|
Ойра - один із кращих нео-фолькових гуртів в усій українській музиці
останніх років. Двоє дівчат співають дуже гарно – тут не лише талант, а
й
роки професійної освіти, і досвід численних фольклорних експедицій. А
музика... Подивіться: основу складають інструменти народні – традиційні
та нетрадиційні українські: перкусія, скрипка, бас, дульсимер, дримба,
сопілка, кобза, хулусі, вістл. Відповідно, загальне звучання має виразне фолькове забарвлення – але
українську основу вдало збагачено і східними, і північними інтонаціями.
Беремо порівну етники, зібраної в експедиціях по селах та легкого джазу - лаунжу. На смак текстові вкраплення вже класика Сергія Жадана. Та наполягаємо на консерваторній освіті. Отримана страва має назву «Ойра». Однаково смачна гарячою чи холодною.
Назва - Ойра
Місто: Харків
Стиль музики:
Мова виконання пісень: українська
Володар
Учасники музичних проектів з експериментальним
Учасники телевізійних проектів: у новорічній програмі «12 Морозів» (м. Харків, «7 студія» 2004, 2005 р.р.), створення та проведення у прямому ефірі рубрики «Свята і традіції українців» (м. Харків, «7 студія» 2004–2005 р.).
В 2004 р. в серії «Українська колекція» видавництва «Колорит» вийшла збірка українських та побутових пісень (в автентичному звучанні та сучасній музичній обробці) до альбому «Свята та побут Слобожанщини».
Сучасний склад існує з травня 2005 р.
Звучання групи дещо змінилось, додались такі етнічні інструменти, як: дульсімер, дримба, сопілка, вістл, хулусі, кобза та ін.
Працюємо над записом нового диска!
Тепер емоції. Починаємо з кінця - три солістки, фольклор - професія. Коли не співають - вчать цьому інших в академії культури та школах мистецтв. За текстами пісень їдуть в експедиції, бабулі сидять, співають, чистять картоплю - поряд, з увімкненим диктофоном - Ойрочки. До дві тисячі п’ятого співали під мінус, ну якій творчій людині цього вистачить - сьогодні все живе - причому навіть барабанщик - випускник консерваторії.
Телевізійні проекти - також просування фольклору. Харківська область - погранична територія, знати звідки ти - тут тільки стає модним. Серед локомотивів, скажу пафосно, східного нацвідродження - і «Ойри». Україномовний проект на Сході - з самого початку було різикованою справою. Сьогодні молоді, але модні харківські письменники, поети - пишуть тільки державною. І це, як мінімум, кльово.
Роботи з іншими музикантами, театрами. В Ойры багато друзів - Оля, солістка групи «Lюк» -
Фестивалі - «Ойра» на фестивалі, як у себе вдома. Під ЦЕ маєте танцювати. Сьогодні вони, як правило, відкривають галаконцерти, після чого підходять организатори й говорять. «Хлопці, вибачайте, треба було вас наостанок хедлайнером поставити, просто мало чули про вас.»
Стиль музики. Улюблена фраза дідуся Короткова, стиль собі вигадують лише початківці або погані групи. «Ойри» полюбляют та знають фольклор, комусь подобається джаз, транс. Хтось хоче додати важку гитару, але є такі і такі, хто і взагалі співали лише а капела. «Світова музика» - найближче визначення. Фольклорно, але без самогону на столі, не попса - але легонько, а якщо треба додати важкості, то це - складна голосова партія - це вони вміють.
Місто - Харків. Це між іншим справжня культурна столиця України. Література, театр, навіть не дивлячись на те, що Жолдак пішов. Те, що Харкові люблять у майбутньому полюбить уся країна, якщо додати трішечки вдачі. «Ойру» люблять, навіть ті, хто чують їх вперше, пісні з п’ятої. Ойри дуже Харківські. Тому що, професійні, тому що живі, тому що молоді і українською - як і уся молода харківська культура.
І останнє. Група зветься «Ойра». Що таке Ойра? Слов’янський Дух Щасливої Долі. Або ж жаргонна назва единой валюты Евро. А ще шаноблива форма звернення до людини в Японії. А можливо
audiko, Тім, Art-Vertep, ceny bab, nady