Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Інформація

Національний музей народної архітектури та побуту

Він гармонійно вписався в довколишній історичний ландшафт. Мальовничі краєвиди відтворюють і доповнюють історичне середовище різних реґіонів України. Тут можна побачити й осягнути всю Україну, якою вона була понад сто років тому.

Музей розташований на південній околиці Києва, серед зелених дібров стародавнього Голосіївського лісу, поряд з історичним селищем Пирогів – тому за ним закріпилась народна назва Музей у Пирогові.

Музей був заснований 6 лютого 1969 року з ініціативи громадськості, Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Нині музей є важливим науково-методичним центром України по вивченню матеріальної та духовної культури, її збереженню, патріотичному вихованню нації.

Зараз на території розміщено близько 300 унікальних пам’яток народної архітектури, датованих XVI ? XX століттями.

Тематичним планом створення Київського скансену передбачено показ народного будівництва з давніх-давен до сучасності: від найстарішої курної хати з с. Семари (1587 р.) Волинської області до сучасних українських будинків 60-70 років ХХ століття.

Архітектурний ансамбль музею охоплює всі історико-етнографічні регіони України: Середня Наддніпрянщина, Південь України, Слобожанщина, Полтавщина,Полісся, Карпати , Українське село 60-70-х р. ХХ ст.

В експозиції музею експонуються унікальні колекції вітряків, водяних млинів, кузні, колиба, парня, сільська управа, церковно-парафіяльна школа, садиба священика, шинок, крупорушка, хати, комори, клуні, сажі, курники, погреби тощо.

Незважаючи на те, що по всій Україні будували однакові типи будинків, господарчих та виробничих споруд, будівельні особливості кожного регіону мають ряд характерних рис, обумовлених не тільки природно-кліматичними умовами, але й етнічними традиціями.

У музеї діє три православні церкви, дві з них Київського патріархату та одна церква греко-католицького обряду. Завдяки їм набули духовного змісту щорічні народні свята: Різдво, Водохреща,Вербна неділя, Великдень, Зелені свята., Купала та інші.

В музеї вшановують загально-державні свята: день пам’яті Т.Г.Шевченка, день пам’яті Чорнобиля, день пам’яті жертв Голодомору, свято Незалежності України.

Кожні вихідні в музеї проходять свята та фестивалі, де можна відвідати етнографічні ярмарки та пройти майстер-класи по традиційним народним ремеслам, послухати українські пісні та навчитися народним танцям, прилучитися до традиційного трудового процесу (оранка, сівба,жнива).В музеї майже десяток постійно діючих виставок і кожного місяця відкриваються нові тимчасові виставки на базі експонатів музейного фонду та виробів народних майстрів.

Фондова збірка Музею налічує більше 70 тисяч експонатів декоративно-вжиткового мистецтва, знарядь праці, предметів побуту, серед яких є значна колекція ікон, рушників, одягу, кераміки, народних інструментів.

Музей – улюблене місце відпочинку киян та гостей міста. За один день його не обійдеш, не побачиш. Тож сюди повертаються, щоб відкрити для себе старовинну Україну.

 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска