Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Інформація

Автори / Фестиваль Старе Місто / Вибухове розмаїття смаків та стилів

Фестиваль «Старе Місто 2010», що вже відомий як свято різноманіття музичних вподобань, 22-го травня зібрав у Львові мало не всіх у країні прихильників справжньої живої музики. Організатори поставили собі за мету зробити цю подію кращою за минулорічний фест, де гурт Gogol Bordello виступив в Україні вперше на великій сцені, котрий став чи не найяскравішою акцією фестивального літа-2009. Лайн ап «Старого Міста 2010» підготували справді вибуховий.

Розпочинав фестиваль DJ Scratchy, сет котрого можна було в березні почути на пре-паті фестивалю в Києві. Це справді культовий діджей, який починав свою кар’єру з рок-дискотек 70-х, а сьогодні в його послужному списку співпраця з The Clash, The Pogues, Iggy Pop, The Ramones, Blondie ну й уже знайомими Gogol Bordello. Власне, зараз DJ Scratchy тісно співпрацює з британським гуртом The Urban Voodoo Machine, котрий вийшов на сцену наступним. The Urban Voodoo Machine за визначенням журналу Classic Rock є найкращим лондонським лайв-гуртом. Справжні англійські фріки в червоних сорочках та чорних костюмах, а поготів один з барабанників, шкіра котрого була пофарбована на зелено, показали театралізоване кабаре-шоу та живий незавуальований рок-н-рол. Після кількох виходів на біс музиканти розчинилися із натовпом у фан-зонах, де залюбки спілкувалися з усіма охочими, відриваючись під музику тих, хто був на сцені.

А там уже лунали перші акорди моряцьких пісень канадського селтік-панк гурту The Dreadnoughts. Як виявилось, у хлопців з Ванкувера є чимала кількість прихильників в Україні, котрі знають мало не всі їх пісні.

Далі була витримано досить довгу паузу. Все сповіщало: зараз станеться щось, що абсолютно відрізнятиметься від попереднього. На сцені якраз чекали виходу Кріса Корнера, в минулому фронтмена легендарного Sneaker Pimps, а тепер гурту, який створив чи не найбільший попередній ажіотаж що до виступу на фестивалі. А саме IAMX, назву якого скандували кілька разів перед виходом музикантів. Феєричні костюми вабили око, а шоу змусило увесь стадіон «Україна» шаленіти та емоційно сприймати кожну витівку харизматичного Кріса та ексцентричної клавішниці Джанін. Спеціально для відеоінсталяцій IAMX було встановлено величезний екран десять на п’ять метрів, що загалом компенсувало виступ гурту за світлої пори. Дощ, який почався під час виступу, підсилив справжній настрій музики англійців. Це насправді той рідкісний випадок приїзду в Україну актуальної у європейському музичному контексті групи. І хоча було багато суперечок щодо випадання стилю музики IAMX стосовно інших учасників фестивалю, розрахунок організаторів був вірним і спрацював на всі сто. Вони привернули до фестивалю увагу дещо іншого слухача.

Бурхливі танці, котрі почалися із початку виступу маестро Горана Бреговіча та його Wedding and Funeral Band, дали змогу відчути всю таємничу глибину драйву музики з етнічним корінням. Горан Бреговіч представив нову добірку вже відомих та незнайомих пісень - «Alcohol». «Це музика, котра сприяє вживанню алкоголю» - зазначив Горан, та попри це, вона п’янить сама по собі. Композитор та музикант Горан Бреговіч вкотре об’єднав у єдиному танку таких різних людей, адже, за його словами, музика з’явилася раніше, ніж мова чи інші засоби спілкування. Завершував музичне свято всіма знаний «Океан Ельзи», котрий відіграв у Львові перший концерт в рамках туру на підтримку свого нового альбому «Dolce Vita».

«Старе місто», що починався як пивний безкоштовний фестиваль у 2007-му році, виріс у справжній міжнародний європейський фест. Як довели організатори, з кожним роком він безупинно росте та набирає дедалі більшого розмаху.

Олег Худий спеціально для Арт-Вертепу
Фотозвіт від Марії Винарської

 
 

Додав Art-Vertep 25 травня 2010

Про автора

.

Автори пов'язані с новиною

Океан Ельзи

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска