Увійти · Зареєструватися
 
 
Потік Афіші Галереї Інформація

Форум видавців

Форум видавців у Львові – це унікальний комплекс виставкових та ярмаркових заходів, мистецьких та культурних акцій, скерованих, перш за все, на сприяння творенню в Україні цивілізованого книжкового ринку та піднесенню престижу української книги в суспільстві.

На Форумі представлені видавничі та книготорговельні компанії з усіх областей України, в зв’язку з чим рішенням Ради з питань виставкової діяльності в Україні при Кабінеті Міністрів від 24 квітня 2003 року Форуму видавців у Львові було надано статус Національної книжкової виставки-ярмарку.

Експозиції на Форумі в 2005 році представляли: Варшавський міжнародний книжковий ярмарок, Франкфуртський книжковий ярмарок, Британська бібліотека, українська та білоруська колекція (м. Лондон), Гете-інститут в Києві (Німецький культурний центр при посольстві ФРН), Посольство Фінляндії В Україні, Представництво Світового Банку в Україні(міжнародна організація), Світова спілка українських видавців (Канада), Фестиваль російської книги у Львові (м. Москва), Neografia (Словаччина), Міжнародний центр культури (Польща), видавництва Росії, Польщі та ін.

Від 1994 р. Форум видавців бере участь у міжнародних книжкових ярмарках у Франкфурті, Варшаві, Москві.

Програма супутніх заходів в 2005 році налічувала 208 позицій, серед яких презентації, дискусії, круглі столи, авторські вечори.

Найцікавішим та найважливішим заходом, що сприяє утвердженню престижу української книги, є конкурс “Найкраща книга Форуму”, який проводиться від 1995 року.

Конкурс та фестиваль дитячого читання “Час читати!” має формувати у дітей потребу до систематичного читання завдяки популяризації найкращої української та світової літератури для дітей, вироблення у них навичок самостійної роботи з книгою. Конкурс проводиться з 2002 року, а в 2005 році конкурс став всеукраїнським завдяки долученню до його організації Національної бібліотеки України для дітей. Участь в конкурсі зараз беруть майже 30 тисяч дітей з усіх областей України.

Конкурс для журналістів «Читають всі!» проводиться вперше. Завдання конкурсу – якнайширше залучення українських ЗМІ до популяризації українських книг. Ідея проведення такого конкурсу належить Лесі Ганжі, а формат і назву люб’язно подарував головний редактор московської газети «Кніжноє обозрєніє» Алєксандр Гаврилов.

Літературний фестиваль та акція “Ніч поезії та музики non stop” проводяться з 1997 року і надзвичайно популярні серед студентської молоді. Учасниками цих акцій є відомі в Україні письменники та поети Юрій Андрухович, Василь Герасим’юк, Оксана Забужко, Віктор Неборак, Андрій Бондар, Юрко Покальчук, Сергій Жадан, Олександр Ірванець, Олег Лишега, Іван Малкович, Павло Мовчан, Ігор Римарук, Тарас Федюк, Петро Мідянка, Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка, Остап Сливинський, Назар Гончар та інші. Велике зацікавлення викликали проведені 2004 року міжнародний літературний фестиваль-симпозіум “СКРИПТИ/INSСRIPTIS’2004”, Фестиваль польської літератури, цикл літературних читань «П’ять раундів літератури: Росія-Україна»

У 2004 році Почесним гостем Форуму був відомий бразильський письменник Пауло Коельо.(лінк) Пауло Коельо перебував у Львові 16-18 вересня на запрошення президента Форуму видавців пані Олександри Коваль. Організатор візиту письменника в Україну – видавництво “Софія” (м. Київ). Пауло Коельо провів прес-конференцію, відповів на численні питання журналістів, дав інтерв’ю “Львівській газеті”, зустрівся з своїми читачами на Форумі видавців та підписав загалом понад 350 книжок.

Форум видавців та супутні акції завжди викликають великий інтерес засобів масової інформації, які сповіщають про підготовку, перебіг виставки та її результати. У 2005 р. на Форумі було акредитовано 136 центральних та регіональних ЗМІ. Подіям Форуму було присвячено понад 240 публікацій різних жанрів (2005 рік).

Ідея проведення Форуму як зібрання видавців для демонстрації своїх здобутків та обговорення спільних проблем належить Богданові Кравченкові і відтак успішно втілюється і розвивається громадською організацією “Форум видавців” (зареєстрована в січні 1995 р.), яку очолює Олександра Коваль.

Символом Форуму видавців є книжковий равлик (автор логотипу Михайло Москаль), який символізує \"життя і смерть, вогонь і воду, безсмертя, те, що лишиться від нас після смерті, а також затятість, витривалість, поміркованість, розважливість”.

(“Словник синонімів” В. Копалінського).

Гасло першого Форуму видавців: “Справи кепські. Але вони погіршуватимуться й далі, якщо ми не зробимо все, що в наших силах, аби їх покращити”, – актуальне й надалі, але від цього року ми віримо в те, що \"AMOR LIBRORUM NOS UNIT\".

 
 

Учасники

Grigory-Jah, andriy д.м., Art-Vertep, nady, oleenkka, oj

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска