Увійти · Зареєструватися
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Статті Інформація

Автори / Юрій Андрухович / Мандрує та смакує самогон на «Цинамоні»

Патріарх сучасної української літератури Юрій Андрухович часто переїжджав з одного міста в інше, можна навіть сказати - змінює країни, як рукавички. Проте ніде довго не засиджується, тому що «завжди хоче чогось нового». Його улюблена пора року – літо, а найеротичніший колір – зелений. У Дніпропетровську Юрій Андрухович презентував свій спільний із польським гуртом «Карбідо» проект «Цинамон» та перед концертом поспілкувався з журналістами

Звуки «корицевих крамниць»

- Юрію, «Цинамон» - другий альбом, який Ви випускаєте спільно із гуртом «Карбідо». Звідки така екзотична назва платівки?

- «Цинамон» – своєрідна данина пам’яті польському письменнику Бруно Шульцу. Альбом зроблений на основі його твору - «Цинамонові крамниці». У перекладі з української назва може звучати ще як «корицеві крамниці». Хоча, коли я писав свої вірші, то ще не читав жодного твору цього письменика, вони були недоступні. Проте мені замало переповідали про нього, і я міг уявити світ Бруно Шульца та відобразити якусь його частину у віршах. Символічно, що наш перший диск мав назву «Самогон», а другий - «Цинамон». Під час подорожі ми вже декілька разів встигли почастуватися самогоном, настояним на цинамоні. Рекомендую всім спробувати. Також плануємо зробити ще третій проект, який називатиметься «Абсент».

- Платівка не з дешевих. Чому «набиваєте ціну»?

- Справа в тому, що крім 12 віршів у моєму виконанні, на платівці знаходяться праці з циклу «Індія». Зокрема там є кілька шматків моєї прози під музичний супровід «Карбідо». Це два уривки з твору «Центрально-східна ревізія». Доволі несподіваний експеримент, тому що прозу під музику ми ще не читали. Після довгих вагань вирішили цю частину концертної програми не включати.

Із польським акцентом

- Скажіть, як у Польщі сприймають Ваші альбоми? Місцева публіка відрізняється від української?

- Перший альбом «Самогон» завоював прихильність поляків, проте особливого захоплення не спостерігалося. «Цинамон» став немов би вибухом для всіх шанувальників. Рецензії на нього з’явитися в усіх часописах, присвячених рок-музиці. Музичні критики дали йому найвищу оцінку. У травні поїдемо з цією програмою до Польщі, там передбачається більш видовишніше та масовіше дійство.

Історії в алфавітному порядку

- Музика надихає Вас на написання творів? Під які композиції краще творити?

- Буває по-різному, в залежності від настрою. У будь-якому випадку слова не повинні відволікати від написання, тому частіше вмикаю якусь інструменталку. «Перверзію», наприклад, я писав під давню європейську музику, зокрема Вівальді. Люблю твори середньовіччя, ренесансу, бароко. Завдяки технічному прогресу можна записати музики на 15-20 годин та спокійно працювати, ні на що не відволікаючись.

- Письменник Юрій Андрухович незабаром чимось порадує своїх читачів?

- Зараз у мене літературна перерва. Але я маю надію, що наприкінці року вийде нова книжка. У ній в алфавітному порядку буде розповідатися 111 історій про 111 міст світу, в яких я побував. Частина, присвячена Дніпропетровську ще готується. Під час нинішньої поїздки саме хотів уточнити все, що потрібно для історії.

Юлія Ужва, «Вісті Придніпров‘я»

Фотозвіти з презентації в Дніпропетровську:

Від Марії Винарської
Від Сергія Гунази

 
 

Додав Art-Vertep 23 квітня 2010

Про автора

Поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент АУП.

Автори пов'язані с новиною

АртПоле

 

Коментарi

kirpich
23 квітня 2010

no comment!!!

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска