Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / ІІІ міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал"

24 ТРАВНЯ - 01 ЧЕРВНЯ 11:00-20:00

Київ, Лаврська, 12. НКММК "Мистецький Арсенал"
+38 044 288 51 22Місце проведення:     Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
Прес-конференція:     24 травня о 16.30
Тривалість:           24 травня - 1 червня 2013 року

З 25 травня по 1 червня 2013 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" у Києві відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" — наймасштабніша книжкова виставка в Україні, що об’єднує літературу та мистецтво.
 
Мета Книжкового Арсеналу — популяризувати читання, сприяти діалогу між читачами і фахівцями щодо того, чим є сучасна книга, посилити взаємозв’язок літератури з мистецтвом, підтримати інтелектуальні та мистецькі видання, культуру публікації в Україні шляхом освітніх подій і міжнародного обміну.
 
У рамках фестивалю на 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбудеться понад 200 подій. У структурі фестивалю:
 
-       Книжкова виставка, у якій візьмуть участь близько 200 експонентів
-       Презентації нових книг, зустрічі з авторами, автограф-сесії зірок української та світової літератури
-       Ніч поезії і музики до Дня Києва 25 травня
-       Велика дитяча та благодійна програма
-       Спеціальна програма до 1150-літнього ювілею кирилиці: конференція "Кирилівські читання", друкарські майстерні, виставка графіки, ілюстрації та шрифту
-       Кафе мальованих історій та коміксів "Чуб"
-       Спеціальний проект "Обмін речовин" - публічні діалоги між відомими письменниками
-       Лекторій "Арсенал героїв: сучасно про класику", майстер-класи і дискусії
-       Міжнародні майстерні перекладу
-       Спеціальна вечірня програма – Фестиваль Нової Музики
 
Книжковий Арсенал 2013 відвідають непересічні письменники, які представлятимуть свої нові книги, переклади на українську, а також літературні діячі, митці й музиканти із Франції, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Польщі, Чехії, Росії , США та інших країн, зокрема:
 
У ФОКУСІ – МИСТЕЦЬКА І ФІЛОСОФСЬКА ЛІТЕРАТУРА:
 
ЖАН-КЛОД МАРКАДЕ
Один із найбільш авторитетних у світі дослідників авангардного мистецтва, музейний куратор, доктор літературознавства, почесний керівник досліджень у французькому Національному центрі наукових досліджень (C.N.R.S), голова товариства "Друзі Антуана Певзнера". Автор книг: "Малевич" (1990); "Російський авангард. 1907-1927" (1995, 2007); "Кальдер" (2006); "Ейзенштейн. Секретні малюнки" (1998), "Анна Старицька" (2000); "Творчість Н.С.Лєскова" (2006); "Ніколя де Сталь. Малярство та малюнки" (2009). На Книжковому Арсеналі Маркаде презентує свою монографію, альбом "Малевич", що готується до друку у видавництві "Родовід". Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.
 
ОЛІВ’Є МОНЖЕН
Соціальний філософ, публіцист, керівник легендарного часопису "Esprit" з 1988 року, видавець, віце-президент Синдикату культурної і наукової преси Франції. Українською була видана його книга "Виклики скептицизму" (Дух і Літера, 2011). Окрім історії інтелектуального життя Франції, теми, яких часто торкається Монжен – урбаністика, розвиток міст, мистецтво, насильство, сміх. Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.
 
БОРИС БУДЕН
Австрійський філософ, письменник, куратор, теоретик перекладу, журналіст. Окрім того, він є засновником і головним редактором незалежного видавництва Bastard. Минулого року Борис Буден був гостем Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012. На Книжковому Арсеналі Борис Буден виступить на круглому столі, присвяченому питанням філософії перекладу "Політики репрезентації", організовану Творчою спілкою перекладачів і письменників,  а 29 травня презентує свою книжку "Зона переходу. Про кінець посткомунізму" що вийде у видавничому проекті журналу Простори "Медуза".  Візит відбудеться за підтримки Австрійського Культурного Форуму.  
 
У ФОКУСІ – МОЛОДА ЄВРОПЕЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА:
 
КРІСТОФ ЗІМОН
Швейцарський письменник, карикатурист і музикант Крістоф Зімон буде першим у новому спецпроекті фестивалю – міжнародній авторській резиденції, і проведе в Україні близько 10 днів. Зімон навчався у школі джазу в Берні. Його перший роман "Франц, або чому антилопи бігають у стаді" розійшовся тиражем 10 000, а "Планета Обріст" була номінована на престижну премію Інгеборг Бахманн. Його збірка "Багато гарного за малу ціну", проілюстрована самим автором, буде видана спеціально до Книжкового Арсеналу. За підтримки фонду Pro Helvetia і Посольства Швейцарії.
 
ЯРОСЛАВ РУДІШ
Ярослав Рудіш (1972) – чеський письменник, кіносценарист, музикант, автор романів "Небо під Берліном", "Гранд-готель", "Потиху". З Яромиром 99 створив успішну трилогію  коміксів "Алоїс Небель".  Лауреат Премії Їржі Ортена і читацької премії Magnesia Litera. На Книжковому Арсеналі Рудіш разом із видавництвом "Темпора", за підтримки Чеського Центру презентує своє перше видання українською – роман  "Смерть панка у Гельсінкі". У презентації візьме участь давній товариш Рудіша, український письменник Юрій Андрухович.
 
ТЬЄРІ ЕСС
Французький письменник і філософ, засновник літературного журналу L'Animal, автор романів "Американське кладовище", за який отримав незалежну премію Prix du Petit Gaillon (2003) і Prix Robert Walser (2004), "Юра" (2005), "Демон" (2009), "Безсвідоме" (2012). Роман "Демон" був одним із найбільш обговорюваних у останні роки у Франції, і вперше буде виданий українською навесні цього року. Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.
 
У ФОКУСІ – ПОПУЛЯРНА ЛІТЕРАТУРА:
 
ЯНУШ ЛЕОН ВИШНЕВСЬКИЙ 
Один із найпопулярніших польських письменників, автор роману-бестселеру "Самотність у мережі". Проживає у Франкфурті, займається молекулярною біологією. Нині в доробку Януша Вишневського — 16 художніх книжок. На фестивалі він презентуватиме дві нові книги, видані українською – "На Face із сином" і "Марцелінка". Візит відбудеться за підтримки видавництва "Махаон" і Польського Інституту в Україні.
 
БАРБАРА КОСМОВСЬКА
Барбара Космовська — сучасна польська письменниця, філолог, авторка 13 книг, з яких три були опубліковані українською видавництвом "Урбіно". Зокрема, книжка "Позолочена рибка" здобула літературну премію Книга Року 2007, засновану польською філією IBBY (International Board on Books for Young People) та отримала першу премію на Літературному конкурсі ім. Астрід Ліндгрен. Барбара Космовська також є авторкою радіоспектаклів для дітей та юнацтва.
 
І, нарешті, Книжковий Арсенал в партнерстві з агенцією "УХО" презентує витончену вечірню музично-літературну програму - Фестиваль Нової Музики . Дев’ять концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: П’єр Бастьєн (Франція), Одрі Чен (США, Китай), Лоренцо Гільємі (Італія) та ін. Центральною подією програми буде світова прем’єра "Аліси в країні див" - моноопери Святослава Луньова у супроводі Національного симфонічного оркестру.
 
Повний список гостей із біографіями та розкладом їх презентацій і концертів буде оголошений 29 квітня.
 
Паралельно з фестивалем проходитиме книжковий ярмарок, який пропонує найкращі умови для читацького шопінгу, сучасну й зрозумілу експозицію за профілем видавництв, якісний вибір художньої, дитячої та non-fiction літератури, мистецьких книг.
 
Книжковий Арсенал — безпрецедентна для України книжкова подія не лише за своєю масштабністю, але й за якістю простору, рівнем організації та презентації. Проект має довгострокову місію у сфері культурної політики, благодійності та, зокрема, розвитку міста Києва, його інтегрованості в міжнародний контекст. На відміну від інших столичних ярмарків, Книжковий Арсенал — не бізнес-проект, а стратегічно важлива, комплексна культурна ініціатива одної з найперспективніших професійних мистецьких інституцій в Україні — Мистецького Арсеналу.
 
КОНТАКТИ:
Ольга Жук, куратор Книжкового Арсеналу 
Юлія Лесечко, координатор Книжкового Арсеналу 
books.arsenal@gmail.com

Книжковий Арсенал на Facebook
тел.: +38 044 288 51 22
 
Додаткова інформація:
УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ
24 травня о 18.30. Вхід — за запрошеннями
Виставка працює: 25 травня – 01 червня 2013 щоденно з 11.00 до 20.00
Більше інформації на сайті http://artarsenal.in.ua/ та на нашій сторінці у Facebook
http://www.facebook.com/pages/Mysteskyi-Arsenal/185240131543194
Чекаємо на Вас за адресою: Київ, Лаврська, 12. НКММК "Мистецький Арсенал"Інформація для ЗМІ:
Прес-конференція відбудеться 24 травня о 16.30. ЗМІ — за акредитацією.
Увага! Для проходження акредитації на виставку представникам ЗМІ потрібно мати при собі журналістське посвідчення.
ПРЕС-СЛУЖБА МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
Телефон: 044 288 52 26, pressa@artarsenal.in.ua

 

Про авторів

Мистецький Арсенал

Додав ceny bab 26 квітня 2013

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска