Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Інформація

Автори / Людмила Мещерякова / Репортаж Оксани Зими. Телеканал "Чернівці". НОВУ КНИГУ ЮРІЯ АНДРУХОВИЧА "ЛЕКСИКОН ІНТИМНИХ МІСТ" ПЕРШИМИ ПОБАЧИЛИ ЧЕРНІВЕЦЬКІ ЖУРНАЛІСТИ

 

На сайті телеканалу "Чернівці" зявилася інформація про прес -конференцію Ю. Андруховича
 
http://mtrk.com.ua/news/20101-----q--q----.html
"Нову книгу Юрія Андруховича "Лексикон інтимних міст" першими побачили чернівецькі журналісти. ЇЇ презентація відбудеться через три дні у Києві, а сьогодні у чернівцях видавці нової прози Андруховича  спілкувалися із представниками ЗМІ. Видавцем книги є міжнародний поетичний фестиваль "Meridian Chernowitz". І хоч поетичний фестиваль не є, власне видавцем, але має книжкові проекти, то погодився на такий експерисмент. І як зізналися видавці,   - вони щасливі, що на цей експеримент погодився і сам Андрухович.
 
«Лексикон інтимних міст» - це 111 есеїв про 111 міст, які у різні часи відвідував автор. Книжку важко жанрово охарактеризувати, - говорить редактор книги Олександр Бойченко. «Можна назвати її романом у фрагментах, чи збіркою окремих текстів».  Тексти у книзі складені в алфавітному порядку – від Аару до Ялти. Це оповідання, нарис, іноді лірична, іноді комічна пригода. Книгу, зі слів редактора, можна читати по порядку, а можна довільно, все рівно в результаті складеться цілісність автора – цілісність його подорожей світом.
 
Олександр Бойченко, редактор книги: «Читач може собі вибрати: почати спочатку з українських міст, потім польські міста, німецькі, або рухатися зі сходу на захід. Або ж  - рухатися у цифровому порядку. Бо часом є вказано, або ж завжди вказано, в якому році відбувалися події від 1965 до 2009. Тому можна рухатися у цифровому порядку».
 
Міняти місцями абзаци, компоненти було виключено, - розповідає редактор, хоча б тому, що вже є алфавітний порядок. Всі редакторські виправлення корегував із автором, але щось йому таки вдалося змінити у книзі: «Серед цього всього найсмішніше було те, як я йому додав матюків у книгу. В ній майже їх не було (і тепер мало), але чавсами я якийсь там "чорт забирай" додавав "... твою мать", щоб не було весь час "чорт забирай. Якщо зустрінете якісь такі вирази, то це, переважно, моя заслуга».
 
Першими книгу побачать київські журналісти завтра, а презентуватимуть її у столиці 11.11.2011. Після презентації книга продаватиметься у 111 книгарнях і коштуватиме 111 гривень. При чому, як пообіцяли видавці,  - вони контролюватимуть  остаточну ціну.
 
Святослав ,  видавець: «Ми як видавництво будемо контролювати остаточну ціну. Якщо ви зайшли у книгарню і побачили вищу ціну, то не купуйте, бо в сусідній книгарні вона має коштувати 111 гривень».
 
Витоків  авторської гри цифр видавці не знають. Однак, як зізнався редактор Олександр Бойченко, - йому відомо, що Андрухович в принципі любить такі цифрові ігри, любить відшукувати в цьому якісь збіги або ж  містичні натяки.
 
У Чернівцях книгу можна буде побачити на презентації 13 листопада, до речі, як пообіцяли видавці,  - на перезнтації її продаватимуть дещо дешевше, ніж у книгарнях."
 
Оксана Зима. Телеаканал «Чернівці».

 
 

Додав Людмила Мещерякова 09 листопада 2011

Про автора

неповна вища освіта - не ходила в дитсадочок:) 1999-2004 Чернівцький національний університет ім. Ю.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска