Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Статті Інформація

Автори / Роксолана / «Свято танцю» – це все одно, що кохання

Є люди, для яких танець, – це все одно, що повітря. Адже, насправді, не можна не дихати! От і не танцювати теж ніяк не можна.

Такі люди танцюють буквально всюди, де тільки з'являється така можливість. Деякі з них днями зібралися у славному Новомосковську, яке саме по собі перевантажений танцюристами. Маленьке місто вміщує на своїй території школу хіп-хопу «Funked heads», студію сучасного танцю БОМОНД і танцювальну компанію «Bomond Dance Company» і ще безліч колективів у складі Творчої спілки «Майбутнє хореографіїї», які мало того, що складають креативний актив і регулярно балують глядачів концертами, так ще й організували фестиваль.

«Свято танцю» - далеко не перший фестиваль сучасної хореографії, який проводиться у Новомосковську силами місцевих танцювальних шкіл.

Але в 2009 році він вперше за свою п'ятирічну історію набув статус мультиформатного і став дійсно масштабним. Як кажуть, «розширив кордони».

Все почалося суботнім ранком 5 грудня. З 10:00 до 13:00 проходив workshop – серія майстер-класів від авторитетних і титулованих майстрів хіп-хоп культури за трьома провідними напрямками. Кияни Володимир "Blaze a.k.a Вобр " Образцов і Олександр «Sanchez» Мостовий провели класи з Hip-hop і House відповідно, а b-boy Bulka з Дніпропетровська показав Breakdance. Тут у танцюристів була можливість підвищити свою майстерність, завдяки досвіду і професіоналізму викладачів.

За регламентом о 13:00, а реально ближче до 14 почалося те, заради чого багато хто приїхав з Дніпропетровська, Запоріжжя, Кривого Рогу та Києва до Новомосковську, а саме баттли. New-Moscow battle судили ті ж метри, які давали майстер-класи: "Blaze a.k.a Вобр ", «Sanchez» і b-boy Bulka. Ну а категорії, як можна здогадатися, були такими: Hip-hop 1x1, House 1x1, Breakdance 1x1. Все це під звук DJ Mr Cut, DJ Golden Boy і DJ Steady-Rock, а також коментарі та фрі-стайли від MC Паравоза. Ще одна фішка заходу - screth-show у виконанні DJ Stas-Ua. У результаті хіп-хоп баттли вийшли практично справжні, вуличні. І навіть не дивлячись на те, що через погодні умови, вони проходили у закритому приміщенні, судилися все одно згідно із законами вулиць. З півфіналів вийшли, звісно, найсильніші, щоб face to face зійтися у фінальних баттлах. Цікаво, що в номінаціях фіналів Hip-hop і House протистояли одні й ті ж: Olcha з Києва і дніпропетровець Dix. Хоча в House все могло скластися інакше, якби фортуна трохи ширше посміхнулася третій фіналістці, киянці Kate. У Breakdance вирізнилися майстерністю Мінік (Запоріжжя) та Hammer (Кривий Ріг).

На цьому свято танцю, звичайно, не закінчилося. О 19:00 на сцені ПК Металургів почалася програма перформансів від хореографів Ірини Матвієнко і Юліани Пугіної (студія сучасного танцю БОМОНД), Дмитра Горошко (танцювальна компанії «Bomond Dance Company»), Олександри Матвієнко (школа хіп-хопу «Funked heads»). Тут теж не обійшлося без «родзинки». Цього разу нею стала прем'єра дитячого танцювального спектаклю "Квітка-7цвітка" від хореографів Творчої спілки "Майбутнє Хореографії" Анети Виставної, Зої Темяшевої і Катерини Черкасової.

Коротше кажучи, як завжди дуже багато прем'єр. Навіть не дивлячись на велику кількість сценічних новинок, вдячні глядачі явно чекали чогось іще. Відповідь на питання «чого саме?» не примусила на себе чекати. Організатори цього разу пішли проти законів вулиці, та й проти законів традиційного «Свята танцю» теж, і на завершення концерту влаштували фінал денних баттлів просто на сцені. З одного боку – підтримка зали явно пішла на користь батлуючим. З іншого – якось дуже пафосно вийшло: ніби битва вуличних танцюристів, а проходить чомусь на великій сцені під прицілом софітів. Як би там не було, а перемога розподілила фаворитів так: у номінації Hip-hop кращим став Dix, в House – Olcha, лідером Breakdance жюрі визначило Мініка.

Далі на всіх охочих, а насправді «своїх», чекала after-party в клубі «Печера», подробиці якої залишимо не для преси.

Перший всеукраїнський мультиформатний фестиваль у Новомосковську в цілому пройшов позитивно. В міру масштабно, в міру гучно (завдяки значному переліку медійних партнерів), для глядачів – незвично, для учасників – прогресивно. Адже останнім – тільки дай привід потанцювати.

Для когось танець – це все одно, що кохання. Як, коли, де – байдуже і чим більше, тим краще. Найважливіше – з ким.

Ксеня Roksolana Горобець

 
 

Додав Art-Vertep 10 грудня 2009

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска