Вы хотите выйти из системы авторизации Face2Control:

Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

ДахаБраха Конопля 3.26 Mb
ДахаБраха За дуби 5.09 Mb

Автори / ДахаБраха / Скільки коштує щастя? (звіт з концерта гурту «ДахаБраха» у Дніпропетровську)

За 50 гривень можна купити дві палки ковбаси і батон.
За 50 гривень можна проїхати на таксі з одного кінця Дніпропетровська в інший.
За 50 гривень можна до шиї напхатися гамбургерами та картоплею-фрі у вельмишановному МакДональдсі.
За 50 гривень можна придбати три неліцензійні дівіді сумнівної якості.
За 50 гривень можна отримати суцільний півторигодинний оргазм від живої музики гурту «ДахаБраха», наспіватися, накричатися, відчути нестримний потік енергії музикантів і гордість за Україну, що такий гурт народився саме в НАШІЙ країні, і грає саме НАШУ, УКРАЇНСЬКУ етнічну музику.

Це я до чого… Сумно якось вийшло, що напередодні приїзду цього чудового колективу в Дніпропетровськ (довгоочікуваного приїзду, бо давно вже «ДахаБраха» не давали у нас концертів) на деяких міських культурних сайтах почалися дебати на тему: чи дорого це, півсотні гривень, чи ні? При цьому, деякі вельмишановні дніпропетровські громадяни запевняли, що мистецтво повинно жити за рахунок святого духу.. ой… тобто натхнення, а ніяк не заради грошей. І харчуватись, одягатись митцям зовсім не обов’язково. Не кажучи вже про те, що ходити містами в рамках туру повинні пішки (як кобзарі), і виступати напевно виключно на площі Леніна, бо за оренду приміщення також треба платити. А записувати якісні диски (котрі, як відомо, коштують недешево, а потім все одно тиражуються піратами та гуляють інтернет-мережею) – це взагалі від лукавого. Навіщо ж талановитому гуртові студійний запис?

При цьому ми, українці, готові платити до 700 гривень за квиток на якусь там Лоліту Мілявську в Оперному, чи Валерія Меладзе (вже мовчу про вірогідність фонограми на подібних концертах). І активно запрошуємо західних зірок за неймовірні суми гонорарів. За даними СМІ, найвищий гонорар в Україні запропонували за київський виступ Лучано Паваротті, тенор отримав близько $500 тис. Стінг «коштував» до $500 тис., Енріке Іглесіас — $200-300 тис.

І при цьому нас «душить жаба» заплатити 50 гривень за півторигодинний живий виступ унікального в своєму роді українського гурту! Гурту, якого не раз намагалися «залишити» у себе європейці різних країн, пропонуючи вигідні контракти під час виїзних концертів!!! Сумно і соромно. Не знаю вже, хто привчив українців до постійного бажання отримати все й « на шару», але хочеться сподіватися, що це не типова риса українського (чи дніпропетровського) менталітету, а окремі поодинокі випадки.

В принципі, суботній концерт «ДахаБраха» це повністю довів, адже шанувальників укркультури, котрі від цих п’ятидесяти гривень не обідніли, вистачило з головою – зал Рок-кафе був заповнений вщерть. Те, що відбувалося того дня, більше схоже на масовий кайф без підтримки жодних психотропних засобів. Головним психотропним джерелом стала музика, бо вона фактично доводила присутніх до стану розумового помутніння. Сказати, що етно-хаос від «ДахаБрахи» був сприйнятий у Дніпропетровську на «ура» - не сказати нічого. Музика, яку магічним чином створювали за допомогою індійських таблів, будійського гонгу, віолончелі, маракасів, російських трещьоток, акордеонів і цілої купи ударних (розміром більших за дівчат, що на них грали), відлунювала своїм неймовірним ритмом десь всередині і вже після першої пісні цей ритм «спіймали» всі, і злилися в ньому єдиним суцільним організмом. Здається, навіть музиканти не очікували такого палкого прийому в нашому східному місті.

По закінченні передбачуваної програми «ДахаБраху» не відпускали ще довго: прийшлося і «Ягудки» по другому колу зіграти, а потім іще раз на сцену повернутися, і ще, і іще. Концерт закінчувався вже при ввімкненому світлі, а дніпропетровська публіка все благала музикантів не йти. Навіть не пригадаю в Рок-кафе подібного гарячого прийому будь-якого заїжджого гурту. Напевно, всі обставини в той день зійшлися: і настрій музикантів, і склад публіки, і планети якимсь потрібним боком повернулися. І жодними грошима цього стану не оціниш. Хіба можна оцінити почуття ЩАСТЯ?

Після такої чудової події виникло нестримне бажання відвідати нашу чарівну столицю Київ, саме з метою побувати у театрі «Дах», в якому грає «ДахаБраха». Хто зі мною?

Тетяна ГОНЧЕНКО, «Політичний Дніпропетровськ»

Фото Святослава Зоркого

 

Додав Art-Vertep 26 лютого 2008

Про автора

Світ виникає з хаосу. Музика постає з душі етносу.

 

Коментарi

26 лютого 2008

я перепрошую, звісно, але стаття просто жахлива. єдине - хочеться подєкувати за нагадування купити продукти.
якось аж шкода, що після такого концерту Вам, Тетяно, нема про шо розповісти...

Chyzh
26 лютого 2008

де фотки?

sestry-gaievi
26 лютого 2008

концерт був кращим, ніж стаття

26 лютого 2008
DP

Прекрасный концерт! Я бы ещё доплатил! :)

26 лютого 2008

Шось фотозвіт бідненький.А стаття..ну, філософське ессе.І як ессе досить непогане.

26 лютого 2008

Таня, по-перше, досить страждати маразмом і писати те, про що уявлення не маєш. Звідки ти знаєш про фанеру Мєладзе і про ринок сд в Україні? І, навіть, якщо все це так би й було, то що за порівняння? Той, хто добре відгукується про ДахаБраху не має права вважати Мєладзе бездарним, бо голос в нього таки непоганий. І до речі, справді, навіщо талановитому гурту студійний запис?????
Але то хєрня.
Більше мені подобається натяк на мої слова про бабки за приміщенні і т. інш. Але я тобі у приватній розмові мозги з цього приводу на місце поставлю))) Тре головою думати, коли пишеш, бо (черговий раз нагадую і підкреслюю) колись таки дістанеш по заслузі за неосвіченість.
До речі, знаю принаймні з десяток людей, які на тому концерті були під кайфом різного ступеня важкості)))))))))))))))))))))) Так шо не треба тут про психоделічну музику) Це навіть не Peel Of The Bass))))

26 лютого 2008

ой яка увага до матеріалу...
Ігоре, про бездарність Мєладзе я тут не писала!! Звідки ти взяв "бездарність"??! Я мала на увазі те, що це російський співак, а не український!!! Як і Паваротті, Стінг та Іглесіас - іноземні!! Мова йшла про те, що ми готові платити іноземцям, але не своїм талантам, котрими можемо пишатися.
Студійний запис гарному гурту хоча б для того, щоб люди могли отримати від нього задоволення не тільки на концертах, а й просто сидячи вдома.
Про бабки... знову ж таки.. хто як не ти про ті ж самі бабки виказував зовсім протилежну думку, ту саму, яку у статті висловила я?! ) Чи забулося вже?
а про кайф - не причіпляйся будь ласка до слів!!!!!!!!!

26 лютого 2008

Все, що бачімо у людях - лише наше віддзеркалення...Звідки стільки негативу у творчому колі?
Любі друзі, харош міряти антени на телефонах, бо таких вже не виробляють)) Допомогайте один одному, а не змагайтеся - це так, просто порада.
Кайф був)) Через гАтичну етнику віддчула себе Конотопською відьмою.Хі...круто було. Моя самосвідомість зростає день за днем. Пишаюся бути генетично чистокровною українкою.))
Автора лаяти просто, тактично пояснити недоліки набагато важче.
Порада автору - пожоджувати статті спочатку у редактора сайту або у керівника Арт-вертепу.
Усім найщасливого)))

Apassionata
26 лютого 2008

"Порада автору - пожоджувати статті спочатку у редактора сайту або у керівника Арт-вертепу."

для Lata, першоджерело матеріалу - сайт "Політичний Дніпропетровськ", там з редактором точно все погоджено ))) А на Вертеп не я ж особисто вішала - працівники АртВертепу якраз і вішали, я їм тільки посилання скинула )

26 лютого 2008

цікаво, єкшо я напишу купу матів, Тім мене забанить?)))) гггггг

26 лютого 2008

То їх все влаштовує))
А негативна критика - це добре! Спонукає до розвитку))
Розвивай свій власний стиль замість шаблону. Звичайним читатачам цікаві не сухі інформативні факти, особливо коли це стосується культури, а емоційність, що створює зацікавленність, мотивацію тих кто не був, наступного разу піти або придбати СіДі.
Стаття не погана, чисто з лінгвістичної точки зору, те, що бачу тут конкретно я:
+ логічний наголос змісту статті в цілому зроблено вірно
- є композиційна нервність - довга прелюдія, і короткий висновок.
Дякую за увагу))

26 лютого 2008

Не розумію, чому загалом так агресивно сприйнято ОСОБИСТІ враження від концерту, змальовані Тетяною? Як на мене, цілком притомна стаття, дотепно "вписана" в попередню дискусію про вартість квитків. І про якісний студійний запис, і про Меладзе, і про масовий кайф із контексту статті все зрозуміло, ці положення роз'яснень не потребують. От тільки чому "після першої пісні цей ритм «спіймали» всі, і злилися в ньому єдиним суцільним оргаНІзмом"? Зливатися "в оргазмі" значно приємніше.
А концерт був направду чудовий. Хочеться слідом за mashuga повторити: АДЖЕ ТО НАЙЧАРІВНІША ДАХАБРАХА!!! ;))))

26 лютого 2008

Ігор Ялівець, я вважаю, Тім тут ні до чого. Тобі просто не личить писати мати, та ще й купами. А там дивись сам..
імхо, як-то кажуть...

Apassionata
26 лютого 2008

ой ну хоч хтось захистив, а то вже думала терміново звільнятися через невідповідність посаді і перекваліфіковуватися на прибиральницю =)
****
Лата писала: """"Розвивай свій власний стиль замість шаблону. Звичайним читатачам цікаві не сухі інформативні факти, особливо коли це стосується культури, а емоційність, що створює зацікавленність"""""
->> ееее... чомусь мені здалося, що шаблоном тут і не пахне, і саме це не сподобалося більшості читачів. Я якраз і намагалася більш передати емоції, аніж "гурт ДахаБраха був створений у такому-то році, випустив стільки-то альбомів і здійснив стільки-то турів"

26 лютого 2008

Блін,якщо всі такі грамотні,то самі б й спробували написати про свої враження.Гадаю,краще б від Таніної статті не вийшло. Як на мене,то у кожного своя позиція та своє бачення.Критикувати - легше всього.

palenko
26 лютого 2008

Бідні дівчатка! Яко їм було в отих шкурах на головах((( Там така спекота була....

27 лютого 2008

намана пишет человек, а знать про ВСЁ на свете "досконало" мабуть нереально взагали, важнее ПОНИМАТЬ или хотя бы пытаться. я вот на концерт не попал, надеюсь в следующий их приезд заблаговременно получу инфу, а то афиш не видел...
если кто снимал видео, пожалуйста, опубликуйте де-нить, оч хочеться хоть вкратце у-видеть-слышать ...
сорри фор май бэд юкрэйниэн.
БОЛЬШЕ КОНЧЕРТОФ хороших и всякиХХХ!!!

27 лютого 2008

ой да ладно.. всі такі розумні, аж страшно! (с) не треба так суворо обховорювати таку річ, як концерний звіт. Це, мабуть найбільш суб.єктивна форма журналістської творчості. Так, трохи надоїли ці порівняння - от кіркоров та пугачьова зоробляють стільки, а наші геніальні митці сидять на пиві та воді. Але судячи зі жвавості обговорення, саме такі порівняння і виклакають найбільший інтерес публіки.(

27 лютого 2008

2mffm:
Я знімав концерт на відеокамеру. Після чистки матеріалу від того, що звикло бовтатись ув ополонці й настирно лізло до об'єктва, залишилось 50 хв. достатньо якісного відео. Усе вже зведене й готове до перегляду. Але як його розмістити в інтернеті я не знаю. Стрічка заважила на 700 мб.

Тім
27 лютого 2008

2bocha: занось відео, щось придумаємо!)

20 березня 2008
DP

http://photofile.ru/users/roadshow/

Коментувати