Автори / Мистецьке об'єднання Дзиґа / «Impro» (імпровізаційний театр) у «Дзизі» та на «ФортМісії»
1липня о 14.00 у «Квартирі 35» (вул. Вірменська,35 .«Дзиґа»,2-ий поверх) показ результатів майстер-класів «Impro» (театр імпровізації), які тривають із 25 до 30 червня 2011 року у Львовів рамках проекту L ².
Опісля «Improv» відправляється на фестиваль «Fort.Missia», де2 липня влаштовуватиме імпровізаційні інтерактиви.
"Театрімпровізації" або "імпровізований" у скороченні називають також"Impro". Чудово функціонує в роботі із молодими адептами сценічного мистецтва, професійними акторами, а також з людьми, котрі у жодний спосіб не пов'язані з театром. "Impro" вчить розумінню і створенню структури драматичної вистави, формує особистість, розвиває уяву, спонукає до креативного мислення, інтегрує групу, вчить співпраці і покори ". Impro" був створений в шістдесятих роках як форма навчання для актора, але швидко було виявлено його оригінальність і сценічну привабливість. З тих пір цей вид театру без реквізиту, костюмів, декорації, а також без сценарію і режисера, але з великою порцією спонтанності і гумору здобуває щораз більше коло прихильників по всьому світу.
Майстер-класи проводять:
ArkadiuszZi?tek– театральний діяч, з 1989 року пов’язаний з багатьма театральними групами з люблінської землі. З 2001 працює у берлінській асоціації Interkunste.Vу якості мистецького керівника, режисера, актора. Декілька років тому разом із MikeHughes(UncalledforImprov) провів один із перших у Польщі майстер класів improv, який став імпульсом до динамічного розвитку цього жанру у Польщі.
Przemys?awBuksi?ski– випускник Анімації Культури Ягеллонського Університету. Веде заняття з WarsztatówTeatralnychна відділі PedagogikiiPsychologii(AiMK) UMCS, WarsztatyTeatralnewInstytucieKulturoznawstwaUMCSу Любліні , а також WarsztatyImprowizacjiTeatralnejwCentrumKulturyу Любліні. Засновник групи "NoPotatoes"
Довідка:
Impro– це театральна форма , що повстала в англійському і американському театрі в шістдесятих роках двадцятого століття. В даний час є популярною в усьому світі. Базується на методах роботи, які створили Viol? Spolin(американська школа) і KeithJohnstone(школа англійська).
Будує театральну виставу на очах глядача, використовуючи, зокрема, різні форми імпровізації, методи і структури розповіді та форми пантоміми. Така форма імпровізації використовується в багатьох театральних школах, оскільки збільшує креативність і творчі можливості студентів, об'єднує групу, вчить співпрацювати і реагувати на іншу людину на сцені.
Дозволяє краще зрозуміти природу театральної постановки, де актор є повноправним учасником і співавтором. Збільшує усвідомлення тіла. Вчить драматичних структур і дозволяє використовувати їх під час вистави.
З цієї причини є цікавою як для актора, так і для майбутнього драматурга. З такої театральної школи виводиться чимало відомих акторів, зокрема це RobinWilliamsiAlanAlda. Існує багато напрямків імпровізаційного театру: короткі і довгі комедійні форми, мюзикли та імпровізація експериментальна. Імпровізаційний театр добре справджується( не дуже гарне слово, але дослівно – правильно, щось кращого не можу придумати) також у роботі з аматором. Майстер класи, які проводять досвідчені інструктори допомагають зінтегрувати групу, дозволяють руйнувати кордони між людьми і сценічний страх ..
L ²- це є культурно -мистецька співпраця Любліна і Львова, в процесі якої передсім зустрінутьсяпредставники "молодого" , шукаючого, незалежного, альтернативного, актуального, сучасного мистецтва і культури. Безпосередній контакт осіб з подібними професіями, мріями, творчими пошуками повинен бути приводом для обміну ідеями, знаннями, досвідом, „know-how”в галузі мистецтва і культури, що у перспективі послужить до створення місцевих громад(співтовариств) в Центральній і Східній Європі.
Додав Sh.Ocean 29 червня 2011
Про автора
Є такий осередок, який більш ніж кафе, ніж галерея, ніж клуб, ніж продюсерський центр… Це місце, де можна реалізуватися, що, власне, і відбувається.