Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Черкаси / Вшанування борців за волю різних епох у Холодному Яру

20-21 КВІТНЯ

Холодний Яр

20 – 21 квітня 2013 р. в Холодному Яру відбудуться вшанування борців за волю України різних епох – Гетьмана України Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. Гостей прийматимуть Медведівка, Івківці, Мельники та хутір Буда

Свято розпочнеться о 9.00 в Медведівці біля пам’ятника Максимові Залізняку піснею кобзаря, виступом сільського голови Медведівки Олександра Дісканта та президента Історичного клубу “Холодний Яр” Романа Коваля (збір та реєстрація спортивних команд сіл Холодноярщини о 8.15).

О 9.15 – початок спортивних змагань дітей та юнацтва: фінальний матч футбольного турніру ім. Василя Чучупака, теніс, крос, змагання з гирьового спорту на кубок Максима Залізняка, перетягування канату юнацьких та дівочих команд.

Порадує показовим виступом Братство козацького бойового звичаю “Спас” із Києво-Могилянської академії. Спасівці продемонструють бойову техніку “Спас”, роботу зі зброєю, виконають складні технічні елементи. Про гарт їхнього тіла засвідчить ходіння по склу, перебивання палиць об тіло. Спасівці проведуть майстер-класи для учасників свята: боротьба навхрест (давня забава, в якій загартовуються козаки. І ти випробуй свою силу та спритність. “Покажи, що міцно тримаєшся на рідній землі”); нічні шали (це чудовий козацький змаг для розвитку інтуїтивних здібностей. “Заплющ очі та розплющ третє, подолай ворога своєю інтуїцією”); списи (ти зможеш поєднати точність і силу, щоб подолати супротивника. “Будь кращим в бою!”; литаври (їхній звук збирав військо до бою та піднімав його дух. “Доведи, що і ти зможеш зібрати військо до бою!”); батіг (він довгий, гнучкий та підступний. “Перевір себе чи ти його здолаєш”); стрільба з лука (меткої козацької стріли боявся навіть Люцифер! “Ти маєш лише три стріли довести свою влучність!”); бої на шаблях (“Береженого Бог береже, а козака – шабля!”).

О 12.00 в Медведівці почнеться марш козацьких одностроїв та вишиванок, який завершиться покладанням квітів до пам’ятника Максимові Залізняку.

Після маршу козацьких одностроїв та вишиванок – мандрівка в родинне село Максима Залізняка Івківці та покладання квітів до його пам’ятника (скульптор Іван Макарович Гончар), а також підняття на гору Семидубова, де за однією з версій поховано Гетьмана України Богдана Хмельницького. На горі Семидубовій буде висаджено сім дубів – на пам’ять про великого гетьмана, його старшин та козацтво.

Відбудеться екскурсія до старовинного млина (побудований в Івківцях 1907 року).

Ті, хто залишиться в Медведівці, зможуть послухати концерт української пісні (12.30 – 13.45).

13.45 – 14.35. Обід (можна лишитися на обід на горі Семидубовій, або за столиками біля млина в Івківцях, або пообідати в Медведівці, де відбудеться конкурс на найсмачніший куліш та нагорода переможців).

Пообідньої пори кожний зможе взяти участь у конкурсах на найкращу вишиванку, найдовший козацький чуб, найдовшу дівочу косу та здобути нагороду.

Після конкурсів козацька гармата сповістить про початок показових виступів Братства козацького бойового звичаю “Спас”, козацької школи бойового мистецтва “Хорс” із Нікополя та інших козацьких шкіл. Прогримить на всю Медведівку і козацький бій – лава на лаву. В цьому силовому змаганні можуть взяти участь всі фізично міцні чоловіки. “Нездоланний той народ, що б’ється, граючись!”

Здавна в Україні всі люди, “від старого до малого”, могли долучитися до спільного свята, праці чи боротьби. Тож і на святі в Медведівці кожен козак та козачка зможуть проявити свою вправність, кмітливість, силу й обізнаність, беручи разом з іншими участь у козацьких змагах-забавах і марші козацьких одностроїв та вишиванок. Доброзичливе журі складатиметься з відомих людей та активних учасників свята. Нагороди будуть пізнавальні, корисні та цікаві.

Упродовж дня діти, юнаки та юначки зможуть безкоштовно проїхатися на конях Медведівкою (відповідальний Олександр “Каскадер”).

У вечірній програмі – презентація книжки Романа Коваля “Чорний Ворон: п’ять біографій”. Демонстрація фільму Валерія Тетерятника про Визвольну боротьбу в Холодному Яру “Вони боролись до загину” та прем’єра фільму Романа Коваля “Стеком і шаблею” (оператор і режисер обох фільмів – Володимир Бондаренко). Зустріч із творцями фільмів.

Від 10.00 до 18.00 в Медведівці можна буде ознайомитися з продукцією книжкових видавництв на книжковому ярмарку “Гайдамацький край”, під час якого відбудуться виступи та автограф-сесії Василя Шкляра, Романа Коваля та інших письменників (відповідальний Володимир Дядик, 067-47-25-822).

О 19.00 розпочнеться концерт лідера гурту “Мандри” Сергія Фоменка (“Фоми”), Гриця Лук’яненка з “Рутенії”, гурту "Вертеп", лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка, та інших видатних українських співаків.

Завершить день Вогнедарове вогнище в Медведівці (кобзарський супровід Тараса Силенка).

Здавна в Україні люди, “від старого до малого”, могли долучитися до спільного свята, праці чи боротьби. Тож і в Медведівці кожен козак та козачка зможуть проявити свою вправність, кмітливість, силу й обізнаність, беручи разом з іншими участь у козацьких змагах-забавах і марші козацьких одностроїв та вишиванок.

20 квітня Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Батьківщина молода” проводитиме військово-патріотичну гру “Холодний Яр”, в якій візьмуть участь близько сотні учасників з більшості областей України.

У Холодному Яру в рамках вшанувань героїв минулого проводитиме таборування й організація “Сокіл” та ВО “Свобода” (18 – 21 квітня).

Осавульську службу впродовж двох днів проводить школа бойових мистецтв “Спас” із Києво-Могилянської академії.

21 квітня 2013 р., у неділю, в Холодному Яру відбудуться традиційні вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру.

О 10.00 в центрі села Мельники, біля пам’ятників холодноярцям та Юрію Горлісу-Горському, розпочнеться меморіальний мітинг за участю депутатів Верховної Ради України та лідерів українських партій, співорганізаторів вшанувань, а о 13.00 на хуторі Буда, біля храму великомученика Калнишевського, панотці проведуть освячення зброї.

Поминальна трапеза – 13.45 – 14.30.

14.30 – 16.30 – концерт за участю видатних митців, які виконають пісні Визвольної боротьби.

17. 00 – від’їзд делегацій.

Довідки: 098-00-26-994 (Петро), 066-270-20-98 і 067-845-60-64 (Максим),066-709-83-16 (Владислав), 096-439-77-42 (Богдан Легоняк, уповноважений за проведення спортивних змагань у с. Медведівці). 

 

Для охочих відвідати Холодний Яр 21 квітня мистецькою аґенцією "Арт-Вертеп" організовано подорож мікроавтобусом з Дніпропетровська:
виїзд від КЦ "Арт-Вертеп" (вул.Червона, 11) 21 квітня (нд) о 7:00 разом з гуртом "Вертеп"
(тривалість проїзду в один бік: близько 4 год.).
Пообідати можна буде в доброму ресторані "Дикій Хутір" по приїзду.

Серед гуртув учасників 21 квітня в програмі візьмуть участь гурт "Рутенія" та дніпропетровський гурт "Вертеп" з гайдамацькими піснями
17:00 - по закінченню музичної святкової програми - виїзд до Дніпропетровська
Вартість подорожі: 150 грн./люд.
Кількість місць обмежано!
Запис: 050 361 62 82, 066 272 26 24

 

Про авторів

Історичний клуб Холодний Яр , Сергій Василюк (Тінь Сонця) , Мандри , Роман Коваль

Додав nady 03 квітня 2013

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска