Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Володимир Рутківський / У Національному музеї Тараса Шевченка вручать премію «Джури»

23 квітня о 15.00 в Національному музеї ім. Тараса Шевченко (бульв. Шевченка, 12) відбудеться вручення літературно-мистецької премії «Джури».

Премію засновано лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка Володимиром Рутківським на відсотки від грошової частини премії, яка цього року складає 20 тисяч гривень.

На думку В. Рутківського, письменника часто навідують чудові задуми, проте негайно реалізувати їх заважають побутові проблеми. Тож  премія дасть змогу письменникові — лауреату  бодай з півроку провести за письмовим столом, не думаючи про хліб насущний.

 Премія «Джури» надаватиметься за нові високохудожні твори для дітей та юнацтва на історико-краєзнавчу тематику, а також за ілюстрації та літературно-критичні праці, спрямовані на виховання юних українців в дусі національно-патріотичних цінностей.

На здобуття премії подаються  твори великоформатних жанрів (романи, повісті, поеми, цикли поезій та низки оповідань, об’єднані спільною тематикою) для читачів середнього та старшого шкільного віку, а також графічні роботи та літературно - критичні розвідки, що видані  у завершеному вигляді протягом трьох останніх років.
Премія може надаватися неодноразово одному авторові; на неї можуть претендувати і твори, що були відзначені іншими винагородами.

Для визначення переможця конкурсу створена рада, до якої, крім засновника, увійшли Наталя Марченко, Зірка Мензатюк,  Тетяна Щербаченко, Анатолій Качан, Кость Лавро, Іван Малкович, який є водночас директором-розпорядником премії.

Організаційне забезпечення роботи Ради здійснює Національний музей імені Т.Г. Шевченка, на адресу якого надсилаються твори авторів, що бажають прийняти участь у конкурсі.

Засновник має намір продовжити термін дії премії і після свого відходу від справ.  В такому випадку його обов’язки на себе перебирає директор-розпорядник премії Іван Малкович,  у видавництві якого трилогія побачила світ; затим видавець, що має права на видання трилогії «Джури»

Переможець конкурсу визначається переважною більшістю голосів. Член Ради, твір якого бере участь у конкурсі, в голосуванні участі не приймає. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос засновника чи директора-розпорядника премії.

Буквоїд

 
 

Додав nady 23 квітня 2013

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска