Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Київ / Другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси»

22-30 ЖОВТНЯ

Сцени театрів-партнерів

Другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» відбуватиметься в київських театрах з 22 по 30-е жовтня. Мета фестивалю - стимулювання та розвиток сучасної української драматургії, пошук нових авторів та текстів для театру. Також в цілі проекту входить зорганізувати ознайомлення потенційних постановників, режисерів, художніх керівників, директорів театрів та глядачів з драматичними текстами, які існують на сьогодні у вітчизняному просторі. Цього разу київським глядачам та професіоналам театру будуть запропоновані тексти не лише українських сучасних авторів, а й найкращі здобутки нової драматургії Польщі, Росії, Сербії та Грузії.

Центр «ТЕКСТ» в партнерстві з Київським академічним Молодим театром, Центром сучасного мистецтва «ДАХ,» Київським академічним театром на лівому березі Дніпра, Театром «Відкритий погляд», театральним центром «Пасіка», «Польським інститутом» у Києві презентуватимуть в кінці жовтня найкращі здобутки українських авторів, поставлені в контекст Східноєвропейського рівня драматургії. Польща та Росія, Грузія мають потужний ешелон драматургів «Нової хвилі», чиї п’єси є актуальними для нас і визнаними в усьому світі, до них також в останні роки долучилися сербські автори. Такі п’єси теж будуть читатися в рамках фестивалю, а автори візьмуть участь в дискусіях та обговореннях.

“В Україні є багато талановитих авторів, з якими з багатьох причин театри не мають змоги діалогу. Фестиваль п’єс, які йдуть в відкритому показі в режимі акторсько-режисерських читань покликаний донести нову хвилю драматургії не лише до театрів, але й до публіки” – стверджують організатори фестивалю. Українські твори, що будуть представлені в рамках фестивалю, відбиралися частково конкурсним шляхом. Організатори конкурсу та компетентне журі, що складається з театральних критиків, режисерів, драматургів та акторів впродовж двох місяців приймали тексти п’єс українських авторів до участі в конкурсі. Так був сформований рекомендований до розгляду режисерів список п’єс. Режисери, що беруть участь в фестивалі, обрали в режимі «хто перший» собі тексти, читки яких вони зі своїми акторами і підготують до початку «Тижня актуальної п’єси». Репетиційний період триває з 10-го по 22-е жовтня.

За результатами проведених читок будуть обрані три п’єси-переможиці, які отримають можливість сценічного втілення на київській сцені та фінансування.

Події фестивалю проходитимуть на сценах театрів-партнерів: Київського академічного Молодого театру, Центра сучасних мистецтв «ДАХ», Київського академічного театру на лівому березі Дніпра, Театру «Відкритий погляд» тощо. Також, в рамках фестивалю “Тиждень актуальної п’єси” у Черкаському обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбудеться прем’єра документальної вистави про Черкаси – “Місто на Ч.” Проект ініційовано театром під керівництвом Володимира Осипова та незалежним центром ТЕКСТ (Наталія Ворожбит, Андрій Май, Марися Нікітюк).

Окрім доробку молодої української драматургії, рамках фестивалю читатиметься п’єси вже знаних драматургів:

1. Наташа Ворожбит «Вій. Докудрама» (Україна)

2. Дорота Масловська «Між нами все гаразд» (Польща)

3. Тадеуш Слободзянек «Наш клас» (Польща)

4. Міхал Вальчак «Пісочниця» (Польща)

5. Баса Джанікашвілі «Гра в війнушки» (Грузія)

6.Тамара Бартая «Іграшковий пістолет» (Грузія)

7. Бачо Квиртія «Від заходу до сходу» (Грузія)

8. Лаша Бугадзе «Політична п’єса» (Грузія)

10. В’ячислав Дурнєнков «Сєвєр» (Росія)

11. Вадим Л’ванов «П’єса про корів» (Росія)

2. Ніна Беленицька «Я помер минулого року» (Росія)

13. Саша Денисова «Морфологія» (Росія)

14. Мая Пелевч «Апельсинова шкіра» (Сербія)

Спеціальними гостями фестивалю є:

Міхаіл Угаров, засновник руху «нової драми» російський режисер, драматург, художній керівник Московського Центру драматургії та режисури А.Казанцева і М.Рощіна та Театру .DOC

Максим Курочкін, український та російський драматург, сценарист, критик, автор російського «Esquire», неодноразовий учасник російського драматургічного фестивалю «Любімовка», колишній киянин, представник течії «нова драма». П’єси Максима Курочкіна ставилися в Київському Молодому театрі («Стальова воля», режисер Дмитро Богомазов), в Росії Театральним товариством Олега Мєньшикова («Кухня»), в Московському Центрі Рощина та Казанцева наразі йде його вистава «Клас Бенто Бончева» (ця п’єса була презентована на минулому «Тижні актуальної п’єси» в травні 2011-го року)

В’ячеслав Дурнєнков, російський драматург, автор 20 п’єс, частину з яких написав в співавторстві з братом Михайлом. Пєси опубліковані в російських журналах «Театр», «Сучасна драматургія», «Мистецтво та кіно». В 2005 році вийшла збірка п’єс В’ячеслава «Культурний шар». Постановки його текстів здійсненні в ряді театрів, зокрема в Театрі .Doc, МХТ ім. Чехова, театрі ім.Єромолової, Театрі Практика, Вороніжському камерному театрі тощо.

Міхал Вальчак, польський сучасний драматург, представник нової хвилі. Вчився у Варшавській театральній академії. Живе у Варшаві, викладає в школі «Лабораторія драми». Представник жанру поетичної п’єси. Драматургію почав писати на першому курсі відділення театральної академії. Його текст «Пісочниця» в 2002-у році переміг в конкурсі «Ми на порозі нової ери», з того часу він був перекладений на німецьку, англійську, угорську, російську, італійську та ніші мови. В творчому доробку Вальчака сьогодні 20 п’єс, останні з них «Польський батько» та «Реконструктор». За п’єсу «Подорож всередині кімнати» отримав премію Міністерства культури Польщі у змаганні тексів контемпорарі театру.

Баса Джанікашвілі, грузинський драматург, критик. Автор низки п’єс, серед них «Гра в війнушку», «Суліко», «Метро» та ін. Баса Джанікашвілі нині є одним з учасників спільного україно-грузинського драматургічного семінару британського театру Royal Court.

Шорт-ліст конкурсу в рамках фестивалю “Тиждень актуальної п’єси”:

Сашко Брама «Свиняча печінка» (Львів)

Марися Нікітюк «Дачі» (Київ)

Катерина Бабкіна «Час комах» (Краків-Київ)

Тетяна Кіценко «Три Ніцше» ( Київ)

Віра Маковій «Буна» (Київ)

Наталія Лютенко за творами Сашка Ушкалова «Панда» (Харків)

Інна Завгородня «Вояки»

Лонг-ліст конкурсу в рамках фестивалю “Тиждень актуальної п’єси” (ці тексти буде запропоновано до вибору режисерам і вони будуть прочитані за умови зацікавленості режисера/театрального колективу):

1. Євгеній Марковский «Кантсаферінг» (Херсон)

2. Катерина Аксьонова «Божевільня для журналістів» (Львів)

3. Волидимир Снігурченко — «Часу нема. За склом» (Харків)

4. Павло Ар’є — «Людина в підвішеному стані» (Кельн-Львів)

5. Анна Багряна «Є в ангелів від Луковаго» (Київ)

6. Костянтин Солов’єнко «Екстреміст» (Львів)

7. Остап Соколюк «Страх і Любов» (Київ)

8. Наталя Доляк «Гасторбайтерські сезони» (Віниця)

9. Олег Телятник «Думки вголос» (Черкаси)

Короткий метр (найкращі п’єси міні-формату):

1. Міріам Агамян «Палач», «3:3: 6» (Київ)

2. Ден Гуменний «Село. Еволюшн», «Надія» (Кіровоград)

3. Єва Бойко Заповіт «Заповіт»

Фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» відтепер проходитиме раз на рік, восени, тому від сьогодні є відкрито конкурс нової української п’єси на наступний фестиваль, тексти прийматимуться до 1 вересня 2012-го року на адресу фестивалю ukrainplay@gmail.com, детальні умови нового конкурсу буде оголошено пізніше.

 

Про авторів

Мистецька аґенція Арт-Вертеп

Додав Sh.Ocean 14 жовтня 2011

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска