Фестиваль Дивофільм / «Дивофільм» — в українського кіно є майбутнє

5 квітня Дніпропетровськ перетворився на осередок українського кінематографу. В міському Палаці дітей та юнацтва відбувся І всеукраїнський фестиваль короткометражного кіно та анімації «Дивофільм». Публіці були показані стрічки аматорів, незалежних митців та студій з різних міст України. Розмаїття жанрів було, як то кажуть, на всі смаки: від комедій до драм, від дитячої анімації до чистого арт-хаусу.

Організатори фестивалю, Творчий портал Anti-gorod.com та Мистецька агенція Арт-Вертеп, не мали сумнівів щодо попиту дніпропетровців на нове українське кіно, але результат перевищив усі сподівання. Зала ледь умістила всіх охочих, хтось навіть сидів на сходах. Але головне – це реакція публіки на самі стрічки. Бурхливі оплески, сміх та навіть сльози свідчили про те, що молоде українське кіно знайшло дуже позитивний відгук у глядача.

Свідомо відмовившись від журі, організатори дали змогу обрати кращу стрічку найголовнішим критикам – самим глядачам. Результати голосування, що відбулося після закінчення конкурсної програми, теж виявились приємним сюрпризом: різниця між голосами за більшість стрічок була лише в кілька голосів. Перше місце посіла стрічка молодого дніпропетровського (що особливо приємно) автора Станіслава Лещенка — «Кохання крізь збільшуване скло». Друге та третє місця поділили кияни Patrik Yegor зі стрічкою «По ту сторону реальности» та Олександр Жуков з анімаційними фільмом «Alternative World Model».

Переможці фестивалю отримали призи у вигляді символічного кадру відліку, що зазначав відповідне місце. Приз являв собою фарфорову тарілку, вручну розписану Кірою Токмачовою, яка також є соавтором самої ідеї приза

Загалом місця розподілились таким чином:

  • 1 місце: Лещенко Станіслав — «Кохання крізь Збільшувальне скло» (Дніпропетровськ)
    Лещенко Станіслав, 23 роки. Займається відео дизайном, любить створювати Кіно. Раніше знімав і робив весільні відео кліпи. Потім працював в фото студії. Після - на телеканалі. Ще пізніше мав свою фото - відео дизайн студію. Зараз замається творчістю та саморозвитком. Наразі готує нові сценарії та намагаюся їх реалізувати.
  • 2 місце: Patrick Yegor — «По ту сторону зеркала» (Київ)
  • 3 місце: Олександр Жуков - «Alternative World Model» (Київ)
    Александр Жуков. Родился в 1973 году в г. Черновцы
    Начиная с 1996 года занимается компьютерной графикой и анимацией для телевидения, рекламы и компьютерных игр.
    В 2006-м году закончил Киевский Институт кино и телевидения по специальности режиссура анимационного кино , мастерская Е.Я Сивоконя.
    В данный момент главный специалист по компьютерной графике и анимации в компании «ABYSS LIGHTS STUDIO» и преподаватель в учебном центре «ДИАЛОН»
  • 4 місце: Сергій Мельніченко, дитячо-юнацька студія мультиплікації «Червоний собака» — «Маланка» (Київ)
  • 5 місце: Наталя Ільчук — Bodyless Lovers (Львів)
  • 6 місце: Олександр Король — «Sail to the Moon» (Дніпропетровськ)
  • 7 місце: Детская студия анимационных фильмов «Экоанима» — «Побег из салата» (Дніпропетровськ)
  • 8 місце поділили між собою Олександр Чорний — «id» (Дніпропетровськ), Арт-группа «УПВ» — «Елки-палки» (Київ), Руслана Донченко, Віталій Буштрюк — «What is reality Charlie» (Дніпропетровськ), Сергій Воронін, Максим Улановський — «Романс» (Дніпропетровськ)
  • 9 місце: Микита Лиськов — «Двери» (Київ)
  • 10 місце поділили Дмитрий Нестеров — «Осень. Ветер.» (Київ) та Тарас Валігура — «Відчуття» (Київ)

«Дивофільм» продовжує свою роботу і вже розпочато прийом та відбір робіт на наступний показ, що відбудеться за кілька місяців. Тож слідкуйте за анонсами!

Фотозвіт від Ігоря Гудзенка