Гурт мандрівних дяків Вертеп / Гурт ВЕРТЕП: 16 років патріотичного рок-н-ролу!

Гурт Вертеп, ще відомий як гурт мандрівних дяків, 9 березня відсвяткує свій 16-й День Народження Великим концертом в рідному місті, традиційно в music-hall Poplavok. З якими підсумками музиканти зустрічають своє шістнадцятиріччя, як розпочали рік 2017-й, що запланували в найближчому майбутньому та чим порадують слухачів на концерті до Дня Народження 9 березня, ми поспілкувались з лідером гурту Вертеп – Тимофієм Хомяком.

 - Я знаю, що 2017 рік розпочався у гурту Вертеп досить активно. Колектив отримав премію «Артіс» в номінації «Кращий музичний гурт року», презентував відеокліп «Марш полку Дніпро-1», зіграв кілька десятків концертів, серед яких великий виступ на фестивалі Різдвяна Країна Мрій у Дніпрі, концерти для українських воїнів на Донбасі та прогнав зиму на Масляну в останні вихідні зими відігравши два великих концерти на площі Героїв Майдану.  І це за два місяці зими! Коли ви все встигаєте?)

 - Ясна річ приємно отримувати професійні нагороди, це що стосується премії«Артіс 2016». Якщо напівжартома, то за нашим задумом це перша премія з десятка запланованих на цей рік!) А якщо серйозно, то гурт Вертеп, не брали участі в конкурсах після перемоги на Таврійських Іграх 2003 року!) До того ж, пару років тому, я був одним з членів журі в «Артісі». Тому для нас певною несподіванкою стало запрошення від організаторів подати заявку для участі. Ми якийсь час вагались, та кілька чинників перемогли сумніви!) По-перше, це щире бажання підтримати єдиний у Дніпрі проект, що мав би на меті експертно оцінювати регіональні здобутки в нашій культури і шоу-бізнесі. По-друге, на власному прикладі, творчих та професійних здобутків зокрема в 2016 році, показати молодим музикантам, що можливо не просто реалізовуватись, а ще й нести свою місію артиста/поета/музиканта – впливати на ситуацію в країні, робити кращим Світ навколо себе. І врешті - воюючи своїм мистецтвом! «У кожного свій окоп!», як каже капелан, священник УПЦ КП отець Дмитро Поворотній.

 - У 2016-му гурт Вертеп випустив свій 8-й альбом - RadioFriendly: Джингли Перемоги, презентував 4 офіційних відеокліпи, відіграв більше 200 концертів, серед яких більша частина на Донбасі. Для тих, хто ще не знайомий з вашою творчою діяльністю, розкажіть коротко про ці проекти.

 - RadioFriendly: Джингли Перемоги: https://soundcloud.com/vertep/sets/radio-friendly-dzhingli-peremogi

21 композиція записана в 2014-2016 рокахукраїнською, грузинською, кримськотатарською мовами; на вірші Сергія Жадана ("Капелан"), Тетяни Малахової ("Ультрас Андрійко"), Юрка Покальчука ("Не опускай Рук"), Віктора Цоя ("Група крові"), Галини Кузьменко (Савчук) ("Побратим") та Олексія Бондаренка; в запису альбому взяли участь: священник УПЦ капелан Дмитро Поворотний, Лірник Сашко, Андрій Підгайний (ТОК), Данило Прохоров, Дмитро Розмериця… Концерти 2016: цевиступи у військових частинах, навчальних закладах, шпиталях, музеях, клубах, фестивальних сценах, Концертний тур в 20 містах України: Дніпро, Кам`янське, Бахмут, Слов`янськ, Краматорськ, Дружківка, Торецьк, Часів Яр, Одеса, Кропивницький, Херсон, Конотоп, Черкаси, Холодний Яр, Київ, Харків ін.

Щодо Музичних відеокліпів, я би зробив наголос на нашій співпраці з дуже талановитим фото/відеохудожником Дмитром Розмерицею, в співавторстві з яким були створені:

-      Капелан

-      Гімн України

-      Марш полку Дніпро-1

 - 9 березня відбудетьсяконцерт до 16-ти річчя колективу, що очікується в програмі заходу? Та які маєте плани на найближче майбутнє? Над чим будете працювати, які ідеї втілювати?

 - На концерті у «Поплавку» будемо грати Великим Вертепом. Музик у нас стало ще більше і ми стали ще драйвовіші, до гурту приєднався бас-гітарист Андрій Зорге. На сцені 9-го березня (до речі це ще День Народження Тараса Шевченка) гурту Вертеп буде в складі 8 музикантів, а ще заплановані дуети та навколо музичні сюрпризи з друзями та колегами!)

Обіцяємо приємно здивувати, буде багато музики, нові пісні, потужний танцювальний сет…

А ще запланована прем'єра пісні на вірш Сергія Жадана, презентація мульт-кліпу на пісню Андрєя Макарєвіча в авторському перекладі українською, проведемо майстер-клас з Революційної пісні на прикладі ірландської народної пісні з репертуару IRA…

Щодо творчих планів, то в роботі одразу три музичних альбоми.  1-й – це Українські військові пісні та марші у співпраці з Військовим Оркестром.  2-й – Різдвяні та зимові пісні, реліз заплановано на кінець року. І третій альбом, ідея якого і лягла в основу нашого першого весняного концерту до Дня Народження, і саме з цими піснями ми готуємо наш концертний тур країною наразі має робочу назву ПерЕклади або ПерекладИ! Усі секрети поки не розголошуватиму. Та повірте, ми ретельно готуємось – тобто репетируємо, і нам буде що показати! Приходьте 9 березня о 19:00 на Січеславську Набережну у Poplavok! З гуртом Вертеп – Весна приходить!)

Марія Лисан, dnipronews.com.ua (мовою оригіналу)

ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)
ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)
ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)
ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)
ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)
ГУРТ ВЕРТЕП: 16 ЛЕТ ПАТРИОТИЧЕСКОГО РОК-Н-РОЛА!   (перевод с украинского)