Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Афіші Інформація

Віктор Лісовол

Лісовол Віктор Іванович ( 21. 02. 1931, смт. Семенівка Полтавської обл.) — український композитор, кобзар. Закінчив (1957) Харківський інститут механізації сільського господарства (механічний факультет), Студію кобзарського мистецтва при Українському хоровому музичному товаристві (1973), Студію при капелі бандуристів України (1988). Живе і працює у м. Вишгороді Київської області.

 

За радянських часів говорили: буде хліб — буде й пісня. Мабуть, у нашому житті буває й навпаки. Хто–хто, а бандурист Віктор Лісовол відчув це, як ніхто інший. Ще в далеких 1960–их написав він музику на вірш Вадима Крищенка "Наливаймо, браття, кришталеві чаші". Пісня набула такої популярності, що у всі роки її вважають народною. Звучить вона дуже часто, під її мелодію крокує українське військо. Без дозволу авторів її використано у фільмі "Вогнем і мечем", мабуть, знаменитий Єжи Гоффман також був переконаний у народності твору. Хоча кінофільм від прокату отримав мільйонні статки, українському бандуристові, окрім морального задоволення, нічого не дісталося. Віктор Іванович сорокарічним зрадив гітару (до речі,"Кришталеві чаші" у першоваріанті виконував під гітару) заради бандури. Пояснює: це — рідніший інструмент. І хоча його визнають кобзарем, грати на кобзі... не вміє. Виправдовується: кобзою поетично називають бандуру. На початку двадцятих років минулого століття кобзарів було багато, на кожному розі співав кобзар, жартує Віктор Лісовол. У сталінські часи почалися нагінки. Не сподобалося, що співають кобзарі про голодомори, а не хвалять вождя народів. В тридцять дев'ятому році, за переказами, зібрали нараду кобзарів і записали їхні пісні на плівку. Після того — усіх в Сибір! Трирічні студії кобзарів–бандуристів з'явилися в часи "хрущовської відлиги". Сучасні кобзарі "ідуть в народ", заробляючи на життя в підземних переходах. Щоправда, Віктору Лісоволу співати там не доводилося. Звик він до підмостків.

 

Найкраще Віктора Лісовола (музика):

"Кришталеві чаші" (В.Крищенко), "Кину пером, лину орлом" (народні слова), "Нащо мені женитися" (Т.Шевченко), "День мине, і ніч сумна розтане" (М.Томенко), "Та летіла гуска додому" (І.Драч), "До українців" (В.Баранов), "До кобзи" (П.Куліш), "Чого ти мною так гордуєш?" (Д.Павличко), "Вставай, народе" (Д.Павличко), "Краплина" (М.Подолян).

 

Михайло Маслій, www.pisni.org.u

 
 

Учасники

Тім

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска