Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

SunSay Дайвер (2011) 16,96 Mb
SunSay Милая 587,80 Kb
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Інформація

Автори / SunSay / «Я ще не настільки спокійний буддист»

1 листопада у Києві відбувся концерт екс-вокаліста харківського дуету 5’nizza, а тепер лідера гурту Sunsay, Андрія Запорожця (Сана). У клубі на Петрівці зібралися колишні прихильники 5’nizza, зайшли почути колегу по цеху Андрій Хливнюк з «Бумбоксу» та Фагот з ТНМК. На диво, у клубі було досить багато вільних місць. Як з’ясувалося, людей відлякала зависока ціна на вхід: за кілька днів до виступу вартість квитка складала 90 грн., а в день концерту підвищилася до 120. Саме з цього неприємного моменту і почалася розмова кореспондента СУМНО з Саном. Він з музикантами поскаржився на відсутність хороших концертних майданчиків у Києві та посумував за закритими закладами мережі «Бабуїн».

СУМНО: Чому так довго їхав до Києва? Ти презентував альбом у Росії, в інших містах України, а Київ чомусь оминав.

- Як не дивно, дуже складно було домовитися із організаторами. Востаннє ми виступаємо у цьому клубі, це однозначно. Окрім того, що технічний райдер виконано не було, так ще й ціни на вхід було встановлено без нашого відома. Пояснили подвоєння вартості квитків нестабільною економічною ситуацією. Якби все було, як задумувалося спочатку, людей було би набагато більше. Ще й ця економія на всьому. Сумніваюся, що тієї ж реклами було достатньо. Тим не менше, ми задоволені концертом, публікою, незважаючи на те, що всі ці складнощі суттєво погіршують настрій. Коротше, влаштувати концерт в Києві – досить таки великий геморой.

СУМНО: Ти практикуєш буддизм. Особисто в мене буддисти асоціюються з розсудливістю, спокоєм, розслабленістю. Однак твій альбом вийшов досить агресивний. Як твоя духовна практика впливає на творчість?

- Певно, я ще не настільки спокійний буддист. Звичайно, це впливає, і не тільки на творчість, а й на все моє життя. А агресія у музиці…Напевно, вона є, бо світ зараз таке місце, де повністю релаксувати виходить не у кожного. Принаймні, у мене не завжди виходить. Може, тому, що я людина чуттєва до того, що відбувається навколо.

СУМНО: Це правда, що ти медитуєш перед концертом?

- Я медитую не тільки перед концертами, а регулярно, по кілька разів на день. Медитація – дуже важлива частина мого життя.

СУМНО: Скажи, як вплинуло на тебе народження дочки Софійки? Чи бере вона участь у твоєму творчому процесі?

- Знаєш, це не описати словами (посміхається). Я навчився заново радіти. Коли з нею спілкуєшся, бачиш неймовірну чистоту. Вона ще не говорить (Соні – 10 місяців), але в її очах стільки тепла…

СУМНО: Встигаєш бачитися з дочкою поміж гастролями?

- Так, звичайно, принаймні намагаюся встигати.

СУМНО: Розкажи про другий альбом. Яким він буде, якщо його вже на цьому етапі можна порівняти із фантастичним, на мій погляд, першим?

- Він буде більше танцювальним. Ясна річ, не йдеться про якесь там диско чи техно, просто буде більше фанка. Буде веселіше, драйвовіше. Думаю, всі нові пісні, які ми сьогодні зіграли, туди увійдуть.

СУМНО: Як ставишся до того, що сучасні гурти викладають свою музику в інтернет для безкоштовної закачки? Чи все-таки, на твою думку, музика має продаватися?

- Та просто час такий. А вона все одно не продається. От Radiohead – великі люди, я пишаюся тим, що живу в один час із ними. Вони зробили це перші: виклали і по-чесному сказали, можете надіслати нам грошей. І заробили на тому мільйони. Це неймовірно чесний, класний підхід, якого ще ніколи не було в історії шоу-бізнеса.

СУМНО: Сам так збираєшся робити?

- У нас не той масштаб. І по-друге, ніхто нам грошей не надішле, враховуючи наш національний менталітет. У нас скачають і будуть собі слухати тихенько.

СУМНО: З тобою грає Фіма Чупахін, харківський клавішнік, відомий своїми джазовими смаками. Чи плануєш влити більше джазу у музику нового альбому?

- Поки буде Фіма, джаз у нашій музиці буде. Зараз є баланс, який нам подобається. Що буде далі – будемо бачити. Просто є такі пісні, в яких без жорсткості не обійтися. Хоча зараз ми дещо полегшили звучання, бо був час, коли ми грали важчу музику, ніж на першому альбомі. Але ми в якийсь момент від неї відмовилися. Зараз хочеться золотої середини і драйву – це обов’язково.

СУМНО: Скажи, як вас приймають за кордоном? Скоро матимете концерти в Празі, а нещодавно закінчився тур по Німеччині. Хто приходить вас послухати?

- В Німеччині було багато представників нашої діаспори, а от у Празі й Варшаві – навпаки, приходили саме чехи і саме поляки. В цих двох містах дуже велика армія прихильників 5’nizza. Були концерти, коли клуби просто ломилися від натовпу, а ті, хто не змогли потрапити всередину, не йшли, а стояли під входом. Звичайно, ми привозимо вже далеко не п’ятничний матеріал…Тоді все було зовсім по-іншому, але я з надією дивлюся в майбутнє. Прорвемося!

СУМНО: Ти згадав про 5’nizza. Це питання, може, тобі вже набридло, але все ж – як у тебе складаються стосунки із Сергієм Бабкіним?

- Та ніяк. Я зараз намагаюся з ним зустрітися, притому що він у Києві, однак дуже зайнятий. Звичайно, я люблю цю людину, він дуже багато для мене означає, але так виходить, що ми майже не перетинаємось. Він дуже працьовитий – зараз не тільки грає в кіно й театрі, а ще й у трьох сольних проектах із різними музикантами. Тож, очевидно, його самореалізація для нього самого важливіша, ніж якісь п’ятничні розклади.

СУМНО: А із Шумом?

- Ніякі, ми не спілкуємося. Я про нього, якщо чесно, не дуже хотів би говорити.

СУМНО: Ок, тоді скажи, чи збираєшся скинути з себе тягар продюсування самого себе і займатися виключно творчістю? Чи плануєш найняти продюсера чи піар-менеджера?

Піар-менеджера нашого звати Ніна, а що стосується продюсування, то я не проти. Однак із вітчизняними працювати я не хочу, тож якщо буде нагода зробити це з іноземними, я залюбки погоджуся.

СУМНО: Що зараз слухаєш?

Вчора на презентації кліпа «Крихітки Цахес» у мене вкрали айпод на 60 Гб, так що зараз нічого.

СУМНО: А що було на айподі?

Рома, наш бас-гітарист, нещодавно скинув мені музику одного абсолютно неймовірного бразильця, який видає сучасне бачення боса-нови у поєднанні із якимись психоделічними шумами, електронікою і шаманськими штуками. От його я слухав останні два дні, але імені, на жаль, не пам’ятаю. Я не скажу, що це етніка, але це точно різновид їхньої народної музики. А з іншого… Люблю Mars Volta, Foxy Shazam, із хіп-хопу люблю Common, The Roots. Radiohead – то без питань навіть. Багато старого слухаю, фанк, рок.

СУМНО: Коротше, поверніть плеєр!

Знаєш, я сподіваюся, що людина не просто його продасть, а буде слухати. Там же ж 60 Гб, хай хоч послухає, відкриє щось нове, там справді багато класної музики.

Тетяна Потапова, СУМНО

 
 

Додав Art-Vertep 03 листопада 2008

Про автора

Удивительно красивый и высокопрофессиональный альбом SunSay – это сольный проект Андрея «Сана» из «5’nizza».

Автори пов'язані с новиною

Сергій Бабкін , 5`NIZZA

 

Коментарi

26 серпня 2010

наклад ! ! ! коли?

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска