Увійти · Зареєструватися
 

Галереї

Київ / Другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси»

18 ЖОВТНЯ 15.00

Книгарня “Є” (вул. Лисенка, 3)

Прес-конференція з нагоди відкриття другого міжнародного фестивалю

драматургії “Тиждень актуальної п’єси” відбудеться у Книгарні “Є” (вул.

Лисенка, 3) о 15:00 у вівторок, 18 жовтня 2011

Учасники прес-конференції – Влад Троїцький, режисер, художній керівник

театру “ДАХ”; Марися Нікітюк, театральний критик, куратор фестивалю; Андрій Май, режисер, куратор фестивалю; Станіслав Мойсеєв, художній керівник Молодого театру, режисер; Даша Малікова, Театр на Лівому березі, партнер фестивалю; Стас Жирков, директор театру “Відкритий погляд”. Другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси» відбуватиметься в київських театрах з 22 по 30-е жовтня. Мета фестивалю - стимулювання та розвиток сучасної української драматургії, пошук нових авторів та текстів для театру. Також в цілі проекту входить зорганізувати ознайомлення потенційних постановників, режисерів,

художніх керівників, директорів театрів та глядачів з драматичними текстами, які існують на сьогодні у вітчизняному просторі. Цього разу київським глядачам та професіоналам театру будуть запропоновані тексти не лише українських сучасних авторів, а й найкращі здобутки нової драматургії Польщі, Росії, Сербії та Грузії.

Центр «ТЕКСТ» в партнерстві з Київським академічним Молодим театром, Центром сучасного мистецтва «ДАХ,» Київським академічним театром на лівому березі Дніпра, Театром «Відкритий погляд», театральним центром «Пасіка», «Польським інститутом» у Києві презентуватимуть в кінці жовтня найкращі здобутки українських авторів,

поставлені в контекст Східноєвропейського рівня драматургії. Польща та Росія, Грузія мають потужний ешелон драматургів «Нової хвилі», чиї п’єси є актуальними для нас і визнаними в усьому світі, до них також в останні роки долучилися сербські автори.

Такі п’єси теж будуть читатися в рамках фестивалю, а автори візьмуть участь в дискусіях та обговореннях. Українські твори, що будуть представлені в рамках фестивалю, відбиралися частково конкурсним шляхом. Організатори конкурсу та компетентне журі, що складається з театральних критиків, режисерів, драматургів та акторів впродовж двох місяців приймали тексти п’єс українських авторів до участі в конкурсі.

Так був сформований рекомендований до розгляду режисерів список п’єс. За результатами проведених читок з конкурсних робіт будуть обрані три п’єси-переможиці, які отримають можливість сценічного втілення на київській сцені та фінансування.

Події фестивалю проходитимуть на сценах театрів-партнерів: Київського академічного Молодого театру, Центра сучасних мистецтв «ДАХ», Київського академічного театру на лівому березі Дніпра, Театру «Відкритий погляд» тощо. Також, в рамках фестивалю “Тиждень актуальної п’єси” у Черкаському обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбудеться прем’єра документальної вистави про Черкаси – “Місто на Ч.” Цей проект ініційовано театром під керівництвом Володимира Осипова та незалежним центром ТЕКСТ (Наталія Ворожбит, Андрій Май, Марися Нікітюк).

Всі подій фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» є безкоштовними і відкритими для загалу. Відкриття фестивалю відбудеться 22 жовтня, в суботу, у Молодому театрі.

Проект здійснено за підтримки програми і3 Фонду Ріната Ахметова «Розвиток

України»

Інформаційна підтримка: Телеканал ICTV, ТРК “Культура”, журнал ART

UKRAINE, “Кореспондент”, Радіо Свобода, Радіо Ера, інтернет-портал “Наш Київ”.

 

Про авторів

Мистецька аґенція Арт-Вертеп

Додав Sh.Ocean 05 серпня 2011

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска