Джаз / «Art Jazz Cooperation 2010»: якісно нове коло

ІІІ Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation 2010» Луцьк-Рівне (www.artjazz.info), що відбудеться 27—29 серпня цього року, — унікальна подія для шанувальників високого мистецтва. Фестиваль приурочений до святкування Дня міста та Дня Незалежності України. Ця спільна масштабна акція вже третій рік поспіль об’єднує митців, громадські організації, представників владних та бізнесових структур двох областей під знаком джазової культури.

Особливістю фестивалю є те, що він одночасно відбувається у двох містах: артисти міняються місцями, почергово виступаючи в Луцькому замку та рівненському Драматичному театрі. Цьогорічний «Art Jazz Cooperation» триватиме 3 дні, протягом яких на сценах двох міст виступатимуть 56 музикантів з України, Польщі, Словаччини та Росії: Luchesk Band (Україна), Lela Brazil Project (Україна), Тріо Б.Гуменюка (Україна), UKRAPOL (Україна—Польща), Free Spoken Band & Т. Балакірська (Росія), Rezus Blues (Україна), Peter Lipa Band (Словаччина), Дует О. Рукомойнікова і С. Давидова (Україна), JT Fresh (Україна), Олег Скрипка (Україна), Н.Шацкая (Росія), MANSOUND (Україна).

«Art Jazz Cooperation» з кожним роком презентує яскравішу палітру фестивальних дійств. У цьому році фестиваль перейшов на якісно нове коло: окрім концертів та джем-сешнів і вже традиційного фотоконкурсу «Джазові Емоції» глядачі зможуть відкрити для себе джаз в танці («Light Dance Company», м. Рівне) та образотворчому мистецтві (проект «Лінія Джазу»). Вперше на фестивалі можна буде побачити моно-виставу М. Портнікової за мотивами фільму «Легенда про піаніста».

Метою фестивалю є ілюстрація актуальних напрямків світового фестивального руху та перенесення кращих його традицій в Україну, створення української фестивальної культури, налагодження співпраці між культурними, бізнесовими організаціями, владними структурами, розвиток туристичної галузі рівненської та волинської областей.

Організатори фестивалю: ВОГО «Луцький джаз-клуб» (м. Луцьк), Джаз-клуб «ДжЕм» (м. Рівне), агенція «АРТ-хаус» (м. Клевань).