Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Статті Інформація

Автори / Брати Капранови / Обрано секс-символів сучасної української літератури

Вибори секс-символів сучасної української несподівано для редакції стали одною з найпомітніших подій Форуму видавців. Про них говорили у теленовинах, писали в газетах, їх обговорювали на сайтах. А отже ми переконалися: питання сексу у літературі сьогодні є на часі.

Але найбільшою несподіванкою для нас став е-мейл від правнука Володимира Сосюри – Олексія Сосюри, у якому він дякував редакції за те, що його прадіда, «славетного українця, обрали як символ романтизму нації». Нагадаємо, що Володимир Сосюра, так само як Володимир Винниченко, Євген Гуцало, Маруся Чурай, Марко Вовчок та Олена Теліга були названі секс-символами класичної української літератури (див ДЧ № 16 та № 17 за 2008 рік).

 Гостям Форуму видавців у Львові (11-14 вересня) та відвідувачам нашого сайту vsiknygy.net.ua належало визначитися: хто з сучасних митців гідний слави секс-символа, хто підхопив естафету класиків.

 Ризик нашої ідеї був очевидним – адже українська література має репутацію цнотливої, іноді навіть святенницької, тому ми готові були до неприйняття з боку аматорів книжки, особливо старшого віку. Але із задоволенням констатуємо: ми помилилися. Переважна більшість людей сприйняла ідею з гумором і охоче проголосувала за свою кандидатуру. Всього до скриньок на Форумі потрапило понад 1500 бюлетенів. Наші спостерігачі біля скриньок відзначали, що голосували не тільки молоді й розкуті, але й люди старшого віку, як чоловіки, так і жінки. Дякуємо їм за це.

 Оскільки ми не висували жорстких критеріїв для вибору, кожен виборець віддавав свій голос за те, що йому подобається: привабливу зовнішність, еротичні тексти, або за тонке розуміння психології кохання.

 Власне, тому ми й не стали визначати абсолютних переможців і оголошуємо переможців трьох лідерів голосування у жінок і трьох у чоловіків – так само, як і серед класиків.

 Знайомтеся, от вони - секс-символи сучасної української літератури:

Ірена Карпа. На перший погляд, перемога Ірени не підлягала сумніву уже після декількох днів голосування на сайті. Але чотири дні Форуму, під час яких було зібрано більшість голосів, могли змінити ситуацію. Втім, гламур у поєднанні з епатажем зробили свою справу. Тож вітаємо Ірену Карпу із заслуженим званням секс-символа і бажаємо не зупинятися на досягнутому.


Марія Матіос. Незважаючи на академічну репутацію пані Марії та серйозні проблеми, які вона піднімає у своїх творах, читачі бачать її    серед секс-символів сучасної ураїнської літератури. Інтелігентна, стримана, впевнена в собі Марія матіос приваблює загадковістю та жіночністю і доводить, що поєднання жінки та високої літератури може бути по-справжньому сексуальним.


Лариса Денисенко
є втіленням жіночності і разом з тим авантюризму ? так само, як і більшість її героїнь. Таємничість і непередбачуваність завжди інтригують, а надто ? якщо вони приховані під такою привабливою зовнішністю. Можливо, тут теж зіграло роль телебачення – адже Лариса Денисенко є ведучою програми «Документ плюс», яку тепер сміливо можна переіменувати у «Документ плюс секс-символ».

Лесь Подерв’янський. Художник, літератор, зірка мистецького бомонду, чия особистість уже встигла стати культовою. Його можуть обожнювати, не сприймати, але ніхто не залишається байдужим до цього епатажного митця. Мабуть, саме сміливість і безсоромність стали тими рисами, які виокремили Подерв’янського з-поміж інших письменників та принесли йому перемогу у голосуванні.

Юрій Винничук. Містифікатора і провокатора, співця галицького еротизму, пана Юрія люблять у Львові. Адже саме голоси львівських читачів принесли йому місце у лідерах рейтингу і звання секс-символа сучасної української літератури.

Дмитро Лазуткін. Дмитро увірвався на третє місце із притаманною спортсменам спритністю, всього на декілька голосів випередивши Любка Дереша. Можливо, це через те, що його аж надто часто показували під час трансляцій Олімпіади з Пекіну? Читачки виявилися небайдужими до спортсменів, які пишуть вірші (чи то до поетів, які цікавляться спотром?).

«Друг Читача»

 
 

Додав Art-Vertep 01 жовтня 2008

Про автора

Брати Капранови. Народилися 24 липня 1967 року в Дубосарах, Молдова. Закінчили Уральський політехнічний інститут і радіотехнічний факультет Московського енергетичного інституту.

Автори пов'язані с новиною

Ірена Карпа , Марія Матіос , Лариса Денисенко , Лесь Подерв’янський , Дмитро Лазуткін , Юрій Винничук

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска