Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Валер`ян Підмогильний / Підмогильний-фестМистецька агенція «Арт-Вертеп» розпочинає новий арт-сезон в рідному місті! Сьогодні, 23 вересня 2010 року, Сергій Жадан представить свій новий роман «Ворошиловград» в музеї «Літературне Придніпров’я» та . Крім цього, Сергій Жадан, спільно з МА «Арт-Вертеп» та координатором ГРАДу Андрієм Денисенком започаткує новий літературний проект «Підмогильний-фест»!

2 лютого 2011 року Україна святкуватиме 110-річний ювілей Валер’яна Петровича Підмогильного, який народився в селі Чаплі (нині в межах Дніпропетровська).

Його називають феноменом в українській літературі ХХ століття: майстер оригінальної прози, митець-філософ, перекладач з французької творів Франса, Бальзака, Мопассана, Флобера, Золя, Дідро, Вольтера, Гельвеція, Мальро… Обізнаний, як ніхто з українських письменників 1920 – 1930-х рр, на філософії Ніцше, Спінози, Канта, Шопенгауера, Фройда, К’єркегора, Підмогильний одним з перших в Європі став провісником „філософії існування”.

Ще в 1991 р. під час святкування 90-річчя з дня народження письменника творча інтелігенція міста ініціювала увічнення пам’яті талановитого земляка, репресованого і розстріляного в 1937 р. Пропонувалося установити меморіальні знаки на стінах будівель реального училища (нині 2-й корпус ДНУ), де вчився письменник, та першої української школи (нині музей «Літературне Придніпровя»), де він учителював. До 100-річчя Підмогильного (2001 р.) такі знаки були створені: для 2-го корпусу ДНУ скульптором В. Наконечним, для музею – художником О.Нем`ятим. Однак з невідомих причин до монтажу справа не дійшла. І сьогодні дніпропетровські митці та науковці ініціюють звернення до міської влади з проханням повернути ім`я В.Підмогильного його рідному місту. Серед них поет Віталій Старченко, письменниця Надія Тубальцева та інші небайдужі громадяни нашого міста, що вимагають назвати одну з центральних вулиць Дніпропетровська іменем Валер’яна Підмогильного.

За підтримки Андрія Денисенка (координатора ГРАД) в рамках мистецької акції «Підмогильний-фест» в жовтні-листопаді 2010 року вперше з презентаціями нових книжок, до Дніпропетровська завітають Юрій Винничук. А в 20-х числах жовтня, в музеї «Літературне Придніпровя» відбудеться всеукраїнський літературний фестиваль «Підмогильний-фест». Крім дніпропетровців у фестивалі візьмуть участь провідні письменники, поети та літературознавці з Києва, Львова, Харкова, Івано-Франківська.

Сергій Жадан – Для мене, катеринославець Валер’ян Підмогильний, ще й харків’янин! Він створив перший урбаністичний твір в українській літературі, тим самим наблизивши її до європейських літературних процесів.

Тимофій Хомяк – Дуже прикро, що сьогоднішня міська влада, позиціонує наше місто з «пающімі трусамі», запрошуючи їх на святкування Дня Міста, нав’язуючи молоді «несмак» та витрачаючи бюджет на «безкультур’я». Проводячи культурно-мистецькі заходи в рідному місті, ми формуємо світогляд нового українця, який вже завтра, не помилиться з вибором обираючи чергового політика. Між іншим, коли ввести в пошук у Googl`і «корпус ДНУ, проспект К. Маркса, 36» - першим посиланням випаде стаття на Вікіпедії про Валер’яна Підмогильного, який навчався за цією адресою тоді ще в Реальному училищі. Цікаво чи знають про це сьогоднішні студенти?

Андрій Денисенко – Кожне місто світу цінує та зберігає пам'ять про своїх героїв! Якщо ж тому чи іншому місту не пощастило мати свою «візитну картку» - вигадується міф, створюється образ. Дніпропетровську не треба нічого вигадувати – у нас є Підмогильний. Наша національна гордість!

 
 

Додав Chyzh 25 вересня 2010

Про автора

Валер'ян Петрович Підмогильний (*2.02.1901, Писарівка - 3.11.1937, Сандармох) — український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського "розстріляного відродження".

Автори пов'язані с новиною

Сергій Жадан , Віталій Старченко , Тимофiй Хомяк , Надія Тубальцева

 

Коментарi

26 вересня 2010

Шановні, хто у вас брендінґом займається? Назва фесту геть не звучить :(
"Как ви лодку назовьотє..."

Chyzh
04 жовтня 2010

:) ви не праві :)

06 жовтня 2010
Я

Готи і емо просто у захваті

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска