Автори / Брати Капранови / Як українці доганяли і переганяли поляків (фоторепортаж)
У Польщі, на Мазурських озерах відбулася традиційна для тієї країни вітрильна регата, у якій змагаються журналісти. Цього року вона дістала статус міжнародної, бо вперше за 18 років її історії у змаганнях взяли участь іноземці. Цими іноземцями виявилися представники української журналістики, які прибули туди стараннями Польської організації туризму в Україні.
Серед чотирьох яхтсменів опинився й кореспондент УНІАН, який, щоправда, фотокамерою володіє краще, ніж керує яхтою. Тому змагався переважно на березі – з польськими репортерами, котрі знімали вітрильні перегони.
Капітаном своєї команди ми обрали представника туристичного журналу “Мандри”, Василя Біленка, який принаймні розбирається в заплутаній вітрильній термінології і навіть (я сам це бачив) ходив на яхті по морю. Ще двоє учасників – відомі публіцисти й письменники брати Капранови – представляли як “Мандри”, так і самих себе. Віталій і Дмитро мають яхту на Дніпрі і, як стверджують, раніше брали участь у якихось змаганнях на воді.
Загалом у регаті взяло участь 42 команди: 41 – з Польщі й одна – з України. Тривали перегони три дні й принесли українцям як розчарування, так і задоволення. Першого дня з’ясувалося, що на таких вітрильниках раніше з нас взагалі ніхто не ходив, тому скромно промовчу про початкові результати… Другого дня був штиль, потім гроза і шквал, і до нашої підгрупи черга так і не дійшла – змагання перенесли на завтра.
І нарешті, майже перемога – порівняно з першим днем… Ми набралися досвіду й у своїй підгрупі прийшли сьомими. Загальне місце – п’ятнадцяте (із 42). Чим не перемога, якщо врахувати, що більшість польських учасників змагань зросли на тих озерах і щороку проводять на яхтах відпустку?
Принаймні українську команду впізнавали ледве не всі Мазури. У нас брали інтерв’ю, нам наливали пиво зі знижкою, ми були гвіздком програми…
Першого шляхом жеребкування нам випала яхта №10. У ній був якийсь ґандж , який дуже нас розстроїв. Яхту потім замінили.
Українці (у червоних футболках) вириваються вперед...
Глядачі та вболівальники на березі...
Так виглядає містечко Миколайки, де проходили змагання.
Це не автомобіль, а прогулянковий моторний човен ("моторівка").
Після змагань команда відпочивала, набиралася сил.
Володимир Ільченко
Фото автора
http://www.unian.net
Додав Art-Vertep 18 серпня 2011
Про автора
Брати Капранови. Народилися 24 липня 1967 року в Дубосарах, Молдова. Закінчили Уральський політехнічний інститут і радіотехнічний факультет Московського енергетичного інституту.