд на проблематику сучасного жлобства в усіх його проявах. Українські інтелектуали в цьому проекті відіграють роль лакмусового папірця дійсності.

Сподіваємося на увагу й участь небайдужих до культури й культурних героїв однодумців!»

.

Дата: 4. 07. 2013

Час: 16:15

Місце: Клуб «Простір» видавництва «Наш Формат», пров. Бєлінського, 5

Дійові особи: на вас радо чекатиме приємне товариство в особі Антіна Мухарського, Леся Подерв’янського, Олега Покальчука, Богдана Жолдака, Олекси Манна, Івана Семесюка, Андрія Єрмоленка, Владислава Кириченка та багатьох інших цікавих співрозмовників.

Друг Читача

 
 

Додав nady 28 червня 2013

Про автора

Поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент АУП.

Автори пов'язані с новиною

Юрій Винничук , Лесь Подерв’янський , Сергій Жадан , Богдан Жолдак , Володимир Єшкілєв , Іван Малкович , Олесь Доній

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска