Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Виставка Тобіаса Розенбергера «Перші двадцять років»

17 ЛИСТОПАДА 19:00-21:30

арт-центрі Я Галерея на Хорива, 49Б.

Після сорока двох днів домашнього арешту Ксав'є де Местр написав: «Вони заборонили мені пройтися містом і передмістям, та вони залишили мені весь світ». За ці 42 дні погляд де Местра на Речі у власному будинку змінився. Чи можливо, що ці речі змогли стати для нього всім НАШИМ світом? Стати - ВСІМ НАШИМ світом - без нас?.. Що ми відчуваємо, коли Речі отримують таку владу? Ніяковість? Ревнощі? Однак хто дає речам владу? Ми? Всього лише 42 дні, і погляд на звичне кардинально змінюється?
А якщо припустити, що всі перші роки нашого життя - це теж короткі постійні арешти, які ми відсиджували в дитячих кімнатах, якщо батьки забороняли «пройтися містом і передмістям» саме тоді, коли цього так хотілося? А якщо дитячої кімнати не було? Кутка достатньо, щоб відчути те ж, що і Ксав'є де Местр...

Хоча можливо потрібно «дорости» до Ксав'є де Местра, щоб відчути те саме.

Тоді якою цифрою можна порахувати ці перші роки? Тобіас Розенбергер пропонує цифру «20» - перші двадцять років... Ця цифра так само абстрактна, як і цифра «42» - сорок два дні домашнього арешту де Местра. Цифри не дають відповіді на питання, що означають для нас Речі - речі з минулим, гарні, дорогі, імпортні, радянські, зіпсовані, подаровані, нові, виписані із закордону, вкрадені, придбані на останні гроші, речі з дитинства, Речі... Цифри тільки вказують, що між Речами і нами є час - порахований у годинах, днях, роках...

Щоб подивитися на Речі перших двадцяти років свого життя, Тобіас Розенбергер використовує 4 камери спостереження, 9 моніторів та інші сучасні медіа. Ксав'є де Местр колись використовував Слово. Але часи змінюються.
Речі художника зберегли його батьки в Ашаффенбурзі. Тепер Вони - частина медіа-інсталяції «Перші двадцять років».


Алевтина Кахідзе, Музичі, 2012

Запрошуємо Вас на відкриття виставки за участю художника, що відбудеться в середу, 17 жовтня, з 19.00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Хорива, 49Б.

Проект відбувається за ініціативи і у партнерстві з Goethe-Institut в Україні, а також при підтримці арт-центру Павла Гудімова Я Галерея.

За допомогу у реалізації проекту арт-центр Я Галерея висловлює подяку компанії «Горизонт-СМ».

 

Про авторів

Тобіас Розенбергер

Додав nady 11 жовтня 2012

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска