Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

Мандри Три пляшки пива 10,67 Mb
Мандри Хай тобі не буде сумно (2005 р.) 2,81 Mb
Мандри Не спи моя рідна земля 4.21 Mb
Мандри Гоголя 3.93 Mb
Мандри Різдвяна ніч 7.01 Mb
Мандри Ялинка 4.41 Mb
 
 
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Інформація

Мандри

Склад гурту

  • лід-вокаліст Сергій Фоменко (Фома)
  • акордеоніст Леонід Белєй
  • ударник Андрій Занько
  • гітарист Сергій «Чиж» Чегодаєв
  • перкусіоніст Салман Салманов
Мандри — український музичний гурт, який виник у 1997-у році в місті Києві. У своїх піснях вони поєднали багато різноманітних музичних стилів, зокрема реггей, рок, блюз та певні елементи романсу.

«Нас кличе у мандри дорога, грає чарівна струна… У променях сонця ранкових ця пісня для тебе луна» — так співають українські романтики, менестрелі із гурту «Мандри».

Акордеоніст Леонід Белєй, ударник Андрій Занько, гітарист Сергій «Чиж» Чегодаєв, перкусіоніст Салман Салманов та їх лідер Фома називають, грають музику, замішану на українському фольклорі та прагнуть мандрувати світом.

У такому складі «Мандри» подорожують із грудня 1997-го, відколи дали свій перший справжній концерт — на розігріві російського гурту «Аукцыон». Відтоді мандрують Фома і компанія стилями: фолком, міським романсом, французьким шансоном, роком, блюзом та реггі. Критики ставлять у заслугу «Мандрам» принципово нове явище на українській сцені — ф'южн-фолк.

Сам фронтмен «Мандрів» називає свою музику «еклектичним фольклорним арт-роком», «міксом натхнення та розрахунку, чистого мистецтва та поп-культури». Саме Фомі колись спало зібрати докупи таких собі менестрелів сучасності. До музичної кар'єри майбутній фронтмен «Мандрів» встиг попрацювати двірником у Києво-Печерській Лаврі, гардеробником в Археологічному музеї, кур'єром у поліграфічній фірмі, монтажником сцени у Молодому театрі та діджеєм на радіо.

Поява акордеоніста Леоніда Белєя доповнила пісні лід-вокаліста Фоми мелодійним колоритом. Звучання колективу кардинально змінюється вже після приходу ударника Андрія Занька та бас-гітариста Сергія «Чижа» Чегодаєва. Якщо раніше акцент робився на пісенному виконанні, то відтепер музика «Мандрів» стає ритмічною та мелодійнішою.

Містичне звучання «Мандрів» — заслуга «ветерана української рок-сцени», перкусіоніста Салмана Салманова Мамед-Огли — того самого, що грав у групах «Вій», «Рутенія» та «Заратустра». На сьогодні, «Мандри», либонь, єдиний гурт (не беручи до уваги джазові бенди), що має штатного перкусіоніста.

У серпні 1998-го «Мандри» відзняли своє перше відео на пісню «Романсеро про ніжну королеву». Дебют швидко подолав найвищі сходинки чартів і потрапив у трійку найкращих кліпів на першому Всеукраїнському фестивалі музичних відео.

У грудні того ж року виходить перший CD гурту — сингл «Мандри». Упродовж 1998-го Фома із командою концертують у Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Херсоні, Києві та Мінську. Навесні 1999-го «Мандри» виступають у Будапешті на фестивалі «Pepsi_Ziget», присвяченому 50-річчю Європейського Союзу. Українці концертують на фестивалі, гостями якого є, культові зіркі світової музики — Девідом Боуї, Бйорк, Лу Рідом, UB-40, Jethro Tull. Серед учасників європейського Вудстоку — іспанці, португальці, французи, бельгійці, чехи, словаки, ямайці.

«Абсолютно не має значення, якою мовою ти співаєш. Можна вільно співати у Європі українською, популяризуючи у такий спосіб рідну мову і рідну країну, і це сприйматиметься, оскільки у першу чергу люди відчувають музику і ритм» — каже Фома.

Влітку команда бере участь у міжнародних фестивалях «Rock-Київ» та «Слов‘янський базар» у Вітебську. Втім, такий насичений робочий графік не завадив музикантам відзняти новий кліп на пісню «Русалки».

У квітні 2000-го «Мандри» презентують перший повноцінний CD — альбом «Романсеро про ніжну королеву». Влітку хлопці разом із колегами із «ВВ» беруть участь у Міжнародному фестивалі української культури у польському місті Сопота. У вересні того ж року «Мандри» концертують на київському фестивалі «Рок-екзистенція».

У травні 2001-го «Мандри» вирушають у великий тур Польщею. Вроцлав, Варшава, Краків, Щецін, Глівіце, Білосток, Ольштин, Сопота та Люблін українських музикантів сприймають на ура.

Того ж року Фому запрошують виступити на фестивалі української культури у Лондоні. Компанію лідеру «Мандрів» у Великій Британії складають Олександр Пономарьов, Катя Бужинська, та Андрій Кравчук.

19 травня 2002-го «Мандри» вже у повному складі концертують в знаменитому лондонському клубі «Хіпподром» у рамках Фестивалю української культури у Великій Британії.

У вересні на українські телеекрани виходить нове відео гурту — анімаційний кліп «Орися».

17 жовтня 2002-го «Мандри» презентують новий компакт-диск «Легенда про Іванка та Одарку». Поряд з традиційними народними мотивами в альбомі чути ф'южн, реггі і навіть ґрандж. Хоча «Легенда…» містить усього три народні пісні, уся платівка пронизана духом та мелосом України, сплетенням гуцульських, буковинських та тюркських мелодій. Зокрема, у композиціях «Коломийка Дракула» та «Вітер-циган» насичення етносів таке, що тягне на визначення «волд-мюзік».

У травні 2003-го «Мандри» беруть активну участь у міжнародному фестивалі, присвяченому Дню Європи, який проходив тими днями у Києві.

У жовтні виходить нове відео гурту на пісню «Вітре-цигане». Услід за ним, навесні 2004-го з'являється нова відео робота на пісню «Калина».

14 липня «Мандри» беруть участь у першому міжнародному етнофестивалі «Країна мрій».

Восени 2004-го музиканти гурту стають активними учасниками Помаранчевої революції. Раніше написана «Не спи, моя рідна земля» часто лунає у ті дні на столичному Майдані.

10 липня 2005-го гурт виступає на другому етнофестивалі «Країна мрій». У вересні «Мандри» — знову звичні гості на київській «Рок-екзистенції».

1 лютого 2006-го у світ вийшов третій повноцінний компакт-диск гурту — «Дорога». Цього разу музиканти вирішили трохи поекспериментувати зі стилем диско, тож «Дорога» виявилася дещо ближчою до популярної музики, ніж до фолк-року. В альбомі — 12 пісень, з яких майже всі на слова і музику Фоми. Єдина «Коло млину» — народна пісня, поширена на теренах Центральної України. В альбом увійшли фолькові «Косачіна», лірична «Зозуля», «Гілка», «Ти в серці моїм», «Тінга лінга», ритмічні «Дорога», «Місто». Під впливом подорожей Португалією у Фоми народилася «Ріо Ріта». «Любов» — написана спеціально до короткометражного фільму «Христина і Денис танцюють танець діжкарів» із серії «Любов — це…», де Фома зіграв одну із ролей. Є патріотичні пісні: «Не спи, моя рідна земля» стала одним зі справжніх хітів помаранчевого Майдану.

Навесні 2006-го на телеекрани вийшли дві останні на сьогодні відеороботи «Мандрів» — «Не спи, моя рідна земля» та «Любов».

На сьогодні композиції «Мандрів» увійшли у кілька музичних збірок: «Революція на граніті» серії «Золоті рок-балади України», «Легенди химерного краю» серії «Антологія українського року», «Зоопарк Макларена», «Рок-екзистенція-2000». Гурт має власний офіційний сайт www.mandrymusic.com, де можна знайти інформацію про діяльність колективу, біографії музикантів, тексти пісень та багато світлин.

"Вік уніфікації дістався і до музики — мотивчики у наших виконавців все частіше множаться, наче на ксероксі, а незвичність і оригінальність просунуті продюсери оголошують комерційно невигідними. Народу подавай знайоме та пережоване. Гурт «Мандри» не лише нікого не копіював, але й створив власний оригінальний стиль — українського шансону, сільського романсу, якого раніше не існувало. Втім, заперечення приймаються. У будь-якому випадку, ніхто не дорікне, що «Мандри» грають штучну музику. Фолк — стиль, популярний у всьому світі, та й більшість сучасних зірок світової поп-естради не забувають у творчості свою національність." — «Факти і коментарі», 7 квітня 2000.

Є в музиці київського гурту «Мандри» якийсь особливий шарм, який заводить і під враженням якого перебуваєш дуже довго. Хтось списує це на її мелодійність і яскраві танцювальні ритми, інший — на орієнтацію групи на фольк, поєднаний із елементами року та міського романсу, ще інший — на якусь екзотичність, властиву творчості «Мандрів». — «Незалежність», 28 лютого-6 березня 2002.

Дискографія


  • «Мандри» 1998
  • «Романсєро про ніжну королеву» (2000, новий реліз 2002)
  •  «Русалки» (2000)
  •  «Легенда про Івана та Одарку» (2002)
  •  «Дорога» (2006)
  •  «Мандри у Країні Мрій» (live, 2007)

Фома - Сергій Фоменко

„Народився під сузір‘ям „Риб" у рік "Щура" в березні 1972 року. В підлітковому віці навчився грати на баяні та гітарі, співав, писав пісні та оповідання. Мандрував автостопом по великих містах України, Прибалтики та Росії. Після кількарічних мандрів повернувся до Києва. Працював двірником у Києво-Печерській лаврі, Софіївському соборі, гардеробником Археологічного музею, працівником сцени у театрі, ведучим радіопрограм. Серед захоплень - творчість Гоголя, Булгакова, Георга Тракля, Шагала, Піросманішвілі, Марії Примаченко, Параджанова, Бергмана, Віма Вендерса. Улюблені історичні постаті - Будда, Григорій Сковорода, Олександр Вертінський. Улюблені герої з книжок - Геккельбері Фінн та Дон Кіхот. Іноді малюю олією наївні сюжети. Живу і працюю в Києві”.

Льоня - Леонід Бєлєй

„Народився у другій половині 60-х років ХХ ст. в місті Київ. Вже з дитячих років відчув потяг до музики, а точніше до пісенного жанру. Улюбленими піснями власного дитячого репертуару були : "Калинка", "Там в дали за рекой", "Шел отряд по берегу" та інші. З перших років навчання в загальноосвітній школі потяг до музики збільшився до розмірів бажання навчитися грати на акордеоні. Закінчивши дитячу музичну школу, а також вісім класів загальноосвітньої школи, з полегшенням та великим задоволенням заховав власний акордеон в далекий куток і продовжив освіту у Київському технікумі радіоелектроніки. Але слава вітчизняних кумирів рок-музики того часу ("Машина времени", "Воскресенье", "Динамик", "Аквариум"…) дала поштовх до оволодіння модним серед молоді інструментом - гітарою. Ще навчаючись в технікумі, разом з друзями робив перші спроби зібрати рок-команду. Після технікуму була служба в армії та дуже різноманітна біографія в області працевлаштування. Працював на Київському центральному телеграфі, в одній з будівельних організацій, у Київському Молодому театрі, митним брокером солідної комерційної фірми. Але паралельно протягом усього цього часу музичної творчості не припиняв. В цей період брав участь у декількох музичних проектах київського андеграунду. В тому числі в записах пісень досить відомого андеграундним колам Фоми. Пізніше, дякуючи деяким обставинам, а точніше Долі, під дахом продюсерського центру "Астероїд" створюється група "Мандри", в складі якої граю на акордеоні. Але це вже історія, про яку ви можете дізнатись із прес-релізу групи”.

Андрій - Андрій Занько

„Народився 29 січня 1975 р. у місті Львів. У п’ять років переїхав жити до Києва. Завдяки батькові, у мене з дитинства формувався гарний музичний смак.У сім років пішов вчитись до музичної школи по класу ударних інструментів. Закінчивши школу, вступив до муз. училища. Через деякий час, саме із студентів училища створився колектив "Yellow Surrialism Limited", у якому брав участь. Після закінчення музичного училища мене запросили як барабанщика до групи "Tony Smith and Cowboy Band". У цей же період грав у музичному проекті "Samosaboyzz" . У червні 1998 року у складі групи "Tony Smith and Cowboy Band" брав участь на кантрі-фестивалі в Польщі, яка посіла четверте місце. Правда після цієї поїздки група припинила своє існування. Запрошення до групи "Мандри" сприйняв із великим задоволенням."

Чиж - Сергій Чегодаєв

„Народився у Києві 17.11.75 р. та виріс до 1 метра 76 см (без бас-гітари). Ще у шкільні роки грав у фольклорному, а за тим і в естрадному ансамблях на бас-інструментах. Після закінчення школи вступив до Вечірньої Музичної школи робітничої молоді ім. Стеценко. Після року навчання вступив до Київського Державного Музичного Училища ім. Глієра, відчуваючи самовіддане бажання стати музикантом . Музикантом став іще під час навчання. Був засновником таких музичних формацій як "Nepenthes" та "Samosaboyzz". У 1997 році об‘єднався з групою "Мандри". Займаюся педагогічною діяльністю та велоспортом. Одружений. Маю сина”.
В жовтні 1997 р. до групи приєднався акордеоніст Леонід Бєлєй, який доповнив пісні Фоми мелодійним колоритом. А також змінився перкусіоніст. Салман увійшов до складу "мандрівників" з повним „боєкомплектом” найрізноманітнішої перкусії. До сих пір «МАНДРИ», мабуть, єдина українська група, що має штатного перкусіоніста. У цьому оновленому складі колектив виступив на розігріві групи "Аукцыон" в київському ПК КМУЦА, в жовтні 1997 р. На жаль, виступ був не дуже вдалим і після нього, з різних причин, постало питання про подальше існування групи. Але знайомство музикантів з керівником щойно створеного продюсерського центру "Астероїд" та підписання контракту з ним, дає можливість "Мандрам" продовжити активну творчу діяльність.

Салман - Салманов Салман Мамэд Огли

„Місце народження - м. Баку, 13 серпня 1965 р. Народжений під знаком Лева , я почав свій автономний політ відразу після служби у Радянській Армії, де встановив рекорд округу по відсидці на гауптвахті. Жив у Пітері , звідки втік з причини зимності та відсутності дерев на вулицях. Київ полюбив раз і назавжди . До твердих життєвих позицій - "sex, drugs and rock‘n‘roll", додав розбірливість у пиві, нерозбірливість у жінках (тут вони чарівні всі) і наркотичну любов до футболу. До музики доторкнувся у 25 років. Переграв, проїздив, несучи на знаменах вищевказані принципи, всю Україну та сусідні держави. Бродяга у житті, живу в групі "Мандри" і радію”.

www.mandrymusic.com


 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска