Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Товари Статті Інформація

Автори / Яр Левчук / Місто. Міста. Країни.

 

 Місто Київ оповите легендами, віковічною історією, неповторною красою та самобутнім духом. Апостол Андрій Первозванний так свого часу сказав про гори над Дніпром : “Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог” і не помилився! Київ став духовним, культурним соціально-економічним центром, “матір’ю міст руських”. Це стосується не тільки Київської Русі, а й подальших періодів у історіїтасучасності.  Динамічний розвиток науки,техніки,мистецтва,перетворювали та змінювали місто.Щось у ньому залишалося,а щось кануло в небуття.І щоб зрозуміти те,що залишилося та наповнити його змістом,оживити тканину історії, авторрозмірковує  про рідне місто.Києву присвячений  перший розділ книжки. Вдругому жрозділі представлені  два “мандрівні” есе про Азербайджан іПівнічнийКіпр. Як відомо, автор цієї книжки киянин, випускник  Київського державного педагогічного університету ім. Драгоманова (зараз Національного). Він 15 років працював у Києво-Печерській лаврі. Низка його есе (“1051…”, “Лаврські історії”, “Ченці дипломати”) присвячено цьому святому місцю, яке включене в світову спадщину ЮНЕСКО. В них автор постає не просто як оповідач історій та життя лаврських ченців, а й свідок таємниць, чудес, всього того, що не може пояснити людина користуючись власним розумом й досвідом. Письменник тут виступає неначе співвідкривачем  постатей (Антонія Печерського,Миколи Святоші, ігумена Данила тощо),цікавих фактів монастирських життя,а також пише про будівлі,печери,внутрішнє влаштування споруд.Мимоволі опиняєшся у цих стінах,де ченці творили свої молитви,тримали піст,вирішували внутрішні монастирські справи.Та книга не вичерпується лише цим.В полі зору авторського осмислення  знаходяться,і пам’ятник княгині Ользі,біографічні статті присвяченісв.Варварі Великомучениці,Святополку II,архітектору Андрію Меленському,вулиці Олеся Гончара,київському трамваю тощо.Мало хто з киян знає місто.Проходячи повз такі архітектурні шедеври як:церква Святого Миколая,пам’ятник на честь повернення Києву Магдебурзького права,церква Різдва Христового на Подолі - кияни не знають того,хто їх проектував,чия це заслуга перед містом.Або мало хто з киян знає,скільки раз перейменовувалася (або,які назви носила)  вулиця,яка на даний момент названа на честь видатного письменника та громадського діяча Олеся Гончара. Автор у цій статті детально розповідає про постатей (Столипін,Чкалов,Кацхавелі,Гершуні) іменамияких була названа ця вулиця,наводить їхні короткі біографії.Кияни знайдуть в цьому розділі багато цікавого про своє місто.Адже ці есе написані з любов’ю,пошаною,благоговінням перед  своєю малою батьківщиною. 

В другому розділіоповідається про подорожі за кордон.Сергій Грабар описує  враження  від міст Північного Кіпру (Фамагуста,Іскеле,Левкоша), подаєїхню коротку історію. А подорож Азербайджаном пов’язана  з іменами людей,їхніми долями,які тісно зв’язані з культурою цієї країни,її звичаями,традиціями. Письменник колоритно змальовує інший уклад життя,культуру,ментальність,і,навіть кухню в цих країнах.Ці подорожі Сергія Грабаря допомагають збагнути красу міст й окремих державі найголовніше – усвідомити цінність свого краю,бо все пізнається у порівнянні.А порівнювати є що,бо Київ (і загалом Україна) нічим не поступаються Пн.Кіпру й Азербайджану.

Відчути смак історії свого міста,його куточків,найулюбленіших місць,а також: поринути у вир далеких  країн запрошує вас Сергій Грабар.

 
 

Додав яр левчук (ярослав карпець) 30 липня 2011

Про автора

Яр Левчук (1988 р. н.) – киянин, випускник Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Письменник, літературний критик. Учасник різних літературних фестивалів, презентацій, літературно-дискусійного клубу.

 

Коментарi

12 серпня 2011

Много ошибок в тексте.

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска