це музична плутанка, яку не може відтворити ані Барток, ані
Сільскі музики з Нижнього Селища (Закарпаття, Україна), грають разом з 2001 року. Мають концерти в Києві, інших містах України, гастролюють в Австрії, Швейцарії та Франції. У 2003 році випустили свій перший CD , зараз готуємо наступний…
Склад:
Наш репертуар складають давні пісні та танці із навколишніх сіл, які передаються з покоління в покоління без жодної партитури. Ми їх граємо у традиційному стилі, без аранжування, електричних інструментів та спецефектів.
Слухаючи музику «Гудаків», ми переносимося в українські Карпати, переживаємо всі біди і радощі невеличкого закарпатського села. Багатовікові балади розповідають нам життєві історії про кохання та зраду, дружбу та війну, доносять до нас хороші звичаї та тягар традицій. Ніхто ніколи не думав записати ці пісні, хоча вони тисячоліттями живуть у народі, майже не зазнаючи ніяких змін.
Голоси Каті та Олі торкаються струн душі, а п`ятеро музикантів зі своїми традиційними інструментами: скрипкою, теленкою, тараготом, бубном, цимбалами та контрабасом грають так, що мелодія полонить все єство слухачів. Час від часу спів замовкає, а музика продовжує кликати до танцю.На Закарпатті століттями живуть поруч - українці, угорці, румуни, роми та євреї, тому й музичні кордони не є чітко вираженими. Для чого ж тоді шукати етнічну чистоту в регіоні, який за останні 100 років міняв свою державну приналежність більш як 6 разів.
«Гудаки» грають разом вже 5 років як на Україні, так і в Західній Європі. Їх автентична музика вже полонила багато сердець.
Гудаки - не люди,
Гудаки не люди,
Зчалували (полюбили) молодицю
Та, й, свадьби (весілля) не буде, - лунає гучний спів на весіллі у карпатьскому селі.
Хто ж такі «гудаки»?
Колись на весіллі грали троє музикантів: перший скрипач, який вів основну мелодію, в народі називали гудаком; другий скрипач (контри), який йому акомпоновав і бубнаш, який давав ритм.
Перший скрипач мав ключову роль у колективі і прості люди всіх музикантів називали гудаками. Селиські сільські музики обрали собі назву Гудаки випадково. Ця назва за ними закріпилася після однієї з репетицій членів сільської агітбригади, де за сценарієм пролунало: «Закличте гудаків!»
А зі сторони, де сиділи члени новоствореного безіменного колективу пролунала відповідь: «А ми що? Не гудаки?» Так і стали гудаки Гудаками.
Народні пісні, які виконують Гудаки є цілком автентичними. Їхні пісні не можна почути по радіо, ні по телебаченню, вони не лунають на великих сценах, а тільки на весіллях у карпатських селах, у глибинці, за чаркою….