Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Грицько Чубай / Голос поета зазвучав по-новому

Музично-поетичні дійства за мотивами поезій відомих українських поетів стають для Львова традицією. Творити новий пласт української культури взялися музиканти Мартин Твердун, Кирило Абрамов та Андрій Войтюк, які імпровізували під поезію Грицька Чубая.

Дійство відбувалось в рамках проекту Jazz Cabaret і стало третім за рахунком таким перформенсом. Вже раніше було покладено на музику вірші Богдана-Ігоря Антонича та Івана Франка. Усі троє поетів свій життєвий шлях пов’язали зі Львовом, тому саме їхні вірші зазвучали по-новому – у супроводі джазової музики. Цього року також виповнюється 100 років від дня народження Антонича та шістдесят – Грицька Чубая, тому проект «Поетичне кабаре» обрав для джазової імпровізації саме їх.

Музиканти на сцені Львівського театру ім. Леся Курбаса створили особливу атмосферу. Публіка, затамувавши подих, слухала вірші Чубая, вдивлялась у зажурено-меланхолійний погляд Мартина Твердуна, який читав і читав, акомпануючи собі легеньким музичним супроводом піаніно та спеціально для цього записаними звуками порипування дверей чи шуму вулиці.

Несподіванкою став вихід акторів театру ім. Леся Курбаса, які душевно прочитали кілька поезій Грицька Чубая у супроводі гітари і злегка струснули замріяну вже публіку - повернули її до реальності.

Мартин Твердун запросив музикантів колективу МТ-3, які й створили неповторну імпровізаційну атмосферу на сцені. Глядачам у залі неодмінно уявлявся не театральний антураж, а якесь маленьке кафе з надвечірнім джазом і тьмяним вечірнім освітленням, де тихий голос Мартина Твердуна читає Чубаєві вірші.

Апофеозом дійства стало читання однієї з найвідоміших поем Грицька Чубая «Вертеп», уривки з якої промовляв напам’ять чи не увесь зал – хто про себе, хто пошепки, згадуючи улюблені рядки.

Ефектний кінець перформенсу – Мартин Твердун роздавав квіти дівчатам, що сиділи в перших рядах.

Лілія Хомишинець, «Високий Замок»

 
 

Додав Art-Vertep 23 червня 2009

Про автора

Народився 23 січня 1949 року у селі Березини Козинського району Рівненської області у селянській сім'ї. Навчався у Московському літературному інституті. Писати почав у ранньому віці.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска