Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Афіші Інформація

Кінофестиваль Молодість

Сорок років тому в Києві народився дводенний фестиваль-огляд студентських фільмів Київського державного інституту театрального мистецтва, на якому презентували усього 33 стрічки. Тоді мало хто міг подумати, що молодий та зелений паросток з кожним роком міцнішатиме, набиратиме сили й перетвориться на тижневе свято світового масштабу.


Тепер «Молодість» – серед 12-ти найкращих у світі кінофестивалів за рейтингом  Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Щоосені до Києва залюбки приїжджають метри світового кіно, визначні режисери й актори, а на екранах київських кінотеатрів у рамках фестивалю показують близько 300 фільмів! Щоправда, в одному фестиваль залишився незмінним – як і раніше він відкриває світові нові імена й здобутки у галузі кінематографії.
Географія «Молодості» ширшає з кожним роком – з 80-х років українці знайомилися з роботами режисерів-дебютантів з Болгарії, Грузії, Вірмені та Росії, часи перебудови стали епохою кінематографістів із країн Балтії, Казахстану, Азербайджану та Німеччині. У 1993 році фестиваль став міжнародним за стандартами FIAPF. Сьогодні до конкурсу надходить щораз більше стрічок із Західної Європи, долучаються учасники з арабських країн. Вічно юний душею фестиваль схвалює авангардні ідеї – у 1989 році в Києві вперше на теренах колишнього СРСР показали зразки московського та ленінградського паралельного кіно, знятого на вузьку плівку. Фільми Максима Пежемського, братів Алєйнікових та Геннадія Юфіта викликали у радянських митців гострі дискусії про нові віяння у кінематографі.

Сьогодні конкурсна програма фестивалю – це студентські стрічки, дебютні професійні короткометражні та повнометражні ігрові фільми. Перші кроки у великий кінематограф за руку з « Молодістю» робили знані нині режисери: Фред Келемен, Том Тиквер, Франсуа Озон, Андраш Монорі, Олексій Балабанов, Денис Євстигнеєв, Стівен Долдрі. Учасників «Молодості» пізніше відзначали «Золотою пальмовою гілкою» (Брюно Дюмон) та «Оскаром» (Ален Берлінер). Позаконкурсна програма фестивалю традиційно вітає глядача ретроспективами найвизначніших кіношкіл та провідних майстрів світового кіно, а також програмами найновіших українських та зарубіжних фільмів.


У жилах «Молодості» разом зі свіжою кров'ю неодмінно тече і випробувана часом кров митців світової величини. З 1997 року на їх відзначають премією за внесок у світове кіномистецтво. У різний час нагороду отримали Маріо Монічеллі, Єжи Гофман, Етторе Скола, Федір Боднарчук, Ірина Скобцева та інші.

 
 

Учасники

Тім, Art-Vertep, ceny bab, biloknyzhnyk_katya, nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска