Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

АртПоле НагУаль. Никодим играет с облаками (2009 р.) 6,50 Mb

Україна / Тур Україною Юрія Андруховича + Кarbido з програмою Абсент (29.05 Івано-Франківськ, 31.05 Львів, 02.06 Кам’янець-Подільський, 03.06 Вінниця, 05.06 Одеса, 07.06 Харків, 09.06 Київ)

29 ТРАВНЯ - 09 ЧЕРВНЯ

29.05 Івано-Франківськ, 31.05 Львів, 02.06 Кам’янець-Подільський, 03.06 Вінниця, 05.06 Одеса, 07.06 Харків, Будинок актора, 09.06 Київ

АБСЕНТ

Юрій Андрухович (Україна) + Кarbido (Польща)

візуалізація: vj-група КУБ | АртПоле | Hermetic Garage | MixAllOffTunes |Ela Birylo

«Абсент» є останньою частиною музично-поетичної трилогії польського гурту Кarbido і українського письменника Юрія Андруховича. Ідея «Абсенту» — у створенні за мотивами роману «Перверзія» синтетичної лірико-музичної програми (голос поета, тексти, музика), підсиленої та доповненої візуалізацією (відео-арт у найрізноманітніших формах та проявах). Медіа-вистава «Абсент» поєднала в собі експериментальну і традиційну музику, іронічні й глибо ліричні тексти та різножанрове відео, являючи при цьому цільний органічний твір. Її прем’єра відбулася 18 грудня минулого року в Київський консерваторії і стала для України однією з найважливіших мистецьких подій року.

Назва «Абсент» є метафоричною. Це — своєрідний парафраз на тему улюбленого напою всіх декадентів, що переламлюючись через «тексти Перфецького», несе в собі вістку про Полинову країну (Україна після Чорнобиля) та її болісну відсутність (англійське absinth взаємодіє тут із absent) у сучасній Європі. Співпраця у проекті митців Польщі та України стала активним запереченням цієї відсутності.

Розклад туру:

29.05 — Івано-Франківськ, Обласна філармонія (вул. Курбаса, 3), початок о 19:00

31.05 — Львів, Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11), початок о 19:30

02.06 — Кам’янець-Подільський, Міський будинок культури (вул. Шевченка, 20), початок о 19:00

03.06 — Вінниця, Міський палац мистецтв «Зоря» (вул. Червоноармійська, 44), початок о 18:00

05.06 — Одеса, кінотеатр «Маски» (вул. Ольгієвська, 23), початок о 19:30

07.06 — Харків, Будинок актора (вул. Красіна, 3), початок о 19:00

09.06 — Київ, спеціальна подія в рамках Польсько-українських музичних зустрічей у Золотих Воротах (вул. Володимирська, 40-А)

9 червня в Києві в рамках проекту «Відкрита Брама: музичні уїк-енди UA/PL» відбудеться спеціальна подія: Music4Buildings Vol. 09 — ЗОЛОТІ ВОРОТА. M4B є авторським проектом, розпочатим гуртом Karbido в 2009 році. Це цикл мистецьких подій, в яких звуки архітектурних структур сполучаються з музичними композиціями, а архітектурна споруда стає одним з музичних інструментів. До теперішнього моменту акції M4B відбувалися в підземному місті в Жешові, Великій синагозі Дрогобича, водопровідній системі Бялостоку, гробниці часів неоліту на острові Оркні. Цього разу гурт Karbido робить спробу організувати акустичний простір реконструйованого історичного об’єкту — Золотих Воріт. В проекті запланована участь їхніх колег по проекту «Абсент», а також інших українських та білоруських митців.

ЗМІ про «Абсент»

Газета «День»: Найголовніше враження — «Абсент» — це повноцінне шоу в двох частинах, в якому переважають саме візуальний та музичний компоненти. А власне Андрухович не перетворився на рок-зірку, лишився поетом — просто нині поезія перейшла в мистецтво жесту. Сьогодні цей експеримент сягнув вершини, ставши зразком синтетичного жанру на перетині літератури, музики та відеоарту.

УНІАН: «Абсент» — це дуже вдалий проект-метонімія, концентрована витяжка із «Перверзії» (чи й не полинова?), доповнена музичним і світловим оформленням та глибоко продуманим відеосупроводом.

5 Канал: Нова форма читання віршів за Андруховичем уже три роки як передбачає наявність відео та музичного супроводу. Третю частину вистави «Карбідо» репетирували в Україні. Томаш Сікора, музикант гурту Karbido: "Біля Дністра дуже хмільне повітря, і воно позначилося на нас, на нашій музиці. Все вийшло таким живим, характерним навіть більше для України, ніж для нашої рідної Польщі". Як і обіцяли автори, "Абсент" вийшов загадковим та міцним.

У 2012 році «Абсент» представлятиме Україну-Польщу на кількох міжнародних фестивалях. В Україні заплановані покази у шести містах, серед яких — Одеса.

Про учасників

Юрій Андрухович є одним з найвідоміших сучасних письменників України. Свою співпрацю з польським гуртом Karbido він вважає однією з найвдаліших у своїй творчій біографії.

Музиканти Karbido відомі далеко за межами Польщі. Географія їхніх гастролей максимально широка — від Нью-Йорку через Великобританію і континентальну Європу до Гон-Конгу, і скрізь виступи Karbido мають незмінний успіх. Нещодавно вони повернулись з туру Австралією — кілька тисяч кілометрів, майже 40 концертів і врешті нагорода за найкращий музичний перформанс на Fringe World Festival у Перті.

Майже від самого початку тандем Андрухович-Karbido співпрацює з vj-групою КУБ. Візуалізація до другої частини проекту створювалася спільно з агенцією «АртПоле», а в «Абсенті» взяли участь і польські відеоартисти.

Організатор туру: агенція подій АртПоле

Квитки можна придбати в касах Касир.ру

в кінотеатрі "Маски" (Ольгиєвська, 23);

в клубі "Республіка" (Шампанський пров., 2, після обіду);

в книгарні-кав’ярні (Катерининська, 77, 3 поверх, спитати Альону).

 

Про авторів

АртПоле , Karbido , Юрій Андрухович

Додав Chyzh 29 квітня 2012

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска