Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Інформація

Автори / Книжкові сезони / У січні стартували «Книжкові сезони»

 У вівторок, 5 лютого прес-центрі інформаційної агенції «Главред-медіа» стартували «Книжкові сезони». Все почалося з «КНИЖКОВОГО СІЧНЯ».

«КНИЖКОВИЙ СІЧЕНЬ» презентує

 • Подію січня
 • Книжку січня
 • Персон січня
 • Анонси

Подія січня:

Газета «Друг читача» запустила сайт книжкової інформації.

Відтепер новини книжкового життя, рецензії, ексклюзивні інтерв’ю, оперативні репортажі, коментарі книжкових експертів, непересічні читачі, найрезонансніші книжкові новинки ─ за адресою: www.vsiknygy.net.ua

Проект реалізується за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Нідерландів, Міжнародного фонду "Відродження" і Fund for Central and East European Book Projects, Amsterdam.

Окрім матеріалів газети, на сайті:

 • архів номерів,
 • календар літературних дат та подій,
 • найсвіжіші новини та анонси,
 • новини від українських видавництв
 • можливість прокоментувати опубліковані статті.

Шановні видавці! Колонка новин постійно оновлюватиметься, тому ми чекаємо інформацію про ваші новинки, презентації, промо-тури авторів та творчі плани. Рубрика «Афіша» буде неповною без інформації про заходи, які планує ваше видавництво. Видавці також зможуть самі створювати новини на сайті, отримавши особистий пароль.

Vsiknygy.net.ua ─ джерело книжкової інформації, доступне у будь-який час.

Книжка січня:

«Андріївський узвіз» Володимира Діброви несподівано переміг у конкурсі «Книжка року Бі-Бі-Сі». Роман «обійшов» вагомих конкурентів ─ «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос, «Трохи пітьми» Любка Дереша, «Сьомгу» Софії Андрухович та «БЖД» Сашка Ушкалова.

Володимир Діброва ─ письменник, літературознавець, перекладач. Зараз проживає у США, працює викладачем Гарвардського університету.

«Андріївський узвіз» ─ це «роман-подорож». На початку твору його головний герой, потрапивши на свято міста, піднімається Андріївським узвозом. Там він опиняється в критичній ситуації, непритомніє і ніби подорожує в бік дитинства. Він робить п’ять зупинок у ключових моментах свого життя, де ще раз переживає кохання й хворобу, стає свідком суспільних змін, просувається по службі, робить ті самі помилки й перші дитячі кроки у пізнанні світу. Цього разу він бачить та розуміє все, але нічого не може змінити. А ще він дізнається, що в його житті була таємниця, про яку він, виявляється, знав, починаючи із п’яти років. Ця таємниця ніколи не залишала його, особливо в ситуаціях небезпеки та скрути. Події цієї подорожі охоплюють 1948 - 2002 роки й відбуваються на тлі Андріївського узвозу - вулиці, яка з’єднує низ міста з верхом, дитинство героя - зі зрілістю, скороминуще - із вічним».
www.fact.kiev.ua

«Ця книжка є дуже мудрою за своїм змістом, який поєднаний із високим рівнем стилістичної вправності. Це ніби протокол життя людини. Водночас це книжка з дуже серйозним і людяним посланням, бо в ній ідеться про те, що нас усіх наздоганяє історія, у якій ми живемо, а умови, у які ми при цьому потрапляємо, не є сприятливими. Як поводитися людині в цих умовах ─ на це питання відповідає автор.»
Сергій Васильєв, літературний критик

Персони січня:

Марина та Сергій Дяченки ─ найуспішніші українські письменники-фантасти.

Журнал «Кореспондент» включив подружжя Дяченків до списку 100 найвпливовіших українців 2007 року.

Подружжя Дяченків за минулий рік видало тринадцять книжок (включно з перевиданнями та перекладами), отримало вісім літературних премій (всього у письменників більше, ніж півсотні українських та міжнародних нагород). Одну з найпрестижніших нагород у галузі фантастики ─ «Золотий кадуцей», письменники отримали у вересні 2007 року за роман «Vita Nostra». На дев’ятому Фестивалі «Зоряний міст» фантастів нагородили премією «Дракон» ─ за внесок у розвиток фантастики.

А крім того:

 • Повість «Пригоди Маші Михайлової» визнана кращим твором для дітей на всеукраїнському конкурсі детективу 2007 р.
 • Повість «Земля веснарів» визнана кращою повістю року - Премія "SIGMA-F" (приз читачів журналу "Якщо") – на Сьомій міжнародній конференції "Роскон-2007".
 • Роман «Брамник» на Фестивалі української книги і читання 2007 року одержав Диплом 2-го ступеня як переможець рейтингу «Книги, які найбільше читають».
 • Роман «Алена й Аспірин» визнаний гідним диплома Літературної премії імені Аркадія і Бориса Стругацких як фіналіст премії за кращий добуток художньої прози за 2006 рік.
 • Роман «Дика енергія. Лана» отримав 3-тє місце у розділі «Белетристика» конкурсу «Краща українська книга», журналу «Кореспондент» у 2007 році, а також Приз читацьких симпатій.
 • Подружжя Дяченків отримало премію республіканського журналу «Веселка» за 2007 рік у номінації «Улюблені письменники»
 • Зараз Марина та Сергій Дяченки працюють над романами «Мідний король», «Долина совісті» та останньою книгою циклу «Маг дороги» (умовна назва «Повернення некроманта»).
 • Проведення презентації «Долини совісті» планується під час Міжнародної асамблеї фантастики «Портал», яка проходитиме спільно з ІІІ Весняним київським книжковим ярмарком 20-23 березня.
 • Подружжя Дяченків бере активну участь у кінопроектах.

Найгучніша кінопрем’єра планується на грудень цього року ─ екранізація культового роману братів Стругацьких «Населений острів» (автори сценарію ─ М. та С. Дяченки, режисер ─ Федір Бондарчук). Зараз фільм монтується, зйомки проходили переважно в Криму.

А продюсер Максим Бахматов веде переговори про екранізацію фантастичної повісті С. Лук’яненка «Лицарі сорока островів» (за сценарієм М. та С. Дяченків) з Голівудом.

«Театральний роман» та « Червона жабка».

Так називатимуться мультфільми, що до їх виробництва взялася студія "Укранімафильм". Торік уже вийшов перший мультфільм Дяченків "Курка, що несла усяку всячину". Нещодавно у Московському Будинку кіно відбулася прем’єра, як кажуть, з успіхом. "Червону жабку" знімає той самий режисер з дуже грізним прізвищем – Маша Ведмідь. Нові мультфільми, звичайно – казки, хоча зовсім різні: історія про жабку дуже бешкетна і злегка божевільна, а от "Театральний роман" - це епіка про любов і мистецтво, і головні ролі тут належать великому трагічному актору Таргану і його шанувальниці, скромній Комашці...

Анонси подій на лютий:

 • У Чернігові відбудеться виставка «Світ книги-2008»
 • «Книжка року-2007» підведе підсумки
 • Україну буде представлено на міжнародних книжкових виставках у Мінську (Білорусь) та Александрії (Єгипет)
 • 12-14 лютого у Києві пройде Дванадцятий ювілейний музично-поетичний фестиваль «Під знаком Водолія»
 • Видавництво «Фоліо» та журнал «Афіша» розпочинають Всеукраїнський літературний конкурс «Міський молодіжний роман». Романи-переможці будуть надруковані у видавництві «Фоліо»
 • 27-29 лютого у приміщенні Київського палацу для дітей та юнацтва пройде виставка «Сучасна освіта в Україні-2008», на якій буде представлено різноманітну навчальну та методичну літературу

 
 

Додав Art-Vertep 06 лютого 2008

Про автора

Газета “Друг Читача” спільно з інформаційною агенцією “Главред-медіа” відкривають “КНИЖКОВІ СЕЗОНИ”. Інформаційний партнер акції ? МА “Арт-вертеп”.

Автори пов'язані с новиною

Мистецька аґенція Арт-Вертеп , Брати Капранови , Володимир Діброва , Марина та Сергій Дяченки

 

Коментарi

markiza
06 лютого 2008

12-14 лютого у Києві пройде Дванадцятий ювілейний музично-поетичний фестиваль «Під знаком Водолія» Детальныше на сайті:

http://www.inlit.com.ua/node/478

17 лютого 2008

привіт)))))))))
запрошую до перегляду -
декламація севами на Дванадцятому ювілейному музично-поетичному фестивалі «Під знаком Водолія» http://sevama.uaforums.net/12-14-2008-vt1881.html

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска