Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Інформація

Автори / Літературна експедиція по Дніпру Літературний теплохід / Українські та російські письменники відправляться в "Літературну експедицію" по Дніпру

Російсько-український мистецький проект "Літературна Експедиція" за участі провідних літераторів, журналістів, істориків з обох країн вже відвідав Київ та Канів,  Кременчук, сьогодні (25, 26. 05): Дніпропетровськ, на черзі: Запоріжжя (28, 29.05), Херсон, Миколаїв, Одеса!

Мистецька аґенція "Арт-Вертеп" рекомендує відвідати заплановані проектом заходи.

Українських літераторів представлятимуть Ірен Роздобудько, Юрко Винничук, Борис Бурда, Сергій Жадан та інші. Також участь в акції планують взяти відомі українському читачеві російські письменники Олена Костюкович, Марія Вайсман, Максим Амелін, Олександр Кабаков, головний редактор журналу «Російський репортер» Віталій Лейбін, літературний критик, публіцист Олександр Архангельський. Загалом, в експедицію вирушає більше 50 учасників.

Як повідомив на прес-конференції перший заступник керівника Федеральногоагентства здруку та масових комунікації РФ Володимир Григор'єв, «Літературна експедиція» - це чи не перша спроба чиновників спонукати письменників до проведення подібних заходів.

«Коли ми попросили наших видавців підготувати таку програму, ми виходили з того, що в Росії давно не писали подорожніх нарисів про Україну, - зазначив Володимир Григор’єв. Книги такого характеру давно вже не видавалися. Хочеться, щоб у новинах показували сюжети про Україну, пов’язані не лише із діяльністю Кабінету Міністрів чи політичною боротьбою, але й те, чим живе країна загалом».

Протягом трьох тижнів – з 16 травня по 6 червня - учасники туру «Літературна експедиція» побувають, окрім Києва, у Черкасах і Кременчуці, Дніпропетровську і Запоріжжі, Херсоні і Миколаєві. Закінчиться тур в Одесі. У цих містах у рамках акції відбудуться зустрічі з читачами, прес-конференції, презентації нових книжок, автограф-сесії, передачі книжок місцевим обласним та міським бібліотекам, книгозбірням навчальних закладів.

Так, 20 травня у Каневі письменники покладуть квіти до могили Тараса Шевченка та проведуть благочинну акцію передачі книг до музею Кобзаря. А 25 травня в Дніпропетровську відбудеться міні-фестиваль «Література. Історія. Політика». Дитячі письменники зустрінуться із школярами Дніпропетровська та проведуть для них майстер-клас «Проба пера». Окрім того, в містах, через які проходитиме «Літературна експедиція», до творчих дискусій, читань, інших публічних заходів долучатимуться також українські письменники з регіонів.

Безпосередньо на пароплаві проходитимуть «круглі столи» з актуальних літературознавчих питань, з проблем перекладу з української та російської літератур, місця російської літератури в Україні та української - в Росії. Під час літературного туру відбудеться запис відеопроекту «Письменник-читач».

Представник Федеральногоагентства здруку та масових комунікацій РФтакож поділився планами організації подібних творчих турів і в майбутньому. Зокрема, він зазначив, що такі заходи повинні бути традиційними і розповів про підготовку російською стороною проекту програми спільного творчого туру у наступному році. «Ми плануємо звернутися до Держкомтелерадіо з проханням організаційно забезпечити участь українських письменників у творчому турі письменників обох країн на Російську Північ, наприклад».

«Маршрути, які будуть запропоновані українським митцям, «перевірені» на літературних експедиціях за участю французьких, італійських та німецьких письменників, - додав спеціальний представник Президента РФ з питань міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкий. – Це не вперше в Росії організовуються подібні тури. Закордонні колеги-письменники залишилися задоволені. Після цих подорожей вони написали дуже цікаві збірки».

Насамкінець директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко запросив усіх з на відкриття 17 травня VIІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

«Саме звідси і почнеться справжнє літературне дійство. Кожен бажаючий у «Літературному салоні» КМКВЯ у день відкриття виставки зможе поспілкуватися із учасниками творчого турне українських і російських письменників», - заявив Олексій Кононенко.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України

Розклад Заходів ЛітТеплоходу:

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, ІСТОРИКИ

25 травня

Публічна дискусія

Історик: між реальністю і пам'яттю

Учасники: доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської Академії наук, професор РДГУ i Центрально-Європейського Університету (Будапешт) Олексій Міллер;голова правління Мiжнародного історико-просвітницького правозахисного товариства "Меморіал" Арсеній Рогінський;доктор історичних наук, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ Георгій Касьянов;фiлолог, публіцист, телеведучий Олександр Архангельський;кандидат історичних наук, науковий співробітник лабораторії історії Придніпров'я ДНУ ім. О. Гончара Тетяна Портнова.

ЛітТеплохід "Літературна експедиція"
(причал Річного вокзалу, біля готеля "Парус"), початок о 17-00.
Вхід вільний.

25 травня

Зустріч з читачами

Кирило та Мефодій: Життя та дiяльнiсть

Сергій Іванов — фахівець з історії візантійської та давньоруської культури, доктор історичних наук, професор Інституту вищих гуманітарних досліджень РДГУ і СПбДУ, провідний науковий співробітник Інституту слов'янознавства РАН.

Обласна універсальна наукова бібліотека (вул. Ю.Савченка, 10), початок о 14-00.
Вхід вільний.

26 травня

Публічна дискусія

Міська пам'ять

Учасники: голова правління Мiжнародного історико-просвітницького правозахисного товариства "Меморіал" Арсеній Рогінський; доктор історичних наук, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ Георгій Касьянов; доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської Академії наук, професор РДГУ, Центрально-Європейського Університету (Будапешт) Олексій Міллер;кандидат історичних наук, науковий співробітник лабораторії історії Придніпров'я ДНУ ім. О. Гончара Тетяна Портнова.

У межах дискусії відбудеться презентація серії книг, виданих за підтримки Міжнародного Меморіалу "Топографія терору".

ЛітТеплохід "Літературна експедиція" (причал Річного вокзалу, біля готеля "Парус"), початок о 12-00.
Вхід вільний.

26 травня

Зустріч з читачами

Малоросс: Історія поняття

Олексій Міллер — доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської академії наук, професор РДГУ та Центрально-Європейського Університету (Будапешт).

"Я галерея" (вул. Гусенка, 17), початок о 17-00.
Вхід вільний.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, МЕДІА

25 травня

Зустріч з читачами

Презентація книги "Тюрма для янголів"

Віталій Портников —публіцист, головний редактор телеканалу ТВі, оглядач Радіо Свобода.

Арт-клуб "Квартира" (вул. Червона площа,3),початок о 12-00.
Вхід вільний.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, КУЛЬТУРА

25 травня

Публiчна дискусiя

Бруно Шульц: на перехресті культур

Учасники: перекладач Ігор Клех, перекладач Андрiй Павлiшин, головний редактор видавництва "Дух і літера" Костянтин Сігов, організатор Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі Вiра Mеньок.

Культурний центр "Арт-Вертеп" (вул. Червона, 11),початок о 11-00.
Вхід вільний.

25 травня

Літературно-музичний концерт

Співи та читання "Під дахом"

Учасники: Головний редактор ОГИ Максим Амелін, письменник Марина Бородицька, письменник Юрiй Винничук, блогер, поет Аморалес, группа "Вертеп".

Арт-клуб "Квартира" (вул. Червона площа, 3). Початок о 20-00.
Вхід вільний.

26 травня

Зустріч з письменниками

"Письменник як покликання та професія"

Учасники: письменник Олександр Кабаков, головний редактор видавництва О.Г.И., поет, перекладач Максим Амелін; лiтературний критик Микола Олександров; письменник, поет Сергій Жадан.

Музей "Літературне Придніпров‘я" (пр. Карла Маркса, 64), початок о 14-00.
Вхід вільний.

26 травня

Творчий вечір

Письменник Олександр Кабаков

Культурний центр "Арт-Вертеп" (вул. Червона, 11),початок о 19-00.
Вхід вільний.

26 травня

Творчий вечір

Моновистава вiдомого россiйського актера Олександра Фiлiпенка "Демарш ентузiастiв"
(за творами В. Аксенова, В. Висоцького, Б. Окуджави, Ю. Левiтаньского. М. Жванецького, С. Довлатова)

Арт-клуб "Квартира" (Червонапл., 3). Початок о 19-00.
Вхід за запошеннями

26 травня

Концерт

Сергій Жадан та гурт "Собаки в космосі"

Арт-кафе "Невідомий Петровський" (Набережна ім. Леніна, 15 А), початоко 21-00.
Вхід вільний.

 

 
 

Додав ceny bab 21 травня 2012

Про автора

Українські і російські письменники, книговидавці та журналісти вирушать у тритижневе творче турне по Дніпру та Чорному морю в рамках культурологічної акції «Літературна експедиція», що проходить за сприяння Держкомтелерадіо України та Федер

Автори пов'язані с новиною

Сергій Жадан , Мистецька аґенція Арт-Вертеп , Ірен Роздобудько ,

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска