Літературний подкаст kabi.net / Дзвінка Матіяш

Дзвінка Матіяш – представниця середнього покоління української літератури (того, яке трохи старше за наймолодших). Вона відома як авторка двох романів “Реквієм для листопаду” і “Роман про Батьківщину”, перекладачка збірки поезій Яна Твардовського “Гербарій”. Також одна з її казок увійшла до книжки “Зросла собі квітка”, присвяченій пам’яті Романа Яненка. Вона одна з небагатьох українських авторів, хто може похвалитися трьома фанклубами в Інтернеті, але разом з тим це людина виняткової скромності.

Її письмо продовжує монологічну традицію наративу, що тягнеться в українській літературі від Іздрика і Прохаська, тільки у неї воно ще густіше й насиченіше – можливо, це наступний крок в розвитку жанру, і вже безперечно їй належить звання одного з найкращих українських стилістів. Її письму притаманний католицький містицизм, аскетична чутливість, а її внутрішній монологи раз-по-раз набувають рис молитовної піднесеності.

- хто такий Роман Яненко?

- про авторів збірки “Зросла собі квітка”;

- читає казку “Жонглер і квітка”;

- розповідає про оформлення “Реквієму для листопаду” і читає з нього фрагмент;

- читає текст “Іриси”, написаний спеціально для Іванни Крип’якевич;

- відповідаючи на питання публіки, розказує про свій спосіб письменницького мислення, переклади, Нью-Йоркську групу і Яна Твардовського;

- читає фрагмент з “Роману про Батьківщину”.

Скачати подкаст: bit.ly/bNAN9O

...