Увійти · Зареєструватися

Київ / Презентація нового альбому "Абсент" від Юрія Андруховича та гурту Кarbido (Польща)

18 ГРУДНЯ 19:00

Національна музична академія України ім. Чайковського (Київська консерваторія), вул. Архітектора Городецького, 1/3

Національна музична академія України ім. Чайковського (Київська консерваторія), вул. Архітектора Городецького, 1/3.

Початок о 19:00.

«Абсент» — третя частина музично-поетичної трилогії, авторами та виконавцями якої є польський гурт Кarbido і український письменник Юрій Андрухович. Попередніми частинами трилогії є альбоми «Самогон» та «Цинамон». Обидві ці роботи — як самі альбоми, так і їхні концертні втілення на сценах України та Польщі — стали помітним, широко дискутованим явищем сучасної незалежної культури.

Ідея «Абсенту» — створення синтетичної лірико-музичної програми (голос поета, тексти, музика), підсиленої та доповненої візуалізацією (відео-арт у найрізноманітніших формах та проявах). Програма створюється за мотивами роману Юрія Андруховича «Перверзія» (сім перевидань в Україні, три у Польщі, окремі видання в Росії, Фінляндії, Сербії, США, Німеччині). У центрі роману — загадкова історія поета і мандрівника Станіслава Перфецького, що в березні 1993 р. з’являється у місті привидів Венеції, а відтак, зазнавши в ній цілого ряду фантастичних пригод і безтямно закохавшися, назавжди зникає з «видимої поверхні світу». Роман являє собою доволі химерну суміш (інтимна сповідь, магічний реалізм, трилер, ґотика, сатира, ґротеск) і, згідно з оцінками читачів та критиків, є яскравим прикладом постмодерної естетики в її східноєвропейському вияві.

Творці «Абсенту» уявляють його як оригінальний саунд-трек до фільму, знятого невідомим режисером (самим Перфецьким?) за мотивами «Перверзії», але ніколи не реалізованим. Усе, чим диспонуємо — фрагменти, залишки, епізоди, уривки, натяки на колишню цілісність, окремі пісні, сюїти, мелодекламатичні моно- і діалоги, інструментальні версії забутих опер та кантат. Багатомовність і багатозначність — як у прямому, так і в переносному значеннях.

Назва «Абсент» є, звичайно, метафоричною. Це — своєрідний парафраз на тему улюбленого напою всіх декадентів, що переламлюючись через «тексти Перфецького», несе в собі вістку про Полинову країну (Україна після Чорнобиля) та її болісну відсутність (англійське absinth взаємодіє тут із absent) у сучасній Європі. Співпраця у проекті митців Польщі та України сама собою стане активним запереченням цієї відсутності. Остаточною метою проекту є створення багаторівневого складного і захопливого дійства зі слів, інтонацій, музики, світла, відео.

 

Про авторів

Юрій Андрухович

Додав Chyzh 09 листопада 2011

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска