|
АНДРІЙ КИРИЧЕНКО
Народився в 1976 в місті Харкові, Україна. Музично активний з 1991 як учасник рок-групи. З 1998 починає працювати з електронною музикою. У 2000 Андрій створює Nexsound як платформу для видання експериментальної музики з України. З 2004 Андрій - крос-жанровий експериментальний музикант, що об'єднує акустичну і цифрову естетики, шум і мелодії. До теперішнього часу під всіма псевдонімами Андрій видав близько 40 альбомів на таких лейблах як Spekk/Японія, Staalplaat/Нідерланди, Ad Noiseam/Німеччина, Zeromoon/США, Nexsound/Україна, та ін; має близько 50 видань в музичних збірках; спільні роботи з Francisco Lopez/Iспанія, Kim Cascone/США, Anla Courtis, Sara Lunden/Швеція, Jeff Surak/США, Kotra/Україна, the Moglass/Україна та ін.;
Живі виступи на фестивалях Club Transmediale, GARAGE, Information Wants to be Free, Being the Future/Німеччина, Ultrahang/Угорщина, SKIF/Росія, AudioArt та Unsound/Польща, Rx:tx/Словенія, Rixc/Латвія, Resistance/Словакія, Гоголь-фест/Україна та ін.
У 2006 номінований французьким Qwartz electronic music awards в двох категоріях "Відкриття" і "Найбільш багатообіцяючий музикант" і нагороджений в категорії "Відкриття". У 2006 - 2007 куратор фестивалю “Деталі Звуку”. Куратор українського журналу про сучасну музику “Гуркіт”.
ОЙРА
Жанр: український фольклор в автентичному звучанні, сучасні музичні обробці фольклору та їх стилізація, а також авторські пісні на поезію сучасних українських поетів (С. Жадан, М. Соколян, М. Макуха та ін.)
Склад:
Бреславец Галина – вокал;
Дудинська Наталя – скрипка;
Єфремов Юрко – бас, дульсімер, дримба;
Юха Петро – сопілка, двоянка, хулусі, гітара.
Лауреати виконавських музичних конкурсів і учасники багатьох фестивалів. Учасники музичних проектів з експериментальним театром-студією “Yara Art-Group”, “La Mama” Нью-Йорк, США; театром ім. Ванди Адольфівни; “Афродизиаки” з В. Морозовим і рок-групою “Мертвий півень”; із групою “Lюк”; учасники проектів Ігоря Цікури “Звалище архетипів, або монологи з Платоном” та „Еклезіаст інша абетка”. Учасники різних музичних, театральних і телевізійних українських проектів. У 2008 р. МА “Артвертеп” видала дебютний альбому гурту “Кроковоє колесо”.
Учасники групи мають професійну музичну освіту та більш 10 років займаються збором і глибоким вивченням музичного фольклору України. Галина Бреславець викладач кафедри українського народного співу й музичного фольклору Харківської Державної Академії Культури, Петро Юха музикант Харківської обласної філармонії, Наталя Дудинська музикант Харківського театру музичної комедії.
Що таке “Ойра”? Слов'янський Дух щасливої долі. А ще ввічлива форма звертання до людині в Японії. А може східно-сахалінська назва ялівця. Або такий варіант – ріка в Сибіру. А як вам таке: народності в Монголії й Китаю. Загалом, усі разом, різно-народне, різнодавне, але глобальне.