Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Статті Інформація

Автори / Мистецька аґенція Арт-Вертеп / Гарячі танці холодної зими: етно-ф‘южн вечорниці, дубль другий

Що найкраще робити сніжного суботнього вечора в проміжку між Різдвом і Водохрещем? Правильно, йти на вечорниці!

16 січня в Дніпропетровську відбулися вечорниці в стилі етно-ф‘южн, що стали ніби продовженням вечорниць на Миколая. Того разу через негоду та хворобу не всі змогли на них потрапити, тож цієї забави з нетерпінням чекали не лише прихильники етно-музики, а й самі музиканти – дніпропетровський «Вертеп», київський фольклорний ансамбль «Божичі» та полтавський «Контрабас».

А чекати дійсно було на що. Гарні дівчата, сидячи долі в куточку, навчали всіх охочих робити ляльок-мотанок, плести з бісеру й виробляти повстяні іграшки; тут же можна було розмалювати етнічними візерунками обличчя або інші частини тіла ;).

Автентично-пісенні «Божичі» розпочали вечорниці колядками, зібраними в експедиціях по дніпропетровщині, перемежаючи їх жартами та цікавими історіями. Непомітно пісні переросли в майстер-клас із народних танців, до якого «Божичі» невимушено залучали всіх охочих.

Відхекатися від танців не дав гурт «Вертеп», котрий щедрівками покликав глядачів і слухачів до другої зали, де відбувалася концертна частина вечорниць. Лунали обрядові пісні, віншування, пісні на слова сучасних поетів та найпопулярніші народні пісні з нового альбому «Співаник». Тут уже навіть ті, хто під час традиційних танців колупав піч, брали участь в загальному шалі: підтюпували, плескали в долоні й пускали бісики очима на більш активних сусідів.

Жаданий відпочинок прийшов разом із конкурсами, зокрема на колективне плетіння коси та найкращий анекдот. Як з‘ясувалося, цікавих українських анекдотів дніпропетровці знають мішок і ще маленьку торбочку :)

Закінчив концертну частину гурт «Контрабас» - троє молодих полтавців без контрабасу, проте з бухалом, дримбою, гребінцем і сокирою. Це неймовірне поєднання не змогло залишити байдужим нікого, так що навіть найпасивніші слухачі поступово ставали активними учасниками забави.

Власне, розказувати про вечорниці – все одно, що нюхати фотографії квітів. Тож агов, хто проґавив вечорниці?! Подивіться хоча би фотографії та не відмовляйтеся від наступної нагоди зарядитися позитивною етно-енергією. А вона скоро буде, слідкуйте за анонсами!

Фотозвіт від Марії Винарської

 
 

Додав Art-Vertep 18 січня 2010

Про автора

Мистецька Агенція «Арт-Вертеп» - громадська організація, заснована у 2001 році. Діяльність Аґенції охоплює всі напрямки сучасного мистецтва: музика, кіно/театр, література, образотворче мистецтво; ярмарки, спортивні змагання, історичні

Автори пов'язані с новиною

Гурт мандрівних дяків Вертеп , Божичі , Контрабас

 

Коментарi

Nusya
18 січня 2010

джінджі-рінджі :))
було отмєнно!

19 січня 2010

Дуже сподобалось. Колоритні. симпатичні й голосисті "Божичі", драйвовий і не менш голосистий "Вертеп", ще зі святкування Купали на Монастирському острові люблений мною "Контрабас" - усі були просто чудові. Організаторам, учасниками, майстриням і виконавцям - щире "дякую".

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска