Фестивалі / "Харків є головним поліграфічним центром країни" - куратор Kharkiv BookFest

13 травня розпочався Kharkiv BookFest- серія відкритих для харків'ян і гостей міста заходів, об'єднаних "книжковою ідеєю". Його завданням є популяризація читання, розвиток української літературної та видавничої діяльності. Також фестиваль має на меті доповнити традиційні книжкові події в Києві та Львові.

"Kharkiv BookFest - це третій книжковий майданчик України на осі Захід-Схід. Але Львівський форум видавців і Книжковий Арсенал працюють у форматі ярмарок-виставок.У кожного видавництва є стенд, де проходять переговори і йде продаж. Насправді, Україні не потрібна третя виставка. Львів і Київ щільно зайняли свої ніші. Видавництва підганяють випуски своїх тиражів конкретно під дати проведення цих фестивалів, і цей ритм порушити або доповнити буде дуже складно. Kharkiv BookFest - це серія різних подій, так чи інакше пов'язаних з книгами", - розповідає куратор фестивалю Дар'я Спасова. - До того ж, Харків є головним поліграфічним центром країни. Тут випускається до 80% всіх книг, надрукованих в Україні".

В програмі фестивалю є презентації нових книг, виставки, зустрічі з поетами та письменниками, а також книжковий ярмарок в саду Шевченка. На Kharkiv BookFest відбудеться "Книжкова рада" - зустріч видавців та представників законодавчої влади. А 24 травня всі охочі зможуть приєднатись до екскурсії "Літературний Харків" із засновником проекту "Екскурсії Харковом" Максом Розенфельдом.

"У різний час у Харкові існували фестиваль фантастики "Зоряний міст" та фестиваль "Світ книги. Питання про те, чому Харків "відстає" від інших міст за кількістю та якістю культурних заходів останнім часом виникає з лякаючою частотою. Відповідей багато, і половина з них пов'язана із ситуацією в країні. Інша половина - з тим, що активні харків'яни їдуть здійснювати свої ідеї в інші міста, туди, де зручніше. І це не нова тенденція. Ми потроху виправляємо ситуацію, сподіваємося", - додає Дар'я.

Kharkiv BookFest буде тривати до 30 травня.

Олександра ВАСИЛЬЄВА,Gazeta.ua