ДахаБраха / ДахаБраха + Port Mone = Чудовий Концерт

28 квітня українсько-білоруський тандем-секстет зіграв у столичному будинку офіцерів Чудовий Концерт.

Те, що робить ДахаБраха для іміджу України за кордоном важко переоцінити. Саме цей гурт настирно переконує жителів інших держав, що серед українців є нормальні люди, з якими можна розмовляти на одній мистецькій мові. На жаль, у самій Україні у цьому теж потрібно багато кого переконати.

Зала була заповнена далеко не вщент - чи то квитки були задорогими, чи то французькі барабанщики відтягнули частину глядачів. Але ті, що прийшли, не пожалкували – це було зрозуміло з оплесків, схвальних вигуків і колихання рядів у такт.

На сцені того вечора витупав секстет – по троє представників з України і Білорусі. Розпочали мінімалістичною замальовкою Port Mone. Акордеон, перкусія, бас-гітара – цього набору досить мінським чарівникам емоцій. Вони заглиблені у себе і свою музику. Публіка, мабуть і не помітивши моменту занурення, дуже швидко опиняється з музикантами на одній чуттєво-звуковій глибині.

ДахаБраха починає з «Веснянки». Феєрична композиція, ось він, дух нашої весни, ось вона радість теплих дощів і першоцвітів! Довести публіку до стану ейфорії зі стартвої пісні – ось що вміють робити загадкові українські музиканти!

У перервах між композиціями Марко Галаневич розповів, що обидва гурти ретельно і незвично готували свою програму. Надихатися вони вирушили на берег Дністра, там, на кордоні Тернопільської та Івано-Франківської областей, ДахаБраха і Port Mone провели тиждень, який приніс багато спільних музичних плодів. Ними, а також уже відомими речами й радували дуже щедру на оплески публіку.

Грали і по черзі, і разом. ДахаБраха окремо і з Port Mone ушістьох звучала невимовно добре й цікаво. На цьому фоні композиції, зіграні власне білорусами, як на мене, були дещо біднішими за рахунок відсутності вокалу чарівних дівчат у білих сукнях і високих чорних шапках.
Найгучніші оплески і захоплені зойки викликали вже знайома пісня Specially for you та свіженька «Весілля». Останню пан Галаневич назвав «пришелепкуватою» і «танцювальною, під яку неможливо танцювати» , хоча Ніна Гаренецька, несподівано, на тлі статичності усіх музикантів, виконала під неї пару па.

Музика обох колективів вдало створює настрій. Це такий медитативний аудіопосібник для людей, що хочуть пізнати себе і навколишній світ. Таку музику добе слухати випливши на середину ріки у човні, коли весла відкладено, ти лежиш горілиць, а між тобою і небом - прямий діалог.

Браво, ДахаБраха і Port Mone, Чудовий Концерт!

Український рок-портал