Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Бруно Шульц / «Drohobych.eu» – мистецтво крізь призму простору Бруно Шульца

Бруно Шульц – феноменальний письменник та художник, який жив та творив на перехресті української, польської та єврейської культур.

Вшанувати пам’ять митця та ще раз наголосити на унікальності його творчості, що належить до шедеврів світового мистецтва, вирішили художники із Польщі, України та Німеччини, які організували міжнародну акцію «Drohobych.eu». Виставка робіт її учасників відкрилася у молодіжному клубі-галереї, на Ференца Ліста, 2.

Ініціатором та ідейним натхненником проекту виступила польська сторона - громадська організація Rerum Nowarum, яку підтримали Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості та Experiment e.V. (Німеччина, Бонн). Місце його проведення обрали не випадково. Митець народився і жив у Дрогобичі, а його твори наповнені атмосферою цього містечка, яке він дуже любив. Тож «Drohobych.eu» – цікавий спосіб збагнути простір, у якому творив Бруно Шульц.

У рамках мистецького проекту в Дрогобичі відбулося дев’ять майстер-класів для всіх бажаючих дітей, під час яких вони вчилися графічної техніки, рисунка вугіллям, монотипії, малювали спільні панно, побували на пленарних виїздах та отримали урок мультиплікації від польської мисткині Едити Адамчик. На виставці експонується по одній роботі кожної дитини.

Паралельно з проведенням майстер-класів художники-»викладачі» займалися особистою творчістю, яку, як і їхні молодші учні, представили на виставці. Тож у львівській галереї можна побачити роботи Євгена Піцикевича, Едити Адамчик, Агати Павловської, Пауля Мензеля, Фелікса Пензеля... А Юрій Смольський створив настінне монументальне панно, присвячене Бруно Шульцу, що стало колоритною прикрасою Дрогобича.

– Бруно Шульц був викладачем малювання в гімназії, тож дитячі майстер-класи – це продовження справи, яку він любив, – пояснила кореспондентові «ВЗ» зв’язок проекту та виставки із творчістю Бруно Шульца Оксана Ракус-Жмурко, куратор проекту з української сторони. – І оскільки всі роботи виставки створювалися у рідному місті митця, то без його впливу не обійшлося. Картини митців – це вираження їх власного світогляду крізь призму простору Бруно Шульца.

Виставка приїхала до Львова, де експонуватиметься до 24 серпня, далі поїде у Варшаву (Польща), а в жовтні помандрує у Бонн (Німеччина), звідки знову повернеться до Дрогобича, де зберігатиметься у фондах місцевого музею.

Оксана Зьобро, «Високий замок»

 
 

Додав Art-Vertep 13 серпня 2008

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска