Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Статті Інформація

Автори / Маріанна Кіяновська / Найкращі дитячі автори в Донецьку

До Донецька завітають автори найкращих україномовних книжок для дітей, фіналісти першої недержавної, незалежної премії для дитячих письменників «Великий Їжак» – Марина Павленко, Сашко Дерманський, донеччанин Олекса Росич, Дзвінка Матіяш і Валентин Бердт.

За словами ініціатора та директора премії Маріанни Кіяновської, «Великий Їжак» – майданчик для сучасних письменників, які пишуть для дітей українською мовою. Усі твори – оригінальні та «свіжі», передруки і переклади до участі не приймаються. Пані Маріанна стверджує, що премія унікальна за своєю концепцією. «В райцентрах, малих містах та у селах бібліотеки укомплектовані книгами щонайменше 30-річної давності. Тоді як сучасна дитяча література бере до уваги сьогочасні реалії, новітню дійсність. І справа не в мобілках чи комп’ютерах. Герої сучасних дитячих книг живуть проблемами і стосунками теперішнього світу. І їх вибір є для дітей цілком актуальним, вчинки є для них зрозумілими. Саме такі тексти, як свідчить досвід, і цікавлять малих читачів», – підкреслює Маріанна Кіяновська. 

Особливість цієї премії ще й у тому, що книжки до участі у конкурсі можуть номінувати не тільки видавництва чи письменники, але й читачі, повідомляє Донецький прес-клуб. У сезоні 2011-2012 року на розгляд журі було подано понад сто книг. Тридцять з них увійшли до довгого списку, а потім було оголошено дев’ять фіналістів. Це «Тьотя Бегемотя» Юрія Бедрика, «Мій друг Юрко Циркуль» Валентина Бердта, «Віршів повна рукавичка» Василя Голобородька, «Зелена квітка тиші» Михайла Григоріва, «Чудове Чудовисько в Країні жаховиськ» Сашка Дерманського, «Казки П’ятинки» Дзвінки Матіяш, «Джованні Трапатоні» Олекси Росича, «Русалонька із 7-В» Марини Павленко та «Баламутники» Романа Скиби. 25 травня 2012 року таємним голосуванням журі буде визначений переможець, який отримає 10 000 грн.

 
 

Додав ceny bab 24 квітня 2012

Про автора

Маріанна Кіяновська — поетеса, перекладач, критик і літературознавець, координатор Львівського осередку АУП. Народилася у місті Жовква Львівської області. 1997 року закінчила Львівський національний університет (українську філологію).

Автори пов'язані с новиною

Дзвінка Матіяш , Роман Скиба , Марина Павленко , Олекса Росич , Олександр Дерманський , Валентин Бердт, Яна Бердт , Маріанна Кіяновська

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска