Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Черкаси / Арт-центр Я Галерея представляє проект "Земля"

13 ЖОВТНЯ - 12 ГРУДНЯ

У Черкаському обласному художньому музеї

У Черкаському обласному художньому музеї арт-центр Я Галерея представляє проект «Земля». Ця подія відбувається в рамках Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Візуальність у контексті культурних практик» і фестивалю «Три крапки».

Виставка носить характер тотальної інсталяції, де працює весь об'єм простору, а не лише стіни колишньої адміністративної будівлі, що за часів незалежності символічно стала художнім музеєм. За задумом куратора, це - реекспозиція третього поверху, діюча модель музею сучасного українського мистецтва і гра з класифікацією та розташуванням експонатів за трьома категоріями:

1. Земля як основа, як матеріал, як чиста матерія.

«Мистецтво виросло на землі, а вже потім піднялось до небес».

2. Ліс як середовище існування, едем, парк, сад, город, як рослинний матеріал, деревина, як територія для збирання і полювання.

3. Полювання - це те, чим ми всі відчайдушно захоплені, нестримне бажання оволодіти здобиччю, це амбіції, успіх, визнання, слава, кар'єра, влада, війни, свобода, незалежність...

Підписи-підказки, які закладає куратор, або розкривають, або заплутують відвідувачів, які так чи інакше втягнуті в цю гру.

Більшість робіт виставки вперше виїжджає на «гастролі» українськими музеями. Лише в Києві бачили масштабну керамічну інсталяцію Олени Бланк «Дрова» та бетонний проект «Горизонт» живописця і філософа Тіберія Сільваші. Деякі твори, зокрема роботи «Geo» Антона Логова, вперше будуть представлені публіці.

Хочеться закцентуватись на роботах Олександра Сухоліта і Олександра Бабака з далеких 90-х, що стали базовими для розвитку українського сучасного мистецтва, на глибоких дослідженнях утопії Павла Макова, фотоінсталяціях Олександра Каднікова, подорожах до Закарпатського села Іза Анни Войтенко та потужних вугільних портретах Донбасу Олександра Чекменьова.

Національна самоіронія в роботах Миколи Маценко, розстріляні полотна Микити Кравцова, стікаюча матерія у творах Ігоря Яновича та живопис на килимках Андрія Сагайдаковського створюють неповторний мікроклімат проекту і одночасно заплутують нитки оповідання про взаємовідносини Нас і Землі.

А все так гарно починалось - Тамара Бабак нарізала гілок і зробила пружні луки, Микола Малишко пішов в ліс і вирубав сокирою людські постаті, Олександр Ранчуков вуайєрично насолоджувався корою дерев, а Олег Грищенко розклавши величезні паперові парсуни переносив на них старі парки.

Красиво не вийшло. «Земля» - це проект про творчість, якою вона є насправді, без блиску, без прикрас. Наше мистецтво не штучне, не синтетичне, ані в матеріалі, ані в техніці, ані в мисленні.

 

Про авторів

Арт-центр Я Галерея

Додав Sh.Ocean 12 жовтня 2011

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска